İzmir bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

İzmir Gezilecek Yerler

Ege’nin en yaşanılası şehri olarak gösterilen İzmir’in başlıca gezilecek yerleri nereler diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
İzmir Gezilecek Yerler

Toplam 207 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Kozak Yaylası

"Oksijen dolu"

"Görmenizi tavsiye ederiz"

9.9

Misafir yorumu

6 yorum

Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi

"Kalmaktan vazgeçtik"

1.8

Misafir yorumu

5 yorum

Efes Antik Kenti

"Mutlaka serin havada gidin"

"efes antik kenti"

10

Misafir yorumu

4 yorum

Efes Meryem Ana Kilisesi

"İnsanın ruhu çok sakinleşir"

"Güzel doğa"

8.5

Misafir yorumu

4 yorum

Selçuk Kalesi

"Muhteşem tarihi bir yer"

"Panoramik görüntü"

8.3

Misafir yorumu

4 yorum

İzmir Bayındır Termal Turizm Merkezi

"hediye cimenci tarafından..."

10

Misafir yorumu

3 yorum

İzmir Saat Kulesi

"İzmir Saat Kulesi"

"İzmir Saat Kulesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Foça Antik Tiyatrosu

"Foça’ya yakışır bir yer oldu"

"Foça Antik Tiyatrosu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Foça Frigya Tepesi

"Frigya’nın olduğu yer"

"Foça Frigya Tepesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Hadrian Tapınağı

"Hadrian Tapınağı"

"Hadrian Tapınağı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İzmir Tarihi Mekanlar

Ege'nin en yaşanılası şehri olarak gösterilen İzmir'in başlıca gezilecek yerleri nereler diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz…
Nüfus bakımından ülkemizin 3. büyük metropolü olan İzmir, Ege'nin en güzel şehirlerinden biri hiç şüphesiz. Bu güzeller güzeli liman kenti, 8 bin 500 yıllık köklü bir tarihi geçmişe sahip. Tarihte Smyrna olarak bilinen ve körfezin kuzeydoğusunda bir adacık olarak kurulmuş olan İzmir, günümüzde sımsıcak insanları ve dört mevsim boyunca sunduğu güzelliklerle hepimizi kendine çekiyor. Bir an önce İzmir'i keşfetmek için can atıyorsanız, sizler için hazırladığımız İzmir gezilecek yerler listemize mutlaka bir göz atın deriz.

Kemeraltı Çarşısı: İzmir'in en uğrak noktalarından biri olan Kemeraltı Çarşısı, şehrin en canlı yeri. Yöresel alışveriş, yorgunluk kahvesi ve balık pazarında midye, Kemeraltı Çarşısı'nın olmazsa olmazlarından.

İzmir Agora: Kadifekale'nin kuzey yamacında bulunan Agora, antik dönemlerde politik toplantı ve alışveriş alanlarının olduğu yermiş. Bölgede çıkarılan önemli eserler, günümüzde İzmir Arkeoloji Müzesi'nde sergileniyor. Her gün 08.00-17.00 saatleri arasında İzmir Agora'yı ziyaret edebilirsiniz.

İzmir Saat Kulesi: Konak Meydanı'nda yer alan İzmir Saat Kulesi, şehrin sembollerinden biri. İzmir'e gelip de kulenin önünde fotoğraf çektirmeden dönmek ise kesinlikle olmaz.

Smyrna Antik Kenti: Anadolu'nun iç bölgelerini denizle buluşturan önemli bir liman kenti olma özelliği taşıyan Smyrna Antik Kenti, İzmir gezilecek yerler listenizde yer alması gereken önemli noktalardan biri.

Konak Vapur İskelesi: Konak'ta bulunan Konak Vapur İskelesi'nden Pasaport, Alsancak, Karşıyaka ve Göztepe Vapur İskelelerine vapur seferleri yapılıyor. Sabah simit-çay kahvaltıları için de oldukça keyifli bir yer burası.

Kadifekale: İzmir Merkez'de, körfeze hakim bir tepede kurulu olan Kadifekale, deniz seviyesinden 186 metre yükseklikte bulunuyor. Günümüzde modern yerleşim yerleri ile çevrili olan Kadifekale, Helenistik ve Roma dönemine ait sur duvarları ile oldukça göz doldurucu.

İzmir Tarihi Asansör: Mithatpaşa Caddesi ile Halil Rıfat Paşa semti arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak için 1097 yılında Musevi işadamı Nesim Levi tarafından yaptırılan İzmir Tarihi Asansör, şehrin görülmesi gereken turistik mekanlarından.

Alsancak Sevgi Yolu: Şehrin en keyifli adreslerinden biri olan Alsancak Sevgi Yolu, her iki yanında da sıralanan asırlık palmiyeleri, rengarenk aydınlatılan zemini ve Yeşilçam'ın ünlü isimlerinin yazılı olduğu hatıra plakaları ile oldukça ilgi çekici bir yer. Konak'ta yer alan Alsancak Sevgi Yolu'nda; takı ve hediyelik eşya stantları ile kitap satış noktaları da bulunuyor.

Kıbrıs Şehitleri Caddesi: İstanbul için İstiklal Caddesi ne ise, Alsancak'ta yer alan Kıbrıs Şehitleri Caddesi de o! Daima hareketli ve kalabalık olan bu caddede, çok sayıda restoran ve mağaza bulunuyor.

Pasaport Vapur İskelesi: Pasaport Vapur İskelesi, İzmir'in en eski gümrük binalarından biri. Günümüzde körfez içi yolcu taşımacılığının önemli adreslerinden. Buradan Karşıyaka, Alsancak, Konak, Göztepe ve Bostanlı'ya vapur seferleri yapılıyor. İskelenin en önemli özelliği ise, şehrin en iyi gün batımı manzaralarından birine sahip olması.

İzmir Kordon: İzmir dendi mi akla gelen ilk yerlerden biri İzmir Kordon. Bir tarafı İzmir Körfezi, bir tarafı ise yemyeşil çimenler. İzmir'in en popüler mekanları da burada konuşlanmış. İzmir'e gidildiğinizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden İzmir Kordon.

İzmir Arkeoloji Müzesi: 1500'ün üzerinde tarihi eserin sergilendiği İzmir Arkeoloji Müzesi, 1984 yılından beri Konak Bahribaba Parkı içerisindeki modern müze binasında faaliyet gösteriyor. Yolunuz İzmir'e düştüğünde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

St. Polycarp Kilisesi: İzmir'in en görkemli kiliselerinden biri olan St. Polycarp Kilisesi, Pasaport Vapur İskelesi ile Cumhuriyet Meydanı'na yürüme mesafesinde. 1625 yılında inşa edilmiş olan bu dini yapı, İzmir'in hoşgörü kenti kimliğine en uygun örneklerden biri olarak gösteriliyor.

İnciraltı: İzmirliler, 80'lerin sonuna kadar buradan denize girebiliyorlarmış. Şehir içindeki en önemli plajlarından biri olan İnciraltı'ndan şu an denize girilemiyor ama birazcık nefes almak istediğinizde çıkıp gelebileceğiniz bir yer. İnciraltı, İzmir'in en yeşil bölgelerinden biri aynı zamanda.

Göztepe: Karşıyaka'nın tam karşısında, Konak ilçesinde bulunuyor Göztepe. Ateşli taraftarı ile adından sıklıkla söz ettiren Göztepe, İzmirli gençlerin buluşma noktalarından biri aynı zamanda. İzmir'e kadar gelmişken mutlaka görülmeli.

Küçükpark: Bornova sınırları içerisinde yer alan Küçükpark, Ege Üniversitesi öğrencilerinin sıklıkla zaman geçirdiği bir yer. Zaten genelde de üniversite öğrencileri yaşıyor bu bölgede. Şöyle bir üniversite havası solumak isterseniz, Küçükpark'ı ziyaret edebilirsiniz.

Karşıyaka Çarşı: Kuyumcudan giyime, restoranlardan kitapevine aklınıza gelebilecek pek çok alışveriş alternatifine ev sahipliği yapan Karşıyaka Çarşı, şehrin en hareketli noktalarından biri.

Bostanlı Rekreasyon Alanı: İzmir'in en nefes alınacak bölgesi olarak biliniyor Bostanlı Rekreasyon Alanı. İskele'den Mavişehir'e uzanan sahil hattı boyunca yeşil alanlar, basketbol ve tenis sahaları, spor aletleri, kaykay sahaları ve sosyal alanlar uzanıyor.

İzmir Doğal Yaşam Parkı: 2008 yılından beri Çiğli ilçesinin Sasalı semtinde hizmete giren İzmir Doğal Yaşam Parkı, Avrupa'nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliği taşıyor. 425 bin m2'lik bir alan sahip olan parkta, 120 türden 1500 hayvan, 3 bin kadar ağaç ve 250 farklı bitki türü bulunuyor. Parkın en güzel özelliği ise, hayvanların özgürce dolaşabiliyor olması.

Tüm bunların yanı sıra, İzmir çevresinde gezilecek yerler de başka bir alternatif olarak çıkıyor karşımıza. Eğer uzun bir İzmir seyahatine çıktıysanız, bunlardan birini de mutlaka gezi listenize eklemelisiniz. Dilerseniz, farklı bir zaman diliminde de İzmir ve çevresindeki gezilecek yerleri keşfedebilirsiniz. İzmir çevresinde gezilip görülecek yerler ise; Karaburun, Urla, Tire, Gölcük, Birgi, Ödemiş, Bergama, Özdere, Gümüldür, Sığacık, Seferihisar, Dikili, Şirince, Efes Antik Kenti, Selçuk ve Çeşme.

50 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
50
8
Gündoğdu Meydanı
Gündoğdu Meydanı
Konak / İzmir
Türkiye
İnsana huzur veriyor

-

Güzel meydan gittim ben buraya. Yaşamalık yer gerçekten. İnsana huzur veriyor. Dönmek istemedim ben geldiğimde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Gündoğdu Meydanı
Gündoğdu Meydanı
Konak / İzmir
Türkiye
İzmirim candır

-

Gündoğdu hep uyandık siperlere dayandık. İzmirim candır gerisi heyecandır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kemeraltı Çarşısı
Kemeraltı Çarşısı
Konak / İzmir
Türkiye
Tarihi Kemeraltı Çarşısı

-

Tarihi Kemeraltı Çarşısı, evet tarihi bir öneme sahip bu çarşı İzmir'in, Ege'nin ve hatta dünyanın belli başlı sayılı alışveriş merkezlerindendir. İzmir'in ve buraya gelen herkesin birçok kez mutlaka geleceği, uğrayacağı ve nefes alıp huzur bulacağı favori bir yer. Kesinlikle çarşı kavramından daha fazlası bir yer simgedir Kemeraltı Çarşısı. Halkın ihtiyaçlarını karşılayacak işyerleri ve işinin hakkını veren emektar esnaflar var burada. Camiler, tarihi hanlar ve çok daha fazlası var burada...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Yeni Foça Öğretmenevi
Yeni Foça Öğretmenevi
Atatürk Mah.Eriş Sok. No:2 Yenifoça/Foça/İZMİR
Foça / İzmir
Türkiye
Manzara güzel

-

Kalınabilecek bir yer. Temiz, güler yüzlü hizmet anlayışıyla karşılayan görevliler… Manzara ve ulaşım güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Konak / İzmir
Türkiye
Kalmaktan vazgeçtik

-

Kalmak için gittik. Daha otoparka park ederken pisliği hissediyorsun. Allahtan doluymuş, öğrenci grupları gelecekmiş. Oturup bir çay içtik. Bina kokuyor. Sonra boş oda buldular; ama kalmaktan vazgeçtik. 3 yetişkin 2 oda, sivil 320 TL ödeyeceğine git otelde kal. İzmir'in en güzel yerini bence mahvediyorlar. Kastamonu, Eskişehir ve Niğde Öğretmenevi her konuda buraya göre 10 kat daha iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Konak / İzmir
Türkiye
Bir an önce tadilat yapılmalı

-

1 gece konaklamak için geldik sadece 4-5 saat uyumak içindi amacımız bir odaya eşimle birlikte 160 TL ödedik. Tabakta kahvaltı ve oldukça demsiz çay ile yetindik. Bir öğretmen olarak öğretmenevinin hele de İzmir'in en güzel manzarasında bu halde olması çok üzücü. Odada rutubet kokusundan uyuyamadık. Örtüler çok kötüydü, temizlik zaten yok. Kaçar gibi çıktık. Lütfen bir an önce tadilat, bakım ve temizlik üzerinde durulmasını tavsiye ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Çandarlı Körfezi
Çandarlı Körfezi
Dikili / İzmir
Türkiye
Muhteşem bir belde

-

Çandarlı... Harika bir tatil bölgesi olmakla kalmayıp gittikçe gelişen modern, sevimli, muhteşem bir belde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Konak / İzmir
Türkiye
Temizlik kötü

-

Gerçekten çok kötü ve bakımsız. Odaya girdiğiniz anda kaçmak istiyorsunuz. Temizlik yaptıklarını söylüyorlar ama ne paspas yapılmış ne de havlular değişmiş. Yüz havlusunun üstünde siyah lekeler vardı resmen. 80 TL'yi hak etmiyor. 2 gece kalacaktık bu sebeplerden 1 gece kaldık ve ayrıldık. Kuşadası Öğretmenevine geçtik. Orası tertemiz ve gönül rahatlığıyla kalabileceğiniz bir yer. Fiyatı da 60 TL.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
1
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Konak / İzmir
Türkiye
Çok kötü

-

Berbat, hastalık kapmadan dönerseniz şanslısınız. Öğrenci yurtları bile buradan iyidir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Gödence Köyü
Gödence Köyü
Seferihisar / İzmir
Türkiye
İzmir’in en sevimli köylerinden

-

Seferihisar dağ yolundan veya Bademler Köyü'nün içinden müthiş vadi manzaraları içinde varılan, zeytinyağıyla meşhur İzmir'in en sevimli köylerinden biri, doğa yürüyüşü, motor gezileri, bahar aylarında mantar toplamak için tavsiye edilebilir, yakınlarında bulunan Gödence Hotel'i hem restoran hem yemek için kesinlikle tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kozak Yaylası
Kozak Yaylası
Bergama / İzmir
Türkiye
Oksijen dolu

-

Kozak Yaylası'nı görmenizi tavsiye ederim. Güzel, temiz bir havası, oksijen dolu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Homeros Vadisi
Homeros Vadisi
Bornova / İzmir
Türkiye
Bakımsız bir yer

-

Gitmenizi tavsiye etmem, tam bir hayal kırıklığı, sadece ismi var. Sineklerden geçilmiyor, çok bakımsız bir yer; yolları da çok virajlı ve rampalıdır. Hiç değmez yani.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Konak Yalı Camii
Konak Yalı Camii
Konak / İzmir
Türkiye
Nezih ve sıcak bir tesis

-

Şimdiye kadar birçok dağ ve kış oteline gittik ama buranın ortamının nezihliği ve sıcaklığını hiçbir otelde bulamadık. Otelin her şeyini çok beğendik. Yemekler çeşitli ve lezzetliydi. Odamız geniş, bakımlı ve temizdi. Otelin spa merkezinden çok keyif aldık. Otelin ikinci bölgede ve pistlere yakın olması da bizim için çok güzel oldu. Personellerin ilgisi ve güler yüzü çok güzeldi. Biz her şeyden çok memnun kaldık, seneye tekrar bu otele geleceğiz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Karakoç Kaplıcaları
Karakoç Kaplıcaları
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Bakımsızlıktan dökülmüş

-

Kaplıcanın sadece ismi var. Daha bugün gittim. Harabe yer. Bekçi var, tesis falan yok. Kapalı 2 havuz var ama bakımsızlıktan dökülmüş ve pis. Programınızda var ise çıkarın.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Selçuk Kalesi
Selçuk Kalesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Muhteşem tarihi bir yer

-

Görülmeye değer, muhteşem tarihi bir yerdi. Herkesin gitmesini şiddetle tavsiye ederim. (:

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
İsa Bey Camii
İsa Bey Camii
Selçuk / İzmir
Türkiye
Zarif eser

-

Kesinlikle; Selçuk'ta gezip görülmesi gereken, Türk-İslam mimarisinin nadide, zarif eserlerinden biri. Herkese tavsiye olunur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Akkum Plajı
Akkum Plajı
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Şirin bir plaj

-

Sığacık'ta bulunan şirin bir plaj. Sığacık Mahallesi Seferihisar / İzmir'e bağlı küçük bir balıkçı mahallesinde.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Dikili Öğretmenevi
Dikili Öğretmenevi
İsmetpaşa Mah. Aatatürk Cad. No:14 DİKİLİ/ İZMİR
Dikili / İzmir
Türkiye
Siparişimiz gelmedi

-

Bugün sabah misafirimle birlikte çay ve tost yemeye gittik keşke gitmez olsaydım. Sipariş vereceğim çalışana seslendim sert bir sesle “'Bekleyin geleceğim.”' dedi. Bekle bekle gelmedi. Kalktım söyledim. Geliyorum dedi 10 dakika sonra geldi. 2 kaşarlı tost ve çay söyledik. 45 dakika bekledik gelmedi ve kalktık. Kasadaki kıza söyledik o da “'Kim sipariş aldı?”' diye çalışana sordu. Bizden sipariş alan kız çok rahat bir şekilde “'Ben sipariş fişini oraya koydum bilmiyorum”' diyor. Bir özür dileme yok. Şikayet edeceğim dediğimde, edin denildi... İnanın toplasanız 10 müşteri yoktu. Aynı şekilde bir hafta önce komşulara da aynısı olmuş bir tost 1 saatte gelmiş bence bir öğretmenevine yakışmayan çalışanlar. Bir daha gitmem ve tüm giden tanıdıklara da bu yıl berbat olmuş diyeceğim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Hasan Sağlam Konak Öğretmenevi
Konak / İzmir
Türkiye
Alt katta düğün salonu var

-

Çok kötü. Evli çiftiz aynı odaya iki kişi parası veriyoruz. Temizlik sıfır. Artı hem biz burada konaklıyoruz hem de altımızda düğün salonu hizmetleri var. Ses odanın içinde yani. Bu yorgunluğumuz üzerine çekilir mi? Tavsiye etmiyorum, bu kadar olmaz. Saat gecenin körü düğünün sesinden yatamıyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
İsa Bey Camii
İsa Bey Camii
Selçuk / İzmir
Türkiye
Gidip görülmesi gereken bir yer

-

Çok güzel bir cami, zaten hemen yanında kale var, klasik yapıda dar uzun bir mimari var, yani ön saf çok uzun ama arkaya doğru çok saf yok, özellikle caminin bahçesinde Efes Antik Kenti'nde olduğu gibi tarihi taşlar var. Bahçesi de çok güzel, gidip görülmesi gereken bir yer. O kadar arabayla dağa tırmanıp Meryem Ana Kilisesi'ne gittik, küçücük bir kiliseymiş, manevi önemi varmış, İsa Bey Camii ise o kiliseden kat kat güzeldir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
İmam-ı Birgivi Türbesi
İmam-ı Birgivi Türbesi
Ödemiş / İzmir
Türkiye
İroni dediğiniz yanlış bilgidir

-

İroni dediğiniz yanlış bilgidir. İmam-ı Birgivi kabir ziyaret etmeyin dememiştir. Bilakis Etfal-ül-müslimin isimli kitabında 5'den fazla yerde kabir ziyareti nasıl yapılır anlatıp hadis-i şeriflerle örnekler vermiştir. Ayrıca kabirdekinden değil kabirdekinin hatırına Allah-ü Teala'dan istemelidir, çaput bağlamak, vs. uygun değildir buyurmuştur. :) Karıştırılan budur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Efes Meryem Ana Kilisesi
Efes Meryem Ana Kilisesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
İnsanın ruhu çok sakinleşir

-

2007 olmuş ve dua ettim ki kızım olsa ismini Meryem koyacağım. Kızım 2010'da doğdu, maalesef engelli çocuk. Yine de rabbime şükürler olsun. O zamlar demiştim kızımla bir ziyaret edeceğim. Sonra o kadar problem çıktı ki unutuvermişim. Şimdilerde hatırladım ve tam 10 yıl geçip sözümü inşallah bu yıl yerine yetiririm. Çok güzel yer, insanın ruhu çok sakinleşir orada. Gitmeye değer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Ayşe Kadın Cami
Ayşe Kadın Cami
Karaburun / İzmir
Türkiye
Gelişigüzel bir restorasyon

-

Eşsiz bir kalem işçiliği olan camii, kötü, baştan savma, gelişigüzel bir restorasyonla berbat bir hale gelmiş. 2007 yılında restore edilmesine rağmen her yer rutubet içerisinde... Çevre sakinleri ile görüştüğümüzde kubbe üzerindeki sağlam kurşunun onarılması yerine, sökülerek kötü malzeme ile tekrar kaplanması ve bu başarısız yapılan iş kontrol edilmeden yüklenici firmaya yüksek rakamlar ödenmesi... Güzelim eser ya yok olacak ya da tekrar birilerini zengin etmek için 10 yıl ömürlü restorasyon zincirine girecek...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Sazak Köyü
Sazak Köyü
Karaburun / İzmir
Türkiye
Çok güzel bir yerdi

-

Men Azerbaycanlıyam, ora çok güzel bir yerdi. İsderdim orada yaşayam.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Bergama Antik Kenti
Bergama Antik Kenti
Bergama / İzmir
Türkiye
Tarihin kokusunu ve dokusunu

-

Ben bir Bergamalı olarak onca medeniyete ev sahipliği yapmış UNESCO Dünya Mirası'nda olan bu güzel ve bir o kadar da gizemli şehri ziyaret etmeden geçmemeniz ve tarihin kokusunu ve dokusunu hissetmeden bu şehirden geçmemenizi öneririm... Vazgeçmeyeceksiniz...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Kozak Yaylası
Kozak Yaylası
Bergama / İzmir
Türkiye
Görmenizi tavsiye ederiz

-

Kozak bölgesini görmenizi tavsiye ederiz. Çok güzel bir çam ağaçları içerisinde bulunan köylerimiz, yöre halkıyla misafir etmekten mutluluk duyarız.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kozak Yaylası
Kozak Yaylası
Bergama / İzmir
Türkiye
Adeta bir oksijen deposu

-

Benim güzel memleketim, her tarafı yemyeşil fıstık çamları ile kaplı. Adeta bir oksijen deposu, mutlaka gidin, görün derim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Pergamon
Pergamon
Bergama / İzmir
Türkiye
Dünyanın en dik tiyatrosunu görmelisiniz

-

Efes'ten sonra gezdiğim en iyi tarihi kent. Özellikle de dünyanın en dik tiyatrosunu görmelisiniz. Kesinlikle görmelisiniz diyebileceğim bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
İzmir Atatürk Gençlik Merkezi
İzmir Atatürk Gençlik Merkezi
Konak / İzmir
Türkiye
Güzel bir yer

-

Çok hoş, güzel bir yer. Teşekkür ederim Türkiye Cumhuriyeti'ne.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Teos Antik Kent
Teos Antik Kent
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Kalplerimizi yerinden oynatacak

-

Kalplerimizi yerinden oynatacak yere uzaklardan selam olsun. Belki bir gün…

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Demircili Plajı
Demircili Plajı
Urla / İzmir
Türkiye
Suyu çok soğuk

-

Temmuz 2016'da gittim Demircili Plajı'na, yolları çok dar ve çukurlu. Denizin içinde büyük kayalar var ve taşlık, ayrıca sahili de taşlık, su çok soğuk, girilecek gibi değil. Zaten gelenler de en fazla 5 dakika suda durup çıkıyorlar. Son olarak bir kafeteryası var orada da fiyatlar çok pahalı. Ben hiç memnun kalmadım, tavsiye etmem, giderseniz pişman olursunuz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
4
Ekmeksiz Plajı
Ekmeksiz Plajı
Seferihisar / İzmir
Türkiye
Sahili bakımsız

-

Sığacık, Ekmeksiz Plajı'na yıllar sonra tekrar gitmiş oldum. Sahili bakımsız idi. WC ve temiz değildi. Bence biraz daha özen gösterilmeli. Seferhisar'a hiç yakışmıyor. Ücret az ise biraz daha artırılabilir. Yine de ailecek iyi bir gün geçirdik. Teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Lübbey Hayalet Köyü
Lübbey Hayalet Köyü
Ödemiş / İzmir
Türkiye
Çok korkunç

-

Biz bugün ailecek gittik valla çok korkunç, önermem, sakın gitmeyin. :(

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Çeşme Paşalimanı Plajı
Çeşme Paşalimanı Plajı
Çeşme / İzmir
Türkiye
İşleten kafe çok pahalı

-

Çocukluğumdan beri önünden denize girdiğim mekânı Kardelen isimli kafe işletmeye başlamıştır. 1 magnum ve 1 cornettoyu 17 TL'ye satmaktadır. Şezlonglar da geçen yıl 10 lirayken bu yıl 25 lira olmuştur. 17 liraya şaşırdığınızda, "ödeyeceksin kardeşim bu parayı, mekanda 500 liraya şişe açtırmayı biliyorsun" şeklinde yorum yapan yerdir. Bir daha gidilmez.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Artemis Tapınağı
Artemis Tapınağı
Selçuk / İzmir
Türkiye
Kesinlikle görülmeli

-

Çok güzel ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Tam bir gününüzü burada doya doya geçirmenizi öneririm.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Çandarlı Kalesi
Çandarlı Kalesi
Dikili / İzmir
Türkiye
Tarihi zenginlik

-

Ülkemizin gizli kalmış tarihi zenginlikleri çok tanıtılarak bu doğa ve uygarlık zenginlikleri ortaya çıkarılabilir. Yirmi iki yıldır Dikilili olmanın hazzını taşıyorum. Binlerce yıllık Helen uygarlığının merkezlerinden biri, insanıyla, doğasıyla, uygarlığın beşiği olması nedeniyle herkesin görmesini dilerim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
9
Asklepion Antik Kenti
Asklepion Antik Kenti
Bergama / İzmir
Türkiye
Görmeyenlere tavsiye ediyorum

-

Merhaba. İyi günler. Daha önce kerelerce memnuniyetle gezdiğimiz Bergama'da en beğendiğim Akropol ve Asklepion Antik Kenti oldu, diğerleri de güzel. Şeker Bayramı'nda Foça-Ayvalık gezimizde sanırım Bergama'da kalıp, burayı da gezecekmişiz. Yine, Club Mutlu Tatil gezi grubumuzla, tur acentesiyle gidip bu şahane antik şehri mutlu mutlu gezeceğiz kısmetse, Bergama'yı görmeyenlere tavsiye ediyorum. Mustafa Yörükoğlu.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Efes Müzesi
Efes Müzesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Çok çeşitli

-

Eser olarak çok çeşitli. Gezilmeye değer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
İzmir Agora
İzmir Agora
Konak / İzmir
Türkiye
Oldukça büyük bir yer

-

En güzel tarihi kentlerden biri. Çok beğendim. Yalnız çok yürüyeceksiniz. Oldukça büyük bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Efes Meryem Ana Kilisesi
Efes Meryem Ana Kilisesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Güzel doğa

-

Güzel doğa, tarihi yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Efes Meryem Ana Kilisesi
Efes Meryem Ana Kilisesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Manevi bir huzur var

-

Kesinlikle görülmeye değer bir yer. Manevi bir huzur var. Yemyeşil ağaçların ortasında kendinizi dinleyeceğiniz muhteşem bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
7
Selçuk Kalesi
Selçuk Kalesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Panoramik görüntü

-

Boşuna çıkmayın demek yanlış olur. Herkesin görecesi ayrıdır. Bir defa panoramik görüntü güzeldir. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
8
Pamucak Plajı
Pamucak Plajı
Selçuk / İzmir
Türkiye
Kum incecik

-

2. ayda oradaydım. Yıllar evvel de gitmiştim Pamucak'ın plajına. Şimdi çok çok daha beğendim. Kafa dinlemek için süper oluyor. Kum incecik. Biraz rüzgarlıydı. Orada bir şeyler yedik, içtik. Sağ olsun garson ve oraya bakanlar. İnşallah ailece hep gideriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Kozak Yaylası
Kozak Yaylası
Bergama / İzmir
Türkiye
Bergama'da yer alıyor

-

Kozak Yaylası'nın tamamı İzmir ili Bergama ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Dolayısıyla Bergama'ya ait bir turistik bölgedir. Ayvalıkla tek bağlantısı ise bazı yüksek Kozak köylerinin yaylalarından Ayvalık koy manzaralarının gözlemlenebiliyor olmasıdır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Allianoi Antik Kenti
Allianoi Antik Kenti
Bergama / İzmir
Türkiye
Sular altında kaldı

-

2010 yılı aralık ayı itibariyle sular altında kalmıştır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Selçuk Kalesi
Selçuk Kalesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Güzel bir yer

-

Güzel bir yer Selçuk Kalesi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Selçuk Kalesi
Selçuk Kalesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Boşuna çıkıp yorulmayın

-

Hiç boşuna çıkıp yorulmayın. Kale için Bodrum ve Çeşme.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
6
Efes Meryem Ana Kilisesi
Efes Meryem Ana Kilisesi
Selçuk / İzmir
Türkiye
Kilise hayal kırıklığı

-

Efes Antik Kenti'nden çıkıp gitmiştik. Müslümanlar için Mekke neyse Hristiyanlar için de burası o anlama geliyormuş diye merak ediyordum. Kocaman bir kiliseyle karşılaşacağım sanıyordum ama hiç alakası yok. Güzel bir doğanın içinde, sincapların olduğu ağaçlık bir alanda küçücük bir kilise. Ayin zamanına denk gelmediyseniz içeri de giremezsiniz. Kutsal sayılan bir su vardı, içmiştik. Bir de dilek ağaçları falan var. Aslında oturma yerleri vardı. Öyle bir saat kafa dinleyelim, oturalım derseniz doğa için gidilir. Yoksa kilise hayal kırıklığı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
2
Yedi Uyuyanlar Mağarası
Yedi Uyuyanlar Mağarası
Selçuk / İzmir
Türkiye
Yıkılma tehlikesinden dolayı kapalı

-

Maalesef yıkılma tehlikesinden dolayı kapalı. Çok merak ederek gidip hayal kırıklığına uğradığım bir yer. Boşuna gitmeyin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
50
10
Efes Antik Kenti
Efes Antik Kenti
Selçuk / İzmir
Türkiye
Mutlaka serin havada gidin

-

Bir kere mutlaka serin havada gidin. Biz temmuzda sıcaktan piştik. Güneş tepede, mermerlerden yansıyan güneş ışınlarıyla ayrıca pişiyorsunuz. Kesinlikle hava çok önemli. Rehberle gidilirse daha anlamlı olur bence. Ayrıca en az 2-3 saat zaman dilimi ayırın. Çok büyük bir yer ve kesinlikle yorgun gitmeyin. Buraya gelmişken çok yakındaki Yedi Uyuyanlar Mağarasını da görelim dedik ama yıkılma tehlikesinden dolayı kapalıydı, uzaktan baktık, küçücük yermiş. Efes Meryem Ana Kilisesi'ne de gitmiştik ama sadece doğa var, biraz dinlenmek için arabanız varsa uğranabilir. Çok da gerekli değil. Efes'i doya doya gezin yeter. Etrafta bir kale vardı, adını unuttum. Orası da çok gereksizdi. Kale için Çeşme ya da Bodrum Kalesi güzel. Yorulmaya değmez.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)