Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
23 Nisan'da Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 7 Aktivite

23 Nisan'da Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 7 Aktivite

Paylaş
Diley Kuru  
Eklenme: 19 Nisan 2016
 • Son Güncellenme: 22 Nisan 2024
23 Nisan'da Çocuğunuzla Yapabileceğiniz 7 Aktivite

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın hafta sonuna denk gelmesi bir takım kesimleri üzmüş olabilir. Ancak bugünü sadece resmi tatil olarak değerlendirmemeli ve işlerden, güçlerden çok fazla zaman ayıramadığımız çocuklarımıza adamalıyız. Tıpkı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptığı gibi. Neticede bugün onların günü ve bunu onlara sonuna kadar hissettirmeliyiz. Çocukları olmayanlar da üstlerine alınabilirler. Zira kardeşleri, yeğenleri ya da kuzenlerinizle sizler de bu aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Şimdiden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, başta çocuklar olmak üzere hepimize kutlu olsun.

{ad:0}

Dolmabahçe Sarayı’nı Ziyaret Edin 

dolmabahçe sarayı

Bugünün anısına Dolmabahçe Sarayı’nın kapıları sonuna kadar açılacaktır. Eğer çocuklarınız henüz Dolmabahçe Sarayı’nı görmedilerse, bugün iyi bir fırsat. Atatürk’ün 10 Kasım saat 9’u 5 geçe hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı, hepimiz için bir hayli önem teşkil ediyor. Çocuklar sadece okul sıralarında değil, ailesinden de görmeli Atatürk sevgisini. Bu konuda çocuğunuza iyi bir rehber olabileceğiniz bir gün 23 Nisan. Dolmabahçe Sarayı ziyaretinden sonra çocuğunuzla yürüye yürüye Ortaköy’e gelebilir, şöyle boğaza karşı bir kumpir ya da waffle ziyafeti yaparsınız ailecek. Çok da güzel olur.

{search:ortakoy-otelleri,Ortaköy Otelleri}

Atatürk Arboretumu’nda Yürüyüş Yapın

 atatürk arboterumu

Ağaçların ve çok sayıda bitki türünün sergilendiği canlı bir laboratuvar Atatürk Arboterumu. İstanbul’un Sarıyer ilçesinde, Belgrad Ormanı’nın güneyinde yer alan Atatürk Arboterumu, şehrin en değerli yeşil alanlarından biri. Çocuğunuza böylesine özel bir yeri göstermek, onu farklı canlı türleriyle tanıştırmak ve en önemlisi de doğa sevgisi aşılamak için Atatürk Arboretumu’nda keyifli bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sabah Sarıyer’de ailecek güzel bir kahvaltının ardından arboretumu gezer, sonrasında Belgrad Ormanı’nda piknik yapabilirsiniz.

{search:sariyer-otelleri,Sarıyer Otelleri}

Büyükada’da Bisiklete Binin 

büyükada

İstanbul açıklarında yer alan Adalar’ın en büyüğü Büyükada. Burada hafta sonları bambaşka bir keyif ve huzurla yaşanıyor. 23 Nisan’ı fırsat bilerek, ailece Büyükada’da harika bir cumartesi günü geçirebilirsiniz. Bilindiği gibi adayı bisikletle keşfetmenin verdiği duygu tarif edilemez. Adanın merkezinde bisiklet kiralayan pek çok dükkan ile karşılaşacaksınız. Bisikletle Büyükada’yı turladıktan sonra, tepede yer alan Aya Yorgi Kilisesi’ne de mutlaka çıkın, manzara gerçekten de muhteşem.

{search:buyukada-otelleri,Büyükada Otelleri}

Galata Köprüsü’nde Balık Tutun 

galata köprüsü

Özellikle babaların çocuklarıyla yaptığı en güzel aktivitelerden biri balık tutmak. İstanbul gibi kalabalık bir şehirde balık tutulacak alan sınırlı elbette. Ancak Galata Köprüsü’nün bu anlamda bir hayli popüler olduğunu söyleyebiliriz. Ona bu işin inceliklerini öğretir, bir yandan sohbet eder ve hatta şehrin tarihi manzarası eşliğinde, ona birkaç eğlenceli bilgi fısıldarsınız çaktırmadan yaşadığı şehir hakkında. Sonrasında ise birlikte tuttuğunuz balıkları akşam evde pişirir, bir de güzel ziyafet çekersiniz hep birlikte.

{search:beyoglu-otelleri,Beyoğlu Otelleri}

Lunaparka Gidin

vialand

Şüphesiz ki bir çocuğun en fazla eğleneceği yerlerdir lunaparklar. Hiçbir çocuk, ailesiyle birlikte gittiği lunapark maceralarını unutmaz, aksine her zaman hatırlayacağı güzel anılar olarak kalır hafızasında. İstanbul’da şu sıralar en popüler lunaparkın Vialand olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Maçka ve Bostancı’da yer alan lunaparklar, daha eskiye hitap ettiğinden tercih edilebilir. Pamuk şeker ya da dondurma gibi küçük jestlerle de bir hayli mutlu edebilirsiniz çocuklarınızı. Türkiye'deki lunaparklar hakkında bilgi edinmek için içeriğimizi okuyabilirsiniz. 

Oyuncak Müzesi’ni Gezin

 oyuncak müzesi

23 Nisan’da sadece çocuğunuz değil, sizin için de ilginç bir deneyim olacak bu müze ziyareti. Yazar-şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul’un Göztepe semtinde yer alıyor. Oyuncakların hikayeleri ile dünya tarihini birleştiren müze, eğlendirirken bilgilendiriyor anlayacağınız. Günümüzde 4000’den fazla oyuncağın sergilendiği Oyuncak Müzesi’nde, çocuklarınız gerçekten inanılmaz bir deneyim yaşamış olacaklar. Çünkü hayatlarında hiç bu kadar oyuncağı bir arada görmemişlerdi.

{search:goztepe-otelleri,Göztepe Otelleri}

Kurabiye Pişirin 

kurabiye

Olur da hava muhalefetinden dolayı evden çıkamaz ya da oldukça yorgun bir hafta geçirdiğinizden kendinizde tüm bunları yapacak enerji bulamazsanız, birlikte kurabiye, kek, vs. pişirebilirsiniz. Unutmayın ki çocuklarla kaliteli zaman geçirmek oldukça önemli. Evde de olsanız onunla eğlenceli bir şeyler yapabilirsiniz. Onunla birlikte lezzetli ve şirin şekilli, tatlı bir şeyler ortaya çıkarabilirsiniz. Böylece her iki taraf da mutlu olmuş olur.