Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Delikli Koy Alaçatı
Delikli Koy Alaçatı - Görsel 1
Delikli Koy Alaçatı - Görsel 2
Delikli Koy Alaçatı - Görsel 3
Delikli Koy Alaçatı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Delikli Koy Alaçatı Hakkında

Çeşme’ nin sevilen tatil beldelerinden Alaçatı’ da yer alan Delikli Koy Alaçatı, masmavi denizi ve bölgenin diğer plajlarına oranla nispeten daha sakin oluşuyla ön plana çıkmaktadır. Koy ismini yıllar içerisinde dalgaların aşındırmasıyla bünyesindeki kayada meydana gelen delik biçimindeki şekilden almaktadır.

Bu kayanın ve turkuaz rengindeki denizin birleşiminden ortaya muhteşem bir manzara çıkmaktadır. Delikli Koy Alaçatı denizinin derinliği kıyıdan uzaklaştıkça bir anda artmaktadır. Bu özelliği sebebiyle koy çocuklu aileler için çok uygun değildir. Alaçatı’ nın genelinde hakim olan rüzgar burada olsa da çok sert değildir.

Denizin dibi tamamen çakıl taşlarıyla kaplı olduğu için ziyaret edeceklerin yanına deniz ayakkabısı alması tavsiye edilmektedir. Delikli Koy Alaçatı’ da ne yazık ki herhangi bir işletme bulunmamaktadır. Bu sebeple koya doğru yola çıkmadan önce mutlaka alışverişinizi yapmanızı ve ihtiyacınız olabilecek her şeyi yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Bünyesinde herhangi bir işletmenin bulunmaması sebebiyle koya giriş de ücretsizdir. Ayrıca koya Alaçatı’ dan bir toplu taşıma aracıyla ulaşım sağlanamadığı için kendi aracınızla ulaşmanız gerekmektedir. Alaçatı için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Alaçatı otelleri adresini ve Alaçatı gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

Delikli Koy Alaçatı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?