Çeşme bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Çeşme Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en sık ziyaretçi ağırlayan ilçesi Çeşme, koyları, festivali, sörfü ve nice tarihi değeri ile gerek yerli gerek yabancı turistler için vazgeçilmez bir turizm bölgesine dönüştü…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Çeşme Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 41 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Marrakech On The Beach

"Konum itibariyle deniz bir harika"

"Eğlencede sınır bilmeyen yer "

4.3

Misafir yorumu

26 yorum

Fun Beach Club

"Türkiye'nin en güzel denizlerinden biri"

"Gün boyu yüzdük, güneşlendik"

9.5

Misafir yorumu

4 yorum

Shayna Beach

"Gitmeyin"

"Tavsiye etmem"

1.5

Misafir yorumu

2 yorum

Supperclub Alaçatı Beach

"Muhteşem"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Taş Evler

"Alaçatı Taş Evler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Plajları

"Alaçatı Plajları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Ilıca Plajı

"Ilıca Plajları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çark Plajı

"Çark Plajı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Kalesi

"Simgesel yapı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Şifne Reisdere

"Çeşme Şifne Reisdere"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çeşme Tarihi Mekanlar

Ülkemizin en sık ziyaretçi ağırlayan ilçesi Çeşme, koyları, festivali, sörfü ve nice tarihi değeri ile gerek yerli gerek yabancı turistler için vazgeçilmez bir turizm bölgesine dönüştü…

İzmir'e 87 km mesafede yer alan ilçesi, yıl boyunca özellikle de bahar ve yaz aylarında sıklıkla ziyaret ediliyor. İzmir gibi büyük bir şehre yakın konumda olması ise hafta sonu kaçamakları için bile olsa ilçenin tercih edilmesinde katkısı büyük. Üstelik bölgede her bütçeye uygun onlarca konaklama seçeneği yer alıyor. Tüm bunların yanı sıra nereleri görmeli ve Çeşme gezilecek yerler nelerdir diye merak ediyorsanız, hazırladığımız bu yazıda tüm cevapları bulabilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Çeşme otelleri sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Deniz, kum ve güneş:Çeşme'nin Ilıca ve Alaçatı gibi turistik duraklara sahip olması ve denizin yanı başında yer alması onu popüler tatil beldelerinden biri haline getirdi. İlçe özellikle deniz tatili için gelen ziyaretçilerini muhteşem koy ve plajlarında ağırlıyor. Alaçatı'daki Çark Plajı ve Piyade Plajı, Ilıca Plajı, Çeşme Altınkum Plajı, Çeşme Beachleri ve Alaçatı Beachleri denize girilebilecek yerlerin başında geliyor. Ayrıca bölgenin rüzgarının bol olması sörf için tercih edilebilmesinde büyük bir etken.

Çeşme Kalesi:Çeşme'nin önemli simgelerinden biri olan Çeşme Kalesi, günümüzde müze olarak da kullanılıyor. Tarihi 1508 yılına ve Osmanlı dönemine kadar uzanan kale bazı kaynaklarda ise Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilgisi yer alıyor. Kale bölge ziyareti sırasında görülmesi gereken yerlerin de başında geliyor.

Alaçatı Köy Pazarı:Çeşme'nin sevimli beldelerinden Alaçatı'da her hafta cumartesi günü kurulan Alaçatı Köy Pazarı'nda, bölgenin yerli halkının ürünü onlarca organik ve el emeği ürün yer alıyor. Siz de kıyafetten sebzeye her şeye ulaşabileceğiniz pazarı gezmeden ve alışveriş yapmadan seyahatinizden dönmeyin.

Erythrai Antik Kenti:Çeşme'nin Ildırı beldesinde yer alan Erythrai Antik Kenti, antik çağdan günümüze kadar ulaşmış. En önemli özelliklerinden biri kent Çeşme'de bilinen ilk yerleşim yerlerinden biri. Bu nedenle bölgede mutlaka görülmesi gereken yerlerin de başında geliyor.

Çeşme Ilıcaları:Çeşme ülkemizin en çok tercih edilen ılıcalarından birine sahip. Bunun nedeni tabi hem ılıcanın hem de plaj keyfinin bir arada olduğu ender yerlerden biri olması. İlçe merkezine yalnızca 5 km uzaklıkta yer alan ılıcalar, romatizma, kadın hastalıkları, deri ve karaciğer rahatsızlıkları gibi pek çok konuda şifa bulmanızı sağlıyor.

Alaçatı Yel Değirmenleri:150 yıl gibi köklü bir tarihe sahip olan Alaçatı Yel Değirmenleri aynı zamanda bölgenin önemli simgelerinden biri. Günümüzde restore edilerek bir kısmı kafe ve restoran olarak kullanılan değirmenler, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sık sık ziyaret ediliyor.

47 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
47
Gitmeyin
2

-

Oldukça kötü. Sakın gitmeyin. Pis, lezzetsiz ve yaşlı mekanı. Paranıza yazık.

47
Tavsiye etmem
1

-

Kesinlikle gitmeyin. Eğleniyorsunuz diye sizi uyarıyorlar. Emekli insanlar gibi sadece yatıp, denize girmenizi bekliyorlar. Kahkaha atmak, eğlenmek yasak. Siparişleri getirip, yine buranın mı diye tepki de alabilirsiniz. Çok sipariş de vermeyin yani.

47
İşleten kafe çok pahalı
2

-

Çocukluğumdan beri önünden denize girdiğim mekânı Kardelen isimli kafe işletmeye başlamıştır. 1 magnum ve 1 cornettoyu 17 TL'ye satmaktadır. Şezlonglar da geçen yıl 10 lirayken bu yıl 25 lira olmuştur. 17 liraya şaşırdığınızda, "ödeyeceksin kardeşim bu parayı, mekanda 500 liraya şişe açtırmayı biliyorsun" şeklinde yorum yapan yerdir. Bir daha gidilmez.

47
Çok güzel
10

-

Çok güzel, ben gittim.

47
Çok pahalı
6

-

Boyalık Plajı'ndaki tesis çok pahalı ve yemekleri bayat, suları kesikti. Soyunma kabini bir tane. Denizi iyiydi.

47
Türkiye'nin en güzel denizlerinden biri
10

-

Denizi muh-te-şem! Türkiye'de gördüğüm en güzel denizlerden birine sahip kesinlikle, ancak biraz suyu soğuk. Özellikle bizim gibi Aya Yorgi Koyu'ndan sonra giderseniz, suyu bir hayli soğuk gelecektir. Girmekte zorlanabilirsiniz, ancak girmeden de duramazsınız. :) Yemekleri oldukça lezzetli, hamburger ve pizza denedik, gayet iyiydi. Frozen'ı süper, özellikle kavunlu olanı gayet iyi. Ahududu seviyorsanız o da başarılı.. Devamını Göster

47
Konum itibariyle deniz bir harika
10

-

Kesinlikle gidip görülmesi gereken bir yer. Özellikle bulunduğu konum itibariyle deniz bir harika. Her yer dalgalıyken burası dümdüz. :)) Yüzmeye ve güneşlenmeye doğamayacağınız bir club. İyi eğlenceler.

47
Muhakkak görülmeli
10

-

Alaçatı gezinizde muhakkak görünüz.

47
g.güneş tarafından...
10

-

Alaçatıda ki köy pazarı hangi günler oluyor?

47
alacati meydani
10

-

Alaçatı'yı merak ediyorum. Bu yazın gideyim diye plan yapıyorum ama bir kalacak yer de bulamadım. Ne yapmam lazım ben de bilmiyorum.

47
Gün boyu yüzdük, güneşlendik
8

-

Çeşme'de tatilde denizin tadı Fun Beach Club'da çıkar. Konaklama yapmadık, gün boyu yüzdük güneşlendik, localar süper. Servis mükemmel, eğlence doruk, daha ne olsun. Hijyen 10 numara... Tavsiyedir, mutlaka uğrayın.

47
Eğlencede sınır bilmeyen yer
10

-

Marrakech On The Beach eğlencede sinir bilmeyen mekan. Her yaşıtta göre müzik ve eğlence ortamıdır. Biz 1 hafta önce buradaydık ve çok memnun kaldık. Öğlenleri beach club olarak bulabileceğiniz ve akşamları Club olarak herkese daima açıktır. Personeller süper eğlenceli ve islerini çok sevdikleri belli. Her müşteriyi memnun etmeyi çabaladıkları çok ortada, eğer bu sene Çeşme'ye gidiyorsanız kesinlikle uğranması gerek.. Devamını Göster

47
Kesinlikle gidin
10

-

Bence süper bir mekan, herkese kesinlikle tavsiye ederim. Eğlence ortamı, tam bir numara kimsenin kötü yorum yaptığına hiç bakmayın, gidin kendiniz görün. Ve tüm ünlüler burada.

47
Patron beyin misafirlerine
2

-

Her yer patron beyin misafirlerine ayrılmış, paranla rezil olmak bu olsa gerek.

47
Simgesel yapı
10

-

Çeşme Kalesi, tıpkı Bodrum Kalesi, Alanya Kalesi gibi buranın simge yapısıdır. Çeşme'nin en merkezi yerinde konuşlanmış ve harika bir manzaraya sahip. Hangi dergide ya da hangi sitede Çeşme'den.. Devamını Göster

47
Güzel mekan!
6

-

Ben eşimle ve arkadaşlarla Ağustos 2013 tarihinde Marrakech On The Beach'e gittim. Bazı diğer meşhur beach clublar gibi Aya Yorgi Koyu'nda (Babylon Aya Yorgi, Sole Mare Beach Club, .. Devamını Göster

47
Çeşme'de ilk adres
10

-

Çeşme'ye gitmişseniz ilk olarak Fun Bach Club'a gelmenizi tavsiye ederim. Muhteşem beach partilerinin yanında kokteylleri oldukça başarılı. Servis yine çok hızlı. Denizi sığ olmasına rağmen kum olması bence mükemmel.

47
Çocuk yasak!
2

-

Çocuk girişi yasak! Tabi bu normal vatandaş içindir, bir ünlü üç çocuğunu alıp gelse öyle kapıda dikilip çocuk yasak diye rest çekemezler.

47
Süper
10

-

Çeşme'de tek geçtiğim bir yer. Deniz, kum, hizmet, müzik her şey bir harika. Çeşme'ye gittiğinizde uğramanız gereken yerlerin başında geliyor. Çeşme'nin en güzel beachlerinde 1. sırada olmasını hakkıyla veriyor. Muhteşem.

47
Rezalet
2

-

Hayatımda gittiğim en kötü beach. Sole Mare Beach Club çok daha iyi!

47
Rezil
2

-

Kapıdaki görevli, aynı davranışı herkese uygulamayı, kabalığı kendine iş edinmiş. Kendi keyfiyetiyle bu tip hareketleri yapıyor ama mekan işletmecilerine tavsiyem görevli şahısa dikkat etmeleri. İşim gereği Avrupa ve dünyada birçok ülkede farklı mekanlarda bulundum, ancak bu mantaliteyi hala anlamakta zorluk çekiyorum. Rüzgar bir gün tersine döner bu mekan için.

47
Rezillik
2

-

Rezervasyon olmasına rağmen içeri alınmadık. 2 erkek 1 bayan olmamızı bahane ettiler. 3-5 ünlü gitmiş diye havalanmışlar. Hiç gidilecek bir yer değil.

47
Mürekkep yalamışlara tavsiye etmem
4

-

Kısaca İzmir ve İstanbul'un sosyetesine hitap eden bu mekânı mürekkep yalamışlara tavsiye etmem.

47
Giriş sorunu
2

-

Önemli bir bilimsel toplantıdan gelmiş olduğumuz için mayolarla gelmeiğimiz ve plaj kıyafetli olmadığımız için içeri alınmadığımız ve buna da kapıdaki bazı adamların karar verdipi tuhaf bir mekan.

47
Hayal kırıklığı
2

-

Rezervasyon soruluyor, ama işin entersan yanı rezervasyon almıyorlar. Burası sadece ünlülere ayrılmış bir mekan, çünkü biz sabah erken saatlerde gittiğimiz ve öndeki 3 sıradaki şezlonglar boş olduğu halde önlerin rezervasyonlu olduğunu söyleyip arkalara insanları sıkıştırıyorlar. Daha sonra çok değerli ünlülerimiz ön safları dolduruyorlar. Öndeki şezlongların yarısı da akşama kadar boş kalıyor. İnsana insan gibi mua.. Devamını Göster

47
Kötü personel
2

-

Küçücük sahili var ve oraya rezerve diye yaklaştırmıyorlar bile. Mayısta gitmemize rağmen tanımadığımız insanlarla üst üste oturduk. Böyle bir yeri asla tavsiye etmem, hele ki hemen yanında çok daha güzel alternatifleri dururken...

47
Çeşme Ilıcaları
10

-

Çeşme otellerinin birinde rezervasyonunuzu yaptırdıysanız eğer, Çeşme ılıcalarına mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz. Tabii rezervasyonunuzu yaptırmadan önce Çeşme otel fiyatlarının internet üzerinden araştırmayı unutmayın.

47
Çeşme Şifne Reisdere
10

-

Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.

47
Çark Plajı
10

-

Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.

47
Ilıca Plajları
10

-

Ilıca plajlarına giderek doyasıya denizin ve kumsalın tadını çıkarabilirsiniz. Su biraz soğuktur ve bu yaz ayları için gayet avantajlı bir durumdur. Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.

47
Alaçatı Yel Değirmenleri
10

-

Alaçatı otellerinden birinde rezervasyonunuzu yaptırdıysanız gezi listenizin başına burayı mutlaka yazın.

47
Alaçatı Plajları
10

-

Alaçatı otellerinde konaklama planınız varsa eğlenceye hazır olun.

47
Alaçatı Taş Evler
10

-

Alaçatı otellerinin genelinde taş evleri konsepti bulunur.

47
Kapıdaki görevli
2

-

Bu mekanı nasıl önerenler olabilir anlayamıyorum! Sadece eşim ve ben bu tür bir muameleye maruz kaldığımızı düşünüyorduk ki okuduğum kadarı ile benzer muamele herkesin basına gelmiş! Ne Turkiye'de ne de dünyanın herhangi bir yerinde böyle bir davranışla karşılamamıştım. Kapıdaki görevli bizi beğenmedi ve rezervasyon sordu, olmadıgını ama yarın için nasıl alabiliriz dediğimizde gece müşterilerimiz garsonlardan bilgi.. Devamını Göster

47
Marrakech On The Beach'e tek başıma girdiğimde
10

-

Ben Marrakech On The Beach'e 2011 yazı tek kişi giren adamım. Benim kurallarım var. Önce içeri girerken ne yapacağınıza karar vermeniz gerekir, mesela ben her Marrakech On The Beach'e tek başıma girdiğimde gündüz ya da gece hiç fark etmez bir şişe vokta vişne buz menüsünü 400 TL hemen masama koydurturum. Geçen sene hep öyle yapıyordum, 2012 Ağustos ayındayız ben bu sene Çeşme'ye gidemedim, dünya turuna çıktım, yarın.. Devamını Göster

47
Vah vah Marrakech
2

-

Biz de Amerika'da yaşayıp her yaz Türkiye'de tatil yapan bir aileyiz. 16 ve 14 yaşındaki çocuklarımın da ısrarıyla bu çok meşhur beach cluba gitmek istedik. Ve aynen gittiğimiz gibi kapıdan "çocuklu" olduğumuz için geri çevrildik. Amerikalı iki genç bu tepkiyi halen anlamış değiller. Bu sitede okuduklarından sonra giremediğimiz iyi olmuş diye avundum. Herkese iyi tatiller.

47
Park yerleri sıkıntılı
4

-

Randevusuz saat 02:00 sularında gittik. Araçla park yeri olmadığını belirtip, diğer park yerlerine yönlendirildim. Bayan arkadaşım, o mesafeyi , topuklu ayakkabılarıyla yürümeyeceği için, başka bir mekana gittik.

47
Muhteşem
8

-

Çok başarılı olmuş, mutlaka gidilmeli.

47
Tavsiye etmem
2

-

Bu sabah eşimle önce telefon açıp randevu almak istedik. Bize plaj için randevuya gerek olmadığını söylediler. Kapıya gittiğimizde görevli son derece kaba bir üslupla sadece üye olanların içeri alındığını söyleyip kapıdan geri çevirdi. Üyelik gibi bir sistemlerinin olmadığını biliyorum ancak nezaketsizlik yapmamak için ses çıkarmadık. İşletmenin politikasını anlayabilmiş değilim, bir daha gitmem. Hiçbir mürekkep yal.. Devamını Göster

47
Bir daha asla gitmem
2

-

Gerçekten kapıdaki görevli çok kaba. Bugün beache gittik. Başta kapıdaki güvenlik hoşgeldiniz diyerek bizi karşıladı. Daha sonra içeri girdik ve biletimiz kesildi. Tam parayı ödeyeceğiz kapıdaki güvenlik çok kaba bir şekilde yerimiz yok diye bizi dışarı çıkardı. Biz ne olduğunu anlamadık. Gerçekten yer var mı bakmak için telefon açtım ve gelmek istiyoruz yer var mı diye sordum, bu sefer de yer var dediler. Ben de az.. Devamını Göster

47
Kapıdaki güvenlikçiye dikkat
2

-

Çeşme'ye yakışmayacak bir mekân işletmeciliği, başta kapıdaki görevlinin iyi hem de oldukça iyi bir eğitimden geçmesi gerekiyor. Geçen hafta rezervasyon yaptırmak için aradığımızda beach için rezervasyona gerek olmadığı söylenmesi üzerine gittik. Aman Tanrım o ne hayatımda hiç bir mekânda karşılaşmadığım tavırla tamamen keyfiyete dayalı bir şekilde güvenlik görevlisinin kaba davranışlarına maruz kaldık. Daha fazla .. Devamını Göster

47
Ücretler fahiş
2

-

Rezervasyon yaptırmamıza rağmen girişte yerimiz yok deyip geri çevirmeye çalıştılar. 10 dakika sonra yanımızda iki bayan ile gittiğimizde rezervasyonumuz yok dememize rağmen içeri aldılar... İçerideki elemanlar cok kaba saba insanlar. Ücretler fahiş ama kendinizi huzurlu ve rahat hissettirmiyorlar. Gelen hesabı mutlaka kontrol edin. Hesabı şişiriyorlar... Voleybol oynayalım dedik. Kim olduğu belli olmayan 3-5 kişi, .. Devamını Göster

47
Muhteşem
10

-

Son yılların en kaliteli mekanı. Güler yüzlü personel, harika bir patron. Gündüzü gecesi ayrı bir keyif, hele dillere destan plaj voleybolu. :) 2012 yazında da Türkiye'nin en kaliteli mekanı olacaktır. Marrakech On The Beach'i yaratan Mehmet Özener ve Süleyman Sirkecioğlu'na onsuz teşekkürler...

47
Unutulmaz gece deneyimi
10

-

Bir Çeşme - İstanbul karışımı bir mekandır tarzıyla kendini belli etmektedir. Ben Çeşme'ye gittiğimde en fazla uğradığım noktadır. Müzik tarzı direkt Türk pop ve popüler yabancı şarkılar üzerinedir. Gittiğinizde diğer mekanlardan farklı olarak masanızda değişik aperatifler bulabilirsiniz. (Çeşme için) Hizmetten yana fazla sıkıntı yaşanmaz dolu geceler haricinde ama dolu gecelerde de işinizi bilirseniz sorun yok. Atm.. Devamını Göster

47
Gerçekten kötü
2

-

Hizmet kalitesi gercekten cok dusuk.Boyle bir yere para kazandirmak gercekten cok üzücü.Bir daha buraya gelmeyi düsünmüyorum.

47
Harika yazmak isterdim
2

-

3 Eylül 2011 tarihinde sabah 10 civarı tlf la arayarak 2 kişilik rezervasyon yaptırmak istedim karşıdaki kişi sabahtan boş olduğunu rezervasyona gerek olmadığını belirtti yerinizi tarif edermisiniz dediğimde diğer arkadaşını vererek yol tarifini yaptılar.kapıya 10.20 civarı geldiğimizde üyelerine ait olduğunu giremeyeceğimizi küstah bi şekilde belirttiler tlf la aradığımı peki neden yanlış bilgi verildiğini sorduğum.. Devamını Göster

47
Fiyatlar doğal olarak pahalı
4

-

Giriş ücreti 25 TL (ilk alkolsüz içecek veya bira bedava) olan bir yer, biz 2 gün üst üste 3 kişi gittik, giriş ücretine ilave olarak günlük 100'er TL masrafımız oldu içeride. Garsonlar hesapları şişiriyorlar, 2 günde de hesabı incelediğimde menüden farklı fiyat yazmışlar, uyarınca düzelttiler ama ayıp. Ayrıca garsonlar kaba ve ilgisizler. Bu kadar alternatifi çok olan bir bölgede nasıl böyle davranıyorlar anlamış d.. Devamını Göster