Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 Şey, Türkiye

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 Şey

1 Yorum

Yapmadan Dönme Merve Aygün Engin

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 Şey
Gökova Körfezi'nin en güzel beldelerinden olan Akyaka; Azmak Nehri, bakir doğası, buz gibi berrak denizi ve kendine has mimariye sahip evleriyle her göreni kendine hayran bırakan bir yer. Muğla'nın Ula ilçesine bağlı olan Akyaka, özellikle yaz mevsiminde yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.

Hem doğa hem de deniz turizmiyle ön planda olan bu şirin beldede yapılacak pek çok aktivite bulunuyor. Hadi gelin, Akyaka'nın eğlenceli ve keyifli aktivitelerine yakından bakalım!

1 - Kadın Azmağı'nda Tekne Turu

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 ŞeyAkyaka'nın simgesi olan Azmak Nehri, yemyeşil sazlıklarla kaplı çevresi, içinde yüzülebilen buz gibi suyu ve ördekleriyle doğayla iç içe bir deneyim sunuyor. Nehrin Kadın Azmağı kısmı üzerinde her gün günübirlik tekne turları yapılıyor. Yaklaşık yarım saat süren bu turlarla nehri yakından inceleyebilir, tur sonrası ağaçların altında piknik yaparak Akyaka'nın temiz havasını soluyabilirsiniz.

2 - Amazon'da Kano Deneyimi

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 ŞeyMeşhur Akçapınar Tostçusu'nun yakınındaki kısım Akçapınar Azmağı Amazon olarak geçiyor ve burada kano turları düzenleniyor. Kano kiralayıp, Azmak boyunca gezebilirsiniz. Kano ile nehrin denizle buluştuğu noktaya kadar gidilebiliyor. Mis gibi bir doğanın içinde, eğlenceli bir kano deneyimi yaşamak size çok iyi gelecek. Üstelik kano yaparken bir tekne sizi takip ediyor ve yorulduğunuz taktirde kanoyu tekneye bağlayıp sizi çekiyor. E daha ne olsun!

3 - Akyaka'da Kitesurf Sporu

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 ŞeyKonumu ve iklim koşulları sebebiyle dünyanın en iyi kitesurf yerlerinden olan Akyaka, bu spora meraklı olanlar için vazgeçilmez adreslerden. Buraya ilgi oldukça fazla olduğu için sahilde kitesurf dersi veren işletmeler ve okullar da bir hayli fazla. Bu spora meraklıysanız Akyaka bu anlamda sizi memnun edecek.

4 - Akyaka Tekne Turu

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 ŞeyAkyaka ve çevresinde keşfedilecek birbirinden güzel plaj ve koylar bulunuyor. Akyaka Plajı, Akbük Koyu, İncekum Plajı, Sedir Adası'ndaki Kleopatra Plajı kesinlikle Akyaka'ya yolu düşen herkesin keşfetmekten büyük keyif alacağı yerler arasında yer alıyor. Akyaka'dan kalkan günübirlik tekne turlarıyla da civardaki pek çok koyu gezmek mümkün.

5 - Aşıklar Yolu'nda Fotoğraf Molası

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 ŞeyOkaliptüs ağaçlarıyla kaplı upuzun bir yol olan Aşıklar Yolu, yerli ve yabancı turistler tarafından fotoğraf molası verilen, Akyaka fotoğraflarında kendine mutlaka yer edinen yemyeşil bir yer. Oksijen deposu doğasında her yaştan insanın fotoğraf molası vermek için yarışa girdiği Aşıklar Yolu, aynı zamanda Okaliptüs Yolu olarak da biliniyor. Akyaka'ya gelmişken bu meşhur yolda durup anı foroğraflamak bir klasik, bu ritüeli atlamayın.

6 - Bisiklet Kiralama

Bir Akyaka Tatilinde Yapmanız Gereken 6 ŞeyAkyaka'da yapılan bir diğer aktivite, bisiklet kiralayıp Akyaka'nın ünlü bisiklet rotalarında yol almak. Bisiklet rotalarının bazı etapları Karia Yolu üzerinde yer alıyor. Akyaka'da bisiklete binmek, burada kaldığınız süre boyunca bisikleti bir ulaşım aracı olarak benimsemek inanılmaz keyifli oluyor. Burada şehir hayatının kaosundan kurtulmak ve vücudu bisiklet sürerek hareket ettirmek çok keyifli oluyor.

Akyaka'da Nerede Kalınır?

Akyaka demek doğa demek, huzur ve sakinlik demek. Ancak bu güzeller güzeli beldenin aktivitelerini de denemeden olmaz. Doğayla baş başa vakit geçirmek, doya doya yüzmek ya da tekneyle çevreyi keşfetmek Akyaka'yı daha da çok sevmenizi sağlayacak. Nasıl, hayalini kurması bile keyifli değil mi? Öyleyse hadi yola koyulun, Akyaka sizi bekliyor!

Akyaka tatilinizi daha da güzelleştirecek birkaç oteli ise şöyle bırakalım;

Hem bütçe dostu olması hem de aile ortamı ile; Lena Apart

Lena Apart

  Apart Otel
 • Akyaka-Gökova /
 • Ula /
 • Muğla
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Taş binanın ahşap detaylar ile muhteşem uyumu; Akçapınar Körfez Butik Otel

Akçapınar Körfez Butik Otel

  Otel
 • Akyaka Mah /
 • Ula /
 • Muğla
0252 333 19 70

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

750 TL

En Uygun Fiyata Git
Havuz ve SPA keyfi ile; Hotel Azmakhan

Akyaka Azmakhan Otel

  Otel
 • Akyaka Mah /
 • Ula /
 • Muğla
0850 600 58 01

Tesis Fiyatı

02 Temmuz 2022 giriş oda fiyatı

1400 TL

En Uygun Fiyata Git

Daha fazla Akyaka otel seçeneği için;

1 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
1
/

-

Çok güzel görünüyor gezmek görmek güzel olur nasip olurda birgün gezeriz inşaallah

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)