Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos Rotaları, Türkiye

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos Rotaları

Yorum Yok

Rota Önerileri Kübra Ulutaş

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos Rotaları
Ağustos'un da artık gelip çatmasıyla beraber yaz aylarının yavaş yavaş sonuna yaklaşıyoruz. Bazıları tatilini çoktan yaptı bazıları da havasının, suyunun bir başka güzel olduğu bu özel ayı, ağustosu bekledi heyecanla. Tabii ki bizler de yazın böyle geçip gitmesine göz yumamadık ve sizler için birbirinden güzel ağustos rotalarını derledik. Güneşin kavurucu havasını serin sularda unutacağınız rotalar için okumaya devam edin!

Zeytin Ağaçlarıyla Baş Başa: Dikili Plajları

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıKuzey Ege'nin en çok tercih edilen turizm beldelerinden olan Dikili; yemyeşil doğası, masmavi plajları ve koylarıyla her daim göz kamaştırıyor. Mavi Bayraklı plajların yaz aylarında dolup taştığı, işletmesiz koyların tadına varıldığı bu güzel Dikili plajları, her yaştan insana hitap ediyor.

Devamını oku

İstanbul'da Günübirlik Rotalar: Ormanlı Köyü

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos Rotaları"İstanbul'dan uzaklaşmayayım ama tatil de yapayım" diyenlerdenseniz, Ormanlı köyü tam da size göre bir yer. Zira Durusu (Terkos) Gölü'nün batısındaki yerleşim bölgesi hem İstanbul'da hem de doğa ananın cömertliğinden nasibini fazlasıyla almış. Üstelik konuklarına sunduğu seçenekler sadece doğal güzelliklerle sınırlı değil.

Devamını oku

Cam Berraklığında Bir Deniz: Akvaryum Koyu

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıÜlkemizin her köşesi cennet, her bir bölgesi ayrı güzellikte. Ancak özellikle sahil kıyılarımız masmavi bir peri masalı sunuyor. Akdeniz'in incisi Antalya ve Mersin, Ege'nin uçsuz bucaksız doğal güzelliklerine ev sahipliği yapan Muğla, özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin baş tacı oluyor.

Gün boyu turkuaz sularda yüzmek, tekne turlarıyla bakir koyları keşfetmek bu coğrafyada yapılacak en güzel aktivitelerden. Hele bir de Göcek koyları var ki, mavi yolculuğun, dingin ve sakin bir hayatın öncülüğünü yapıyor. Birbirinden güzel bu koylar içinden bugünkü yazımızda sizler için Akvaryum Koyu'nu seçtik. Hadi gelin, bu harika koya yakından bakalım.

Devamını oku

Mavi Yeşil Bir Cennet: Adrasan

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıAntalya demek mavi, turkuaz ve yeşil renklerinin bir arada olduğu, doğanın ve güneşin içimizi ısıttığı büyülü bir yer demek. Alanya, Kemer, Finike ve Kaş, Antalya denilince pek çoğumuzun aklına gelen yerlerden.

Ancak Antalya'nın bir de Adrasan Koyu var ki, küçücük yüreğine pek çok güzellik sığdırmış. Kumluca'ya bağlı bir belde olan Adrasan, diğer adıyla Çavuşköy, çam ağaçlarıyla kaplı bakir doğasıyla hala doğallığını korumayı başarıyor. Peki Adrasan'da neler yapılır, nerelere gidilir? İşte karşınızda Adrasan keşifleri!

Devamını oku

Yazın Hiç Bitmediği Yer: Alaçatı

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıEge denizine uzanan kıyılarıyla İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı, "hava değişikliği" söylemini tam anlamıyla karşılayan bir yer. Tarihi kökeni İyonya'ya kadar dayanan, Osmanlı Dönemi'nde piyade köyü olarak bilinen Alaçatı, günümüzün gözde tatil yerlerinin arasında sayılıyor. Rumlardan kalan renkli taş evlerin bulunduğu sokaklarda yürürken adeta tarihte yolculuk yapabilirsiniz. Ayrıca yılın 360 günü rüzgâr alması sebebiyle rüzgâr sörfüne de elverişli olan sahilleriyle Alaçatı, kendine has ruhu olan değerli topraklarımızdan biri.

Devamını oku

Antik Kentlerden Koylara: Kumluca Keşfi

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıAntalya'nın denize kıyısı olan ilçelerinden Kumluca'yı keşfetmek için bir nedene ihtiyaç duyuyorsanız bu yazı sizin nedeniniz olabilir! Bu yazıyı okuyorsanız, Kumluca'yı keşfetmenin tam vaktidir!

Devamını oku

Kuzey Ege'nin Göz Bebeği: Ayvalık

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıKuzey Ege ve Balıkesir'in en güzel ve en popüler beldelerinden olan Ayvalık, zeytin bahçeleri, masmavi denizi ve eski Rum evleriyle huzurlu bir tatil sunuyor. Pek çok şehirlinin hayallerini süsleyen "Ege'de küçük sahil kasabası" konsepti Ayvalık'ı kısaca özetliyor. Yerli ve yabancı turistler tarafından bilinen meşhur Ayvalık tostu da tabii ki bu yörenin olmazsa olmazı.

Plajlarında gün boyu vakit geçirebileceğiniz, akşamları beyaz masa örtülü mekanlarda rakı-balık-Ayvalık sohbetleri yapabileceğiniz bu şirin belde yaz akşamlarında cıvıl cıvıl oluyor. Hem Ayvalık hem de çevresini keşfetmek şart. Bunun için çok güzel bir gezi rehberi sizi bekliyor, buyurun!

Devamını oku

Datça'nın Büklerinin En Ünlüsü: Palamutbükü

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos RotalarıDatça yarımadasının temiz ve berrak görünümüyle meşhur koylarından birisi olan Palamutbükü, uzun taşlık sahil şeridini perçinleyen limanıyla tekneler ve yatlar için de benzersiz bir konaklama alanı sunmakta. Palamutbükü'nü ziyaret etmek isteyenlere A'dan Z'ye eksiksiz bir seyahat tecrübesi için hazırladığımız bu gezi rehberini okuduğunuzda kendinizi Palamutbükü'ne gitmiş kadar hissedecek ve ilk fırsatta bu hissi gerçekleştirme isteğiyle dolup taşacaksınız.

Devamını oku

İstanbul'un Tatlı Huzuru: Heybeliada

Yaz Bitmeden Görmeniz Gereken Ağustos Rotalarıİstanbul'un her iki yakasından da kolayca ulaşabileceğiniz Heybeliada, mavi bir yoldan trafiğe takılmadan gidebileceğiniz ve gittiğinizde de tatlı bir huzur bulabileceğiniz yerlerden. Yandan çarklı ada vapurlarından birine binip heybe gibi görünen adada indiğinizde koca bir şehrin kaosu denizin ötesinde kalıyor. Ve bakın Prens Adaları'nın en yeşili olan Heybeli size nasıl bir keyif rotası çiziyor…

Devamını oku

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)