Fethiye'nin En Güzel Kamp Alanları

Yorum Yok

Konaklama Önerileri Alper Kaya

Fethiye'nin En Güzel Kamp Alanları
Muğla'nın turistik ilçeleri arasında başta gelen Fethiye, kamp alanları açısından da tercih edilen tatil beldeleri arasındadır. Her bütçeye hitap eden alternatifleriyle Fethiye kamp yerlerinde bungalov, çadır ve karavan gibi farklı yöntemlerle konaklamak mümkündür.

Kabak Koyu, Günlüklü Koyu ve Kelebekler Vadisi başta olmak üzere Fethiye kamp yerleri hakkında bir rehbere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu yazıda ihtiyacınız olan her türlkü bilgiye bilgiye ulaşabilirsiniz.

Fethiye'deki Kamp Alanları

  • Ölüdeniz Beach Camping
  • Darboğaz Koyu Kamp Alanı
  • Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı
  • Ölüdeniz Doğa Kamp
  • Camp Caretta Kamp Alanı
  • Kelebekler Vadisi Kamp Alanı
  • Yerdeniz Kamp Alanı
  • Kabak Valley Camping

Fethiye çadır kamp alanları açısından oldukça zengin bir bölgedir. Dilerseniz önce, başlıca Fethiye kamp alanları listesine göz atalım; ardından da bu kamp yerlerine daha yakından bakalım.

1- Ölüdeniz Beach Camping

Fethiye'nin En Güzel Kamp AlanlarıFethiye Ölüdeniz kamp alanları arasında ücretsiz olması nedeniyle en çok tercih edilenlerden birisi olan ''Ölüdeniz Beach Camping'' denize sıfır bir kamp yeri olma özelliği taşıyor. Dilerseniz denize girebilir, dilerseniz de doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. En büyük handikapları bir tuvalet, duş ve soyunma kabini bulunmamasıdır. Yiyecek konusunda da yakınlardaki market veya restoranları kullanabilirsiniz.

2- Darboğaz Koyu Kamp Alan

Fethiye'nin En Güzel Kamp AlanlarıFethiye doğa kamp konseptiyle ünlü alanlara sahip. Darboğaz Koyu Kamp Alanı da tam anlamıyla doğanın merkezinde kamp yapma olanağı tanımaktadır. Zira bu koya araçla ulaşmak pek mümkün değil. Yapmanız gereken şey, buraya en yakın yerde olan Gemile Koyu'na aracınızı park etmek ve sonrasında 15 dakika kadar bir patika boyunca yürümek. Oldukça temiz olan denizinin belli bir yerden sonra ise ciddi anlamda derinleşebildiğini belirtmek gerekir.

3- Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı

Denize girilebilen ve kamp yapılabilen Fethiye Katrancı Koyu Kamp alanının özellikle yaz mevsiminde sırt çantalı gezginlerin ilk tercihleri arasındadır. Tabiat parkında yiyecek ve içecek alınabilen büfe ve restoranların yanı sıra WC, elektrik ve duş da bulunmakta. Katrancı Tabiat Parkı Kamp Alanı, ücretli bir alan olmakla birlikte güncel bilgiler için web adresini inceleyebilirsiniz.

4- Ölüdeniz Doğa Kamp

Fethiye'nin En Güzel Kamp AlanlarıDoğayla iç içe, çam ormanlarının tam ortasında, sükunetin neredeyse merkezinde olan Fethiye Ölüdeniz Kamp Alanı, Ölüdeniz'e üç kilometre mesafede. Plaja ise sadece 15 dakika uzakta olan Ölüdeniz Doğa Kamp; çam ve zeytin ağaçlarının içine çadırınızı kurup birkaç gün boyunca şehirlerin kalabalığından kaçabilme olanağını size sunuyor. Çadırın yanı sıra bungalov, dağ evi ve ağaç ev konaklama yerlerinin bulunduğu Ölüdeniz Doğa Kamp; Fethiye ücretli kamp alanları arasında olup WC'den duşa, elektrikten saç kurutma makinasına kadar hemen hemen her şeyin düşünüldüğü bir bölge olarak dikkat çekmektedir. Ölüdeniz Doğa Kamp hakkında güncel bilgilere ulaşmak için web adresini ziyaret edebilirsiniz.

5- Camp Caretta Kamp Alanı

Günlüklü Plajı'na yürüme mesafesinde olan Camp Caretta Kamp Alanı'na ulaşmak oldukça kolay. Fethiye ve Göçek ilçe otogarlarından iki güzergah arasında mekik dokuyan otobüslere binerek Ömer Eşen Tabiat Parkı / Günlüklü Plajı yol ayrımında inmeniz ve ardından 10 dakikalık bir mesafeyi yürümeniz gerekmektedir. Ardından, geniş bir arazi üstüne kurulmuş olan Camp Caretta Kamp Alanı'na ulaşabilirsiniz. Sadece çadır kampçılarının düşünülmediği bölge, Fethiye karavan kamp alanları arasında yer almaktadır. Karavan sahiplerinin de tercih edebileceği kamp alanı hakkında detaylı bilgilere web adresinden erişebilirsiniz.

6- Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Fethiye'nin En Güzel Kamp Alanları80'den fazla kelebek türünü barındırdığı için adı Kelebekler Vadisi olan bölge, aynı zamanda çok meşhur bir kamp alanıdır. Yemyeşil dağların çevrelediği, masmavi bir denizin ortasında bütün dünyada azade gibi görünen büyüleyici bir alandan bahsediyoruz… Fethiye'nin Faralya Köyü sınırlarında yer alan Kelebekler Vadisi Kamp Alanı'nda beyaz kumlar üzerine çadırınızı kurabilir, kendinizi denizin ve doğanın kollarına bırakabilirsiniz.

7- Yerdeniz Kamp Alanı

Fethiye'nin En Güzel Kamp AlanlarıFethiye Kabak Koyu kamp alanlarından birisi olan Yerdeniz Kamp Alanı, zeytin ağaçlarıyla çevrelenmiş, üstü kapalı alanların yanı sıra çadır kurulabilecek göz alabildiğine geniş bir düzlüğe de sahiptir. Sahile on dakika yürüme mesafesinde bulunan Yerdeniz Kamp Alanı'nda zengin bir açık büfe kahvaltı, sezon boyunca da canlı müzik bulunmaktadır. Detaylı bilgiler ve çadır konaklama ücretleri için web adresini ziyaret edebilirsiniz.

8- Kabak Valley Camping

Fethiye'nin En Güzel Kamp AlanlarıBungalov konaklamaların da yer aldığı, müthiş bir doğanın ve enfes bir koyun içine konuşlanmış Kabak Valley Camping; Fethiye de kamp alanı arayanların tercih ettiği ilk adreslerden birisidir. Yemyeşil ağaçlarla çevrili kamp alanında hem rengarenk bungalovlar hem de çadır kurulabilecek geniş düzlükler bulunmaktadır. Ortak duş ve WC'ler, talebe bağlı üç öğün yemek servisi, ücretsiz otopark alanı, büfe, elektrik ve Wi-Fi Kabak Valley Camping'de yer almaktadır. Dönemsel olarak değişen konaklama ücretleri hakkında en güncel bilgilere ulaşmak için web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye'ye Nasıl Gidilir?

Fethiye'nin En Güzel Kamp AlanlarıAkdeniz Bölgesi'nin batısında yer alan Fethiye, Muğla'nın 13 ilçesinden birisidir. Doğu ve güneydoğuda Antalya; güney, güneybatı ve batıda Akdeniz, kuzeybatıda Dalaman ve kuzeyde Denizli ile Burdur'la komşudur.Fethiye Gezilecek Yerler bakımından oldukça zengin olması nedeniyle vakit ayrılması gereken tatil beldelerinin başında gelmektedir. Fethiye'ye ulaşmak için ise aşağıdaki seçenekler bulunmaktadır;

Dalaman Havalimanı ile Fethiye Ulaşım: Dalaman Havalimanı, Fethiye'ye 30 dakika uzakta yer almaktadır. Pek çok farklı havayolu şirketinin hemen hemen her gün İstanbul'dan 1 saat 15 dakikalık direkt uçuşu bulunmaktadır. Dalaman Havalimanı'na ulaştıktan sonra Dalaman merkeze inerek, buradan her yarım saatte bir Fethiye'ye giden otobüslere binebilir veya havalimanından servisler, kiralık araç ya da taksi marifetiyle Fethiye'ye ulaşabilirsiniz.
Fethiye'nin En Güzel Kamp Alanları

Antalya Havalimanı ile Fethiye Ulaşım: Fethiye'ye 205 kilometre uzakta olan Antalya Havalimanı'nı da ulaşım için tercih edebilirsiniz. Havalimanından araç kiralayarak veya özel transfer yoluyla Fethiye'ye ulaşabileceğiniz gibi toplu taşıma da sizin için bir seçenek olabilir. Toplu taşımayla Antalya Havalimanı'ndan Antalya otogarına geçerek Fethiye otobüsüne binebilirsiniz.

Karayolu ile Fethiye Ulaşım: İstanbul'a 810, Ankara'ya 635, İzmir'e ise 360 kilometre uzakta olan Fethiye'ye ülkemizin pek çok şehrinden doğrudan otobüs seferleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, Ölüdeniz - Fethiye arasında her daim minibüs seferi bulmak mümkündür. Eğer şahsi aracınızla Fethiye'ye gitmek istiyorsanız Ankara üzerinden, Ankara - Sivrihisar - Afyon - Çavdır - Kemer - Fethiye güzergahını tercih edebilirsiniz. İstanbul'dan Fethiye'ye ulaşmak için ise İzmit - Sakarya - Kütahya - Afyon - Burdur - Çavdır - Söğüt - Kemer - Fethiye güzergahı kullanılabilir. İzmir'den ise İzmir - Aydın - Muğla - Dalaman - Fethiye istikametiyle hedefinize ulaşabilirsiniz.

Fethiye'nin En Güzel Kamp Alanları

En nihayetinde, Fethiye kamp alanları ücretsiz ve ücretli pek çok seçenek barındırmaktadır. Çadır konaklamasının yanı sıra Fethiye Villa ve Fethiye Otelleri listelerimiz de alternatif tatil seçenekleri olarak tercih edilebilir.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)