Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadası, Türkiye

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadası

Yorum Yok

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadası
Aydın'ın kuşkusuz en popüler ve en şirin beldesi olan Kuşadası, birbirinden güzel plajları, geçmişe ışık tutan tarihi yapıları, içinde bin bir çeşit ürün barındıran çarşısı ve leziz deniz ürünleri sunan mekanlarıyla ilgi odağı olmaya devam ediyor. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak bahar ayında Kuşadası'nı keşfetmek için şimdiden planlarınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz.
Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadası

Özellikle yaz mevsiminde yurt dışında yaşayan Türklerin ve Rusların uğrak noktası olan beldede, yüzmeden tekne turuna, gece eğlencesinden sakin akşam yemeklerine kadar pek çok seçenek bulunuyor. Bahar ayları itibariyle daha sakin ve izole bir tatil sunan Kuşadası'nda gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler bir hayli fazla. Keşif rehberimizde sizler için yazdığımız Kuşadası Gezi Rehberi'ni okumanızı, bahar planlarınızı yaparken bu önerilerimizi de not almanızı tavsiye ederiz.

Güvercinada Kalesi

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, KuşadasıKuşadası'nın simgesi ve Kuşadası denilince ilk akla gelen yerlerden olan Güvercinada Kalesi, Osmanlı döneminde kenti olası saldırılara karşı korumak için Barbaros Hayrettin Paşa tarafından inşa edilmiş. Etrafı surlarla çevrili olan bu kalede gözetleme kulesi, gemi maketleri ve Barbaros Hayrettin Paşa'nın heykeli bulunuyor. Özellikle akşamları renkli ışıklar altında büyüleyici bir manzara sunan kale, gündüz sunduğu manzarasıyla da nefes kesiyor.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

520 TL

En Uygun Fiyata Git

Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadasıİskelenin karşısında yer alan ve farklı bir atmosfer sunan Kervansaray, dikdörtgen bir avlu etrafında iki katlı bir yapıdan oluşuyor. Özellikle avlusunda durup yapıyı şöyle bir incelemek bile geçmiş zamanda yolculuk etmenizi sağlıyor. 1600'lü yıllarda Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılan kervansaray şu an sadece turistik amaçlı geziliyor. İçerisinde bir tesis ya da işletme bulunmuyor. Ancak kervansaray içinde dolaşmak, şehrin gürültüsünden uzak bu mekanda mola vermek bünyeye çok iyi geliyor.

Kaleiçi – Çarşı

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, KuşadasıTarihi Kale Kapısı'nın arka tarafında yer alan kısım, içinde her çeşit ürün barındıran dükkanlara, mekanlara ve arnavut kaldırımlı sokaklara ev sahipliği yapıyor. İç kısımlara doğru ilerledikçe karşınıza çıkan tarihi evler, Kaleiçi Camii ve Hamamı size Kuşadası'nın farklı bir yönünü gösteriyor. Bu arada buradaki dükkanlarda fiyat etiketleri Euro ile yazılmış. Bölgeye çok fazla turist geldiği için böyle bir politika izleniyor. Ancak TL'ye çevirdiğinizde fiyatların normal seviyelerde olduğunu fark ediyorsunuz.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

809 TL

En Uygun Fiyata Git

Sevda Tepesi

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, KuşadasıNefis bir Kuşadası manzarası sunan ve Kese Dağı üzerinde yer alan Sevda Tepesi, sahip olduğu Atatürk heykeliyle de gönülleri fethediyor. Çardak ve oturma alanlarına sahip olan tepeden Kuşadası ve Ege denizi manzarasını seyre dalmak ve anı yaşamak paha biçilemez.

Kurşunlu Manastırı

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadası19.yüzyıla kadar kullanıldığı düşünülen bu tarihi manastır, Kuşadası'na bağlı Davutlar'da bulunuyor. Günümüze eski haliyle kalamayan ve daha çok kalıntı şeklinde olan manastırda, yine de kiler, mutfak, yemekhane gibi kısımları kolaylıkla görebilirsiniz. Bizans dönemine ait olduğu düşünülen bu tarihi yapının tavanındaki freskler ise kesinlikle görülmeye değer.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1000 TL

En Uygun Fiyata Git

Kuşadası Plajları

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, KuşadasıHenüz Türkiye genelinde suların ısınmadığı mevsimde bile denize girilebilen Kuşadası'nda her zevke hitap eden pek çok plaj bulunuyor. Uzun sahiliyle Kadınlar Plajı, her daim popüler olan Sevgi Plajı, mavi bayraklı Kuştur Plajı ve tertemiz denizi ve sakin atmosferiyle büyüleyen Yeşil Plaj, Kuşadası'nın en sevilen plajları arasında yer alıyor. Ayrıca Dilek Yarımadası Milli Parkı içinde yer alan bakir koyları da keşfetmek ayrı bir keyifli oluyor. Çocuklar için pek çok tema parkı ve aquapark seçenekleri de sunan Kuşadası'nda birbirinden keyifli anlara şahit olabilirsiniz.

Efes Antik Kenti

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, Kuşadasıİzmir'in Selçuk ilçesinde yer alan Efes Antik Kenti, Kuşadası'na yaklaşık yarım saatlik bir mesafede yer alıyor. Türkiye'nin en önemli ve en değerli tarihi yerlerinden olan ve her göreni büyüleyen Efes, Kuşadası'na yolu düşenlerin uğramadan dönmediği yerlerden. Özellikle sonbahar mevsiminde, yakmayan ve bunaltmayan bir havada bu tarihi kenti gezmek, geçmişin izlerini takip etmek ve büyülü bir atmosfer içinde keşif yapmak sizi başka bir gezegene ışınlayacak.

Kuşadası'nda Nerede Kalınır?

Bir İlkbahar Rotası: Aydın, KuşadasıYılın her mevsimi farklı bir deneyim ve tatil seçeneği sunan Kuşadası, yazın çok sıcak olsa da, ilkbaharda ziyaretçilerini ılık yaz akşamlarını anımsatan bir serinlikle karşılıyor. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için Neredekal.com'un listelediği Kuşadası Erken Rezervasyon Otelleri listemize göz atabilir, hem daha sakin ve daha az kalabalık olacağı ilkbahar mevsiminde Kuşadası tatil planı yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

3014 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)