Hakkımızda

"Bir araba, bir çanta, elinde bir harita yola çıkmayı seven kişilerdik…


İyi şirketlerde, yaşımıza göre fena olmayan yerlerde koştururken; başta bakıldığında bir şeyleri bırakıyormuş gibi hallerimiz, bizim dışımızdakilere de bir süre sonra kıymetli bir şeyleri kovaladığımızı gösterdi. İnanılmaz güzel memleketimizin, inanılmaz derecede güzel yerlerine direksiyon kırdık önce; mavi beyaz yol tabelalarında gözlerimiz.


"Türkiye'nin tatil ve konaklama rehberi" olma ülküsü -kimisine göre sloganı- ile yola çıktık. Hepimiz gençtik, genceciktik.Herkesin bilmediği ama bilse herkesin gitmek isteyeceği yerleri keşfettik önce; haritada, internette, kitaplarda. Sonra hepsine yol tuttuk ve tek tek kapısını çaldık otellerin; önce kendimizi sonrada sizi anlattık onlara, bizden sonra bize inanarak otaya gideceğinizi bilerek ve heyecanımızın simgesi olan Neredekal.com, 2007 yılının Mart'ında hayata geçti..."

Neredekal.com Tarihçesi

 • 2007

  Neredekal.com, muhteşem coğrafyası ve kültürü ile Türkiye'yi keşfetmek ve keşif tutkusuna tüm tatilseverleri ortak etmek adına yola çıktı.

 • 2010

  Otelleri ve beraberinde hiç bilinmeyen bölgeleri keşfeden ziyaretçiler ile günden güne büyüyen Neredekal.com, "en çok ziyaret edilen 3 turizm portalı" arasında yerini aldı.

 • 2010

  Bu başarı Türkiye'nin en güçlü internet yatırımlarını gerçekleştiren iLab Ventures tarafından fark edildi ve Neredekal.com'a çok geniş bir perspektif ve güç katacak ilk ortaklık gerçekleşti.

 • 2012

  Bursa'da kurulan şirket, merkez ofisini İstanbul'a taşıdı.

 • 2013

  Turkcell ile yapılan iş ortaklığı sayesinde tüm otellere "0850 .." ile başlayan özel numaralar tanımlandı ve Neredekal.com oteller için çağrıların %100 ölçülebildiği bir çağrı deposu haline geldi.

 • 2014

  Booking.com, Etstur, Jolly Tur, Tatilsepeti, Tatil.com, Setur, Tatilbudur.com, Hotels.com gibi toplam 13 büyük operatör ile anlaşılarak son kullanıcılar için "fiyat karşılaştırma" özelliği hayata geçirildi.

 • 2017

  Neredekal.com 10 yaşında!

 • 2018

  Önce Türkiye'yi Keşfet mottosuyla büyük bir akım başlatıldı. Sosyal medya hesaplarımızdaki takipçi sayımızda büyük bir artış yaşandı.

Rakamlarla Neredekal.com

Yıllık
35 Milyon'dan
fazla ziyaretçi

1000'den
fazla bölgede
15.000'den
fazla otel

Yılda
3 Milyon'dan
fazla çağrı

50'den fazla
çalışan

4500'den fazla
Neredekal
Sözleşmeli
Tesis

Yılda
4.5 Milyon'dan
fazla
yönlendirme

Vizyon

Yurt içinde seyahat planlayan kişilerin kullandığı ilk platform olmak.

Misyon

Yurt içinde tatil planlayan kişilerle operatörler ve oteller arasında köprü kurmak.