Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Alaçatı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Alaçatı Otelleri

Alaçatı için {{ (filteredHotels).length}} / 376 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Alaçatı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Arnavut kaldırımlı sokaklarda karşılıklı olarak sıralanmış beyaz badanalı Alaçatı otelleri ile zamanda bir yolculuğa çıkarsınız. Her bütçeye hitap eden Alaçatı otel fiyatları 2019 yılı için güncellendi bile.
Alaçatı, güzel İzmir'in en nadide tatil beldesi olan Çeşme'ye bağlıdır. Beyaz badana ile boyalı duvarları, restore edilmiş eski Türk ve Rum evlerinden oluşan Alaçatı'nın küçük otelleri dört mevsim sakin ve huzur dolu atmosferi ile konuklarına kapılarını açmaktadır.

Bambaşka bir yer burası. Evlerin duvarlarını süsleyen mor begonvilleri ile deniz ve doğa tutkunlarını, büyüleyici ortamına çağıran Alaçatı, sokaklarına atılmış ahşap masaları ve bembeyaz örtüleri ile Ege'nin harika lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlarla çevrilidir.

Türkiye'nin en pahalı butik otellerine ev sahipliği yapan Alaçatı'da yenilenen ve hizmet kalitelerini arttıran tesisler kış sezonundan yaz tatili rezervasyonlarını almaya başladı bile. Yaz konaklamaları için tesisler 2019 Alaçatı otel fiyatlarını güncelledi. Güncellenen bu konaklama fiyatları ile 2019 yaz sezonu Alaçatı otel fiyatları geçen yıllara oranla çok fazla artmadı.

Alaçatı otel fiyatları üzerinde etkili olan etmenler arasında; tesislerin misafirlerine sunduğu olanaklar, imkanlar, mevsimler ve yoğunluk sayılabilmektedir. Tüm bu etmenler arasında yine de oldukça ekonomik Alaçatı otel fiyatlarına sahip tesislerin de yeni yeni hizmet vermeye başlamıştır.

Çok sayıda konaklama tesisi bulunan Alaçatı için erken rezervasyon yaptırma oldukça önemlidir. Ne kadar çok tesis olsa da yaz sezonundaki yoğunlukta tesislerde neredeyse hiç yer bulunmuyor. Erken rezervasyon yaptırmak 2019 Alaçatı otel fiyatları üzerinde de etkilidir. Erken rezervasyon fırsatlarını yakalayarak oldukça uygun fiyatlara tatil ve konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Alaçatı otelleri listesinde bulunan tesislerin bir bölümü belde merkezinde hizmet vermektedir. Merkezde yoğun olarak bulunan butik otellerin yanı sıra oteller bölgesi olarak adlandırılan yerde de birçok Alaçatı oteli var. Merkezin biraz dışında yer alan bu Alaçatı otellerinde konakladığınızda kısa bir yürüyüşle ya da birkaç dakikalık araç yolculuğu ile merkeze ulaşmak mümkündür.

Beyaza boyalı duvarları, sokaklarda yer alan ahşap masaları ve bembeyaz örtüleri ile Alaçatı'da olduğunuzu derinden hissedersiniz attığınız her adımda...
Restoranlarından kafelerine, plajlarından farklı butik otellerine kadar her kategoride birçok alternatif sunar Alaçatı. Sörf yapabileceğiniz harika rüzgârı, incik boncuk tezgâhlarıyla donatılmış çarşısı ile hoş bir tatil havasına sokar insanı...

Alaçatı bir heyecan ve tutkudur artık dillerde, yaz ayları yaklaşırken ünlüler önce keşfederler yeni Alaçatı'yı, ufak ufak televizyonlarda göze çarpmaya başlar estetik duruşu ile. Bahar ayları ile birlikte yerli misafirleri de gelir ve taş sokaklarda artar ayak sesleri.

2019 yılının kış aylarını geride bıraktığımız şu günlerde Alaçatı da bahar ve yaz mevsimine hazırlanıyor. Tesis yetkilileri otellerini düzenliyor, 2019 Alaçatı otel fiyatlarını yeniliyor. En yenisi 100 yıllık bir tarihe sahip tesislerde, 2019 Alaçatı otel fiyatları da geçen yıllar ile aynı düzlemde ilerliyor.

Türkiye'nin en pahalı butik otellerine sahip olduğunu söyleyebileceğimiz Alaçatı'da bu kış yeni tesisler de hizmet vermeye başladı. Alaçatı 2019 otel fiyatları, tesisin türünden çok tanık olduğu zamana göre değişiklik gösteriyor. Fazlaca tesis barındıran Alaçatı'da, 2019 yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde, 2019 Alaçatı otel fiyatlarının uygun olduğu birçok tesis de yeni yeni hizmet vermeye başladı. Gitmeden önce iyi bir araştırma yaparsanız gönlünüzce bir tatil geçirebilirsiniz. Keyifli tatiller...

Alaçatı Hakkında
Alaçatı, denizi titretmeden esen rüzgârıyla, dalından reçineler damlayan sakız ağaçlarıyla, cumartesi günleri kurulan antika pazarıyla, sizleri cumbalı konaklarda Türk kahvesi içmeye davet ediyor...
Antik Çağda adı "Agrilia" olan Alaçatı, Batı Anadolu tarihinde "İonia" diye adlandırılan, İzmir'in güneyinden başlayıp Menderes Irmağına kadar uzanan bölgenin tam merkezinde yer alır. Heredot Tarihi'nin birinci kitabında İonia hakkında şöyle yazar: "İonlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü altında ve en güzel iklimde kurmuşlardır.

Ne daha kuzeydeki bölgeler, ne de daha güneyde kalanlar İonia ile bir tutulabilir, hatta ne doğusu, ne batısı; kimisi soğuk ve ıslak, kimisi sıcak ve kurak olur." İon kentleri Akdeniz'deki kolonilerin de kurulmaya başlamasıyla M.Ö.7. yüzyılda altın çağlarını yaşamışlardır. Bu dönemde 12 şehirden oluşan İon Birliği özellikle bilim, felsefe, heykeltıraşlık ve mimaride dünyaya yol göstermiştir. Sonraları Roma döneminde de parlak günler devam etmiş, Hristiyanlığın yayılmasında ve Bizans sanatının doğuşunda etken olmuşlardır.

Osmanlı tarihinde Alaçatı'ya kaynaklarda bir "Yaya-Müsellem" köyü olarak rastlıyoruz; yani fetihlerin genişlemesiyle, fethedilen yerlere iskanlarla nüfus ve asker sayısı artınca 1361 de kurulan ordu teşkilatının bir parçası : "Yaya" (piyade) ve "Müsellem" (süvari) köyü, beldeye adını da işte bu yıllarda yerleşen "Alacaat Aşireti"nden alıyor. 1830'larda Bölgenin ayanı Hacı Memiş Ağa - ki bugün adı Alaçatı'nın bir mahallesinde yaşamaktadır- depremlerle sarsılan Sakız Adası'nda yoksullaşan Rum nüfusu çeşitli işlerde çalışmak üzere bölgeye davet eder. Böylece yalnız Alaçatı değil, Çeşme, Karaburun ve Urla'nın da kaderi değişmeye başlar. Yerli nüfus harpte savaşırken, Rum gençleri bağlarda, zeytinliklerde yardımcı olmaya başlarlar.

Bu arada güneyi bataklık olan Alacaat köyünde halk sıtmayla da savaşmaktadır. Bataklığı kurutmak üzere Alaçatı Limanı'na bir kanal açılmasına karar verilir. Kanal inşaatında çalışmak üzere gelen Rum işçilere büyük toprak sahibi Türkler tarlalarını "imar" edip işlemeleri koşulu ile verirler. Yeni köy de denizden birkaç kilometre içeride kurulur. Bugün Alaçatı'nın birer birer restore edilmekte olan taş evlerinin çoğu 1850- 1890 yılları arasında inşa edilmiştir.

19. yüzyıl sonunda artık "Alatzata" köyü (Rumlar Alacaat'ı, Alaztata yapmışlardır) özellikle bağları ve şarabı ile önemli bir üretim ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Çoğu Rum olan nüfus 12.000'e ulaşmıştır. 1873 te Alaçatı'da Belediye Teşkilatı kurulmuştur.

1912 Balkan Savaşıyla Alaçatı'nın kaderi bir kez daha değişir. Balkanlardan kaçan göçmenlerin gelmesiyle Rumlar arasında panik ve göç başlar. 1919'da İzmir'in işgaliyle birlikte, Alaçatı'ya göçmüş olan Balkan göçmenleri bu sefer de Anadolu'nun içlerine doğru göçmeye başlarlar. Bu süreç Kurtuluş Savaşı'nın bitiminde Alaçatı'ya tekrar dönmeleriyle sonlanır.

Bu arada 30 Ocak 1923 tarihinde Türkiye ile Yunanistan arasında Lozan'da mübadele anlaşması imzalanır. Dünyada ilk ve son kez yapılan bu uygulama ile 2 milyon insan yerinden yurdundan olur. Bu anlaşma uyarınca İstanbul'daki Ortodoks Rumlar ile Batı Trakya'daki Müslümanlar hariç Yunanistan'da yerleşik Müslümanlar Türkiye'ye, Türkiye'de yerleşik Ortodoks Rumlar da Yunanistan'a gönderilir.

Böylece Balkan Savaşı yıllarında Alaçatı'ya Kosova 'dan ve Bosna'dan gelen Arnavut ve Boşnak göçmenlere Selanik (Karaferya'lılar), Kavala (Kınalı ve Karacaova'lılar), Girit ve İstanköy'den gelen mübadiller de eklenir ve Alaçatı nüfusu 10 yıl gibi kısa bir sürede tamamen değişmiş olur.

Alaçatı Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile tarihinin parlak bir dönemini yaşadı. Mübadele sonrası ise Alaçatı'nın zorlu yılları başladı. Balkanlar'dan gelen Müslüman Türkler bağcılık ve zeytincilik bilmezlerdi. Böylece Alaçatı'daki bağlar sökülüp yerine Selanik göçmenleri tütün diktiler; Kosova ve Bosna göçmenleri ise bildikleri iş olan hayvancılığa başladı. Ancak iklim ne tütün, ne de hayvancılık için uygun değildi. Binbir eziyetle yetiştirilen tütünden Alaçatı'ya gelen para ancak karın doyurmaya yetiyordu.

Alaçatı ve Turizm
1990'larda ilk rüzgar sörfü tutkunları geldi limana. 2000'li yıllarda da taş ev meraklıları. 2001 yılında ilk küçük otel açıldı. Yalnızca 3-4 yıl içinde Alaçatı Türkiye'nin en gözde tatil yörelerinden biri haline geldi.

Bozulmadan korunmuş, neredeyse en genci 100 yaşında olan taş evler birer birer onarıldı; küçük oteller ve restoranlar açıldı. Alaçatı'da Türkiye'nin en güzel küçük otellerinde konaklayabilir, restoranlarında en güzel yemeklerini yiyebilirsiniz. Alaçatı kentsel sit alanı ilan edildi. Beldede binalar aynen korunmak zorunda ve geleneksel mimariye uygun olmayan, çok katlı yeni bina yapılması artık mümkün değil.

Alaçatı artık dünyanın en önemli rüzgar sörfü merkezlerinden birisidir. Birçok uluslararası yarışma beldede yapılır. Alaçatı sahilleri Akdeniz'in en temiz denizlerine, en güzel plajlarına sahiptir. Beldede sabahlara kadar yüksek sesli müzik yayını yapılmasına, bar veya diskotek açılmasına izin verilmiyor. Kahvelerinde plastik sandalye göremezsiniz. Sokaklar hala parke taşıyla kaplıdır. Alaçatı sokaklarında yazın klasik müzik dinletilerine rastlarsınız.

Rüzgar Sörfü Cenneti
Merkeze 4 km. uzaklıkta, Alaçatı yat limanının yanında, enlemesine 500 m. ve boylamasına 330 m. sığ alanı bulunmaktadır. Dolayısıyla hiç yüzme bilmeyenler için dahi, bu kadar büyük alan, windsurf öğrenmek için ilk aşamada yeterlidir. Rüzgar sörfü klüplerinin yer aldığı Yumru Koy'un kıyıdan kıyıya uzaklığı 1900 metredir. Doğu kıyısının dağ olması, açık deniz korkusunu ortadan kaldırmaktadır. Alanın üç bir tarafı kara ile çevrilidir ve sadece güney kısmı açıktır. Bu nedenle oldukça güvenlidir. Bu koyda rüzgar sörfünün yanısıra, kite sörf de yapılmaktadır.

Alaçatı'nın Arnavut kaldırımı taşı ile kaplı dar sokaklarını iki ya da tek katlı taş evler gölgeler. İşte bu tarihi mimari doku beldenin sahip olduğu en önemli ekonomik değerdir.

Alaçatı evlerinde alt kat duvarları, birinci kat duvarlarına göre daha kalın işlenmiştir. Duvar yapımında çimento yerine kullanılan harç (içinde toprak, kireç, saman, yumurta akı vs. olan), evlerin kışın sıcak, yazın soğuk kalmasını sağlar. Bazı evlerin tamamında taş, bazılarının ise alt katında taş, üst katında tuğla ya da ahşap kullanmıştır.

Sıvayla korunmuş eski Alaçatı evleri açık renk kireç badana ile boyanmıştır. Bunlar beyaz ve oksit sarı tonlarıdır. Kapı ve pencere kenarları bir çok evde çivit mavi kullanılarak çerçevelendirilmiştir. Pembe, yeşil, mavi, kırmızı gibi renkler Alaçatı kültüründe yoktur.

İç bahçesi (avlu) olan evlerin 2- 4 metre yükseliğindeki bahçe duvarlarının kalınlığı 50 cm.dir. Evlerin pencereleri düz veya kemerli olarak yapılıp, dik ve uzundur. Yatay ve geniş pencereler kullanılmazlar. Depreme dayanıklı olması için kapı ve pencereler bina köşelerinden en az 1 metre uzaklıkta yer alır. Genelde kalın duvarlar güneş ışığının pencere boşluğundan odaya yayılmasını engeller. Bu nedenle pencerelerin bina içine bakan boşlukları genişletilerek ışığın daha bol girmesi sağlanır.

Kapı ve pencere kepenkleri binayı süsleyen en önemli unsurlardır. Bu nedenle, ahşap veya demir dışında malzeme kullanılmamaktadır. Alaçatı evlerinde alaturka kiremit kullanılmıştır. Çatı köşe süslemeleri "kartal kanadı" denilen, iki oluklu kiremit kullanılarak yapılır. Alaçatı evlerinde zemin döşemeleri ahşap, kayrak taşı, doğal renkli ve klasik desenli karo plakalarla kaplanmıştır. Tamamen ahşap yapılan kat arası döşemelerde, kalın taşıyıcılar dikdörtgen veya yuvarlak formda yerleştirildikten sonra döşeme altı atkılar atılır ve döşeme tahtası çakılır. Eski zamanlarda Alaçatı evlerinin alt katları tütün depolamak veya hayvan barındırmak için; üst katları ise yaşam alanı olarak kullanılmıştır.

Alaçatı, İzmir şehir merkezine yaklaşık 70 km. uzaklıkta, Adnan Menderes Havaalanı'na ise 90 km. uzaklıktadır. Şehirden ve havaalanından Alaçatı'ya ulaşım Çeşme otobanı üzerinden yaklaşık yarım saat sürmektedir.

Alaçatı otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
50
9
0 (850) 602 05 96
İncekara Apart Otel
İncekara Apart Otel
Yenimecidiye Mah. Atatürk Bulvarı No:38
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

İşletme sahibine bu kadar güzel bir yeri bizlere sunduğu için teşekkür ederim. Buraya ilk kez geliyoruz ve memnuniyetimizi anlatmaya kelimeler yetmiyor. Hatta anlatmaya nereden başlayacağımı bile bilmiyorum. Otantik yapısından mı bahsetsem yoksa bahçesinin ne kadar nefes kesici mi olduğundan bilemedim. Odaların ve banyonun temizliği rahat rahat uyumamızı sağladı. Bu kadar yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı hizmeti zor bulursunuz. Mutlaka gidin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 05 96
İncekara Apart Otel
İncekara Apart Otel
Yenimecidiye Mah. Atatürk Bulvarı No:38
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Genel olarak odanın, mutfağın ve banyonun temizliğine bayıldık. Odaların konforu ve mutfağımızda ihtiyacımız olan her şeyi bulduğumuz için dışarı fazla adım atmadık desem yeridir. Zaten burada kalırken kendinizi anın büyüsüne kaptırıp bir bakıyorsunuz ki saatlerce bahçede oturup kitabınızı okumuşsunuz. Her şey harikaydı. Çok ama çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 05 96
İncekara Apart Otel
İncekara Apart Otel
Yenimecidiye Mah. Atatürk Bulvarı No:38
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Ben daha önce bu kadar güzel bir yerde kaldığımı hatırlamıyorum. Zaten oteli dışarıdan görüşte mest oluyorsunuz ama kapıdan içeri girince daha da çok seviyorsunuz. Doğal taş görüntüsünün hem dışarıda hem de odalarda olması ile muhteşem bir ahenk yakalanmış. Bu sayede odaların standartlarının çok yükske olduğınu söyleyebilirim. Ayrıca fiyat olarak da oldukça uygun.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 09 52
 Ponçik Garden Otel
Ponçik Garden Otel
12083 Sok. No: 2
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Bugüne kadar geçirdiğim en keyifli ve güzel tatildi. Arkadaşlarımla birlikte Ponçik Garden Otel'de dört gece konakladık. Bir sonraki sefere ailemle de gelip onların da keyif almasını istiyorum. Harcadıkları emek ve özveri için otel sahibi ve personellerine sonsuz teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 09 52
 Ponçik Garden Otel
Ponçik Garden Otel
12083 Sok. No: 2
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

İzmir sık sık tatil yapmak için geldiğimiz bir yer ama Alaçatı'da ilk kez konaklama imkanı bulduk. Burayı görmeden önce acaba çok sakin olmaz mı diye düşünürken sakinliği aslında otel ortamının yarattığının farkına vardık. Tam gerektiğinde kafa dinlemelik gerektiğinde de eğlenmelik bir tatil oldu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 09 52
 Ponçik Garden Otel
Ponçik Garden Otel
12083 Sok. No: 2
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Son derece keyifli bir tatil geçirdik. Hem Alaçatı'nın merkezinde hem de kalabalığından sıyrılmış olmak gerçekten çok keyif verici. İzmir'i hep çok severim ama Ponçik Garden Otel ile daha da çok sevdim. Sınırsız hizmetleri ve hoş sohbetleri için işletme sahibi ve birbirinden değerli çalışalarına teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 09 52
 Ponçik Garden Otel
Ponçik Garden Otel
12083 Sok. No: 2
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Dingin ve temiz bir otel. Hem aracınız ile hem de yürüyerek Alaçatı merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz. Odalar oldukça sevimli bir şekilde döşenmiş. İşletme sahipleri sıcakkanlılıkları ile kendimizi evimizdeymiş gibi hissettirdiler. Bu ilgi ve alakaları için çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Bugüne kadar o kadar çok otele gittik ama bu kadar güzel, müşterileri ile bu derece samimi ilişkiler kuran bir işletme ve aile ortamı sıcaklığında bir otel görmedik. Otelin sahibi Erkut'a çok teşekkür ederiz. Mümkün olan en kısa zamanda Begonvil'de olacağız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otel her yere yürüme mesafesinde olduğu için konumu çok güzel. İşletmecisinden personeline kadar herkes çok ilgiliydi. Odalar fazlasıyla genişti ve kendimizi evde gibi hissediyorduk. Adı gibi begonvillerin içinde temiz ve rahat bir Alaçatı oteliydi. Gitmeyi düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otel konumu bakımından çok güzel. Havuz temiz ve derinlik olarak oldukça iyi. Personel fazlasıyla ilgiliydi. Kahvaltı çok güzeldi. İşletmenin sahibi Erkut bey bizimle yakından ilgilendi. Tamamen tavsiye ederim. Her şey için sonsuz teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Temmuz ayının ilk haftasında ailecek konakladık. İşletme sahibi Erkut bey bizimle yakından ilgilendi. Kendisine teşekkür ederiz. Ayrıca bize daha büyük oda vererek yapmış olduğu jest çok güzeldi. Sabah kahvaltıları ve otelin konumu güzeldi. Otelin otoparkı da mevcut.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Genç bir işletmecinin işlettiği güler yüzlü insanların bulunduğu sıcak bir ortam. Ayrıca Alaçatı'nın en güzel ve popüler sahillerine ücretsiz gitme olanağı sağlıyor. Otel fazlasıyla temiz ve nezih. Her şey için kendisine teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Çalışanların samimiyeti, ilgisi ve güleryüzü, konumunun merkezi oluşu ile Alaçatı'da tercih edebileceğiniz en güzel otel. Odaları geniş ve kahvaltı havuz kenarında veriliyor. Kemal ve Ülken beye ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederiz. Çok eğlenceli ve keyifli bir 4 gün geçirdik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otelin konumu çok güzeldi. Çalışanların samimi tavırlarıyla kendinizi evinizde gibi hissedecek, otelden hiç ayrılmak istemeyeceksiniz. Kahvaltıdaki çeşitleri ve çay vaktindeki ikramları son derece taze ve doğaldı. Kapalı havuzun ve spanın oluşu oteli daha da cazip kılıyordu. Her şey için temiz kalpli Begonvil ailesine teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otel ve lokasyonu güzeldi. Merkeze çok yakın. Personel güzleryüzlü ve çok ilgiliydi. Otelin mimarisi ve genel havası çok iyiydi. Kahvaltısı çok lezzetli. Orada bulunmaktan büyük keyif alabileceğiniz bir yer. Bi İnce Meyhane için rezervasyonda yardımcı olundu. Orası da mükemmeldi. Yasemin Hanım turizm sektörüne hakim, çok değerli önerilerde bulunuyor. 2017 yazında yine oradayız. Her şey için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Temiz sevimli bir Alaçatı butik oteli. Merkezde bu kadar güzel bir otel bulmak neredeyse imkansızdı. Kahvaltı güzeldi ama havuz kenarında oluşu daha da güzeldi. Cumbalı odalar en büyük odaydı diyebilirim. Her şey son derece güzeldi. Tekrar gitmek için tercih edeceğim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
0 (850) 600 86 81
Begonvil Otel
Begonvil Otel
Alaçatı Mah. 13080 Sok. No:2/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otel konumu itibari ile oldukça avantajlı. Ana yola yakın ve merkezi. Otelin girişi son derece şirin ve sakin bir caddeye bakıyor. Alabildiğine begonvil ve yasemin döşeli yol gözlerinizi kamaştırıyor. Girişin açıldığı havlu ve taş yapısıyla otelin mimarisi dikkatleri üzerine çekiyor. Odaların ahşap ve geleneksel mimarisi göz dolduruyordu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Samimiyetin ve yardımseverliğin doruklarında olan otel sahibi ve personellerini ilk kez bu otelde gördüm. Otelin konumunu çok sevdik. Temizlik ve kahvaltı bizi fazlasıyla mutlu etti. Kahvaltıyı bahçede yapmak lezzetlerini daha da arttırdı. Her şey için teşekkürler. Alaçatı'ya yolum bir kez daha düşerse nerede kalacağım diye düşünmeyeceğim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Alaçatı'yı doya doya gezdiğim 2 gündü. Öğrenci olduğumuzu söylediğimizde işletme sahibi Kazım bey bizimle daha çok ilgilendi. Kendimizi evimizdeki gibi rahat hissettik. Alaçatı'da tatil yapmak isteyen öğrenciler kesinlikle gitmeli.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Hafta sonumuzu çok güzel geçirdik. Öğrenci olduğumuzu söylediğimizde her şeyimizle çok güzel ilgilendiler. Tatilimizin sonunda keşke gitmesek dedirten anları yaşattılar bize. Her şey çok güzeldi. İlgi ve alakaşarından dolayı çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

İlk defa Alaçatı'ya gitmeme rağmen bana sık sık geliyormuşum hissi yaşatan, rahat ve samimi tavırlarıyla bizleri misafir eden işletme sahibi ve personellerine çok teşekkür ederiz. Herkese tavsiye ederim. Ezgi hanımın lezzetli ellerinden çıkan pişileri mutlaka tatmalısınız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Konum olarak fazlasıyla merkezi ve işlek ama sokağın gürültüsünden uzakta. Fotoğraflar her şeyi anlatıyor aslında. Biz 6 arkadaş olarak villa kısmında konakladık. Her yer çok temiz ve yeni döşenmiş gibiydi. Gülşen hanıma misafirperver tavırları için bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz. Her yaz nereye geleceğiz derdi yaşamayacağız artık. Samimiyetleri ve hizmet kalitesi için kesinlikle burada kalmayı tercih edin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Her şeyleriyle çok şahane bir butik otel. Butik otel dediğime bakmayın, hizmetlerinin kalitesi çok iyiydi. Kahvaltıları ve odaları bizi çok mutlu etti. En çok banyo temizliğine dikkat eden biri olarak en ufak bir problem bile görmedim. güler yüzlü çalışanları ve hizmetteki kalitesinden dolayı teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Odalar temiz ve konforlu bir şekilde tasarlanmış. Kahvaltı müthişti ve yiyecekler ev yapımıydı. Otel sahibi ve personeller çok misafirperver ve kibardı. Tavsiye etmek istiyorum. 10. evlilik yıl dönümümüzde çok eğlendik. Teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otel personeli oldukça kibardı ve kahvaltı çok güzeldi. Genel olarak titiz değil ama hijyene fazlasıyla önem veren birisiyim bu yüzden etrafı inceledim ve odalar çok temizdi. Otel ve personeller sayesinde burada güzel anılarımız oldu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otel sahibinin misafirperliğini çok sevdim. Servise, kahvaltıya ve personele bayıldım. Her yerde alabileceğiniz hizmetten farklı bir kalite vardı. Ben gittiğim otellerde buna özellikle dikkat ederim. Oda çok temiz ve rahattı. Konum harika.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (232) 532 01 65
Alaçatı Eldoris Otel
Alaçatı Eldoris Otel
Hacı Memiş Mah 12017 Sok. No: 13
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Fevkalade bir yer. İşletme sahibinin misafirperverliğine gerçekten bayıldım. Çalışanlar fazlasıyla uzlaşmacıydı. Kahvaltıya bayıldım. Konum mükemmel. Bir kez daha gelsem yine burayı seçerim. Sizlere de fazlasıyla tavsiy ederim. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Lokasyonu iyi, merkeze yürüyerek 3 dakikalık mesafede istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz ki otelin de güzel cafe/restoranı mevcut. Odamız iyi temizlenmişti ve ihtiyacımız olan her şey mevcuttu. Kahvaltı çok çok iyi ve zengindi. Beklentimizin üstündeydi. Personel oldukça misafirperver davrandı. Kalmak içi tereddür etmeyin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Alaçatı'daki en güzel otellerden biri. İşletmecisi çok sıcakkanlı öncelikle. Bu yüzden kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissediyorsunuz. Otelin konumu gerçekten iyi. Kahvaltısına bayıldık. Fiyat performans olarak başarılı. Konforlu ve temiz odaları var.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otelin konumu gerçekten çok iyi, çarşıdan otele kolayca ulaşabiliyorsunuz. Odalar temizdi. İşletmecileri oldukça sıcakkanlı ve hoşsohbet. Evinizde hissediyorsunuz. Sabah kahvaltıyı denemenizi tavsiye ederim, özellikle dereotlu poğaça ve enginar reçelini.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
3
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Konumu haricinde biz pek beğenmedik. Odamız fazla küçüktü. Kaldığımız süre boyunca odaya temizlik hizmeti gelmedi ve gerekli malzemeler yenilenmedi. Odalarda mini bar bulunmuyor. İhtiyaçlarımızı marketten karşılayabildik. Maalesef otelin otoparkı da bulunmuyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Temizlik konusunda içiniz rahat edebilir, biz memnun kaldık. Çocuklar için ek yatak vermelerinin yanı sıra evcil hayvan dostu bir otel. Kahvaltısını çok sevdik, enginar reçelini burda tatmış oldum. Güzel bir otel, tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Alaçatı merkezde kalıyorsunuz, canlı ama bir o kadar da sessiz bir yer. Özenli ve lezzetli kahvaltısı bizi tatmin etti. Huzurla güzel bir tatil geçirmiş olduk. Yerel otları da kahvaltınızda görmeniz mümkün. Gerçekten keyifli bir ortam.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Aslıhan Hanım, çok ilgili biri gerçekten. Evcil hayvan dostu bir otelde konaklıyorsunuz. Evimdeymiş gibi rahat ettim. Oda temizlik ve konfor konusunda yeterliydi. Kahvaltı da doyurucu ve lezzetliydi. Aslıhan Hanım fazlasıyla misafirperver davrandı, çok teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

İş amacıyla, rastgele bir seçim sonucu konakladım. Çok huzurlu bir ortamla karşılaştım. Otel, Alaçatı'nın merkezinde yer almasına rağmen oldukça sessiz bir yer olduğunu söyleyebilirim. Her yere yürüyerek uluaşabilirsiniz. Hizmet veren perosnel oldukça sempatikti. Aslıhan Hanım'a çok teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otelin konumu mükemmel, odamız oldukça konforlu ve kahvaltı doyurucuydu. Bu oteli özel yapan ise arkadaşça ve nazik davranmayı ihmal etmeyen personeli. Burada tekrar kalmak için tereddüt etmeyeceğimize emin olabilirsiniz. Teşekkür ederiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 48 96
Cynara Alaçatı Butik Otel
Cynara Alaçatı Butik Otel
3061. Sok. No: 1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

İstediğim otelde kalamayınca burayı tercih ettim ve iyi ki de gelmişim. Konum olarak iyi bir yerde. Personel fazlasıyla yardımcı oluyor. Yemek için de doğru adres. Daha iyi bir yerde kalamazdık herhalde. Daha gösterişli bir yer istiyorsanız başka otele gidebilirsiniz, ama bu otelin hizmetini tek geçerim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 50 92
Köşe Konak
Köşe Konak
13013 Sok No:10
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Çalışanlar ve yüzme havuzu en çok bu iki kalemden memnun kaldık

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
0 (850) 602 50 92
Köşe Konak
Köşe Konak
13013 Sok No:10
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Reklamlarda çıkan odalar daha büyük görünüyodu ama yine de baya büyük bi odada kaldık

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 50 92
Köşe Konak
Köşe Konak
13013 Sok No:10
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otelin sahipleri güleryüzlülükleri ve candanlıklarıyla bizi evimizde gibi hissettirdi. Zaten otelin lükslüğü ve verdikleri hizmetler mükemmel, bu otel bi sihir gibi ve bu büyüleyici kısım da otelin insanlarından geliyo!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 50 92
Köşe Konak
Köşe Konak
13013 Sok No:10
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Yemeklere ve büyük büyük porsiyonlara bayıldık, harika herkese tavsiye ederim

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 50 92
Köşe Konak
Köşe Konak
13013 Sok No:10
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Harika konum, harika yemekler, harika çalışanlar diyecek başka bir şey yok

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 602 50 92
Köşe Konak
Köşe Konak
13013 Sok No:10
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

5 çayı ikramlarına bayıldım ayrıca her şey mükemmeldi ve çalışanlar çok güleryüzlüydü

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 20 77
Eski Ev Otel
Eski Ev Otel
Tokoğlu Mah. 11008 Sok. No: 5/1/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Eğer tatilde hem dinlenmek hem de huzur bulmak istiyorsanız aklınıza ilk gelecek yer burası olmalı.Alaçatı'nın merkezinde yer alıyor.Son derece güler yüzlü bir hizmet veriliyor.Her şey çok konforlu ve ortamı çok samimi.Alaçatı'ya gelen herkese öneriyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 20 77
Eski Ev Otel
Eski Ev Otel
Tokoğlu Mah. 11008 Sok. No: 5/1/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Buraya yıllardır geliyoruz,değişmeyen adresimiz haline geldi.Ev sahipleri güler yüzlü.Kahvaltısı mis gibi,ürünler çok lezzetli.Odaları tertemiz,dekoru içinizi açıyor.Hiç tereddüt etmeden tavsiye edebilirim,başka yerlerde vaktinizi kaybetmeyin derim.Ayrıca kış tatilleri için de çok uygun,not edin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 20 77
Eski Ev Otel
Eski Ev Otel
Tokoğlu Mah. 11008 Sok. No: 5/1/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Öncelikle Semra Hanım'a teşekkür etmek istiyorum,bizi sanki evimizdeymiş gibi hissettirdi.Odalarına bayıldık,çok otantik;isminin hakkını veriyor.Özellikle sabah kahvaltısını yaptığınız bahçesi aklınızdan çıkmayacak.Sıcacık bir ortam,eşimle unutamayacağımız bir konaklama geçirdik.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 20 77
Eski Ev Otel
Eski Ev Otel
Tokoğlu Mah. 11008 Sok. No: 5/1/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otelin bahçesinde sabah kahvaltınızı yapma imkanınız oluyor,kahvaltınızı yaparken bir taraftan da çeşitli çiçeklerin kokusunu duymak,küçük havuzdaki balıkları izlemek mümkün oluyor.Odaları temiz,kullanışlı.Müşteri değil de sanki misafirmişsiniz gibi ağırlandığınız bir işletme.Konumu çarşının ortasında,her yere yakın.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
0 (850) 600 20 77
Eski Ev Otel
Eski Ev Otel
Tokoğlu Mah. 11008 Sok. No: 5/1/1
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Tatilde konaklayacağınız ve vakit geçireceğiniz yer çok önemli bu yüzden otel tercihinizi iyi yapmalısınız.Kendimizi evimizde hissettiren ve bize mükemmel bir ağırlama hizmeti sunan bu otele bayıldık.Hoşgörülü ve kibar insanların işlettiği bir otel burası.Özellikle Eylem Hanım'a çok teşekkür ediyoruz,bizi çok güzel ağırladı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
0 (850) 600 48 22
Alaçatı Lavender Butik Otel
Alaçatı Lavender Butik Otel
3051. Sok. No:15
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Otelin konumu iyiydi.Otel çalışanları misafirlere karşı yeterince ilgiliydi.Genel olarak temiz ve düzenliydi.Hizmet açısından kesinlikle tam puan veriyorum.Kahvaltı menüsü çok lezzetli ve iyiydi.Sadece odamıza çocuk yatağı rica etmiştik ama olmadığını söylediler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
0 (850) 600 48 22
Alaçatı Lavender Butik Otel
Alaçatı Lavender Butik Otel
3051. Sok. No:15
Çeşme / İzmir
Türkiye

-

Fiyat performans oranına bakıldığında bölgedeki diğer otellerden çok daha iyi.Konumu çok iyiydi.Tesis genel olarak temizdi.Odalar biraz küçüktü ve klima biraz sesli çalışıyordu.Hizmet olarak her şey çok güzeldi.Yemek olarak sadece kahvaltı hizmeti veriliyor ve çeşitlerin hepsi çok lezzetliydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)