Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
İzmir Karagöl Tabiat Parkı
İzmir Karagöl Tabiat Parkı - Görsel 1
İzmir Karagöl Tabiat Parkı - Görsel 2
İzmir Karagöl Tabiat Parkı - Görsel 3
İzmir Karagöl Tabiat Parkı - Görsel 4
13 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İzmir Karagöl Tabiat Parkı Hakkında

İzmir-Menemen’ in Yamanlar Dağı mevkiinde konumlanan İzmir Karagöl Tabiat Parkı, şehir yaşantısından uzaklaşmak isteyen İzmirliler’ e keyifli bir deneyim yaşatıyor. Deniz seviyesinden 850 m yükseklikte konumlanan göl, yılın dört mevsimi bambaşka bir güzelliğe bürünüyor.

Bu sebeple de mevsimlerden ne olursa olsun her daim gerek şehir merkezinde gerek İzmir çevresinde yaşayanların hafta sonlarının önemli destinasyonlarından biri olmayı başarıyor. Bir heyelan set gölü olan İzmir Karagöl Tabiat Parkı, İzmir şehir merkezine 35 km uzaklıkta konumlanıyor.

Özellikle son dönemlerde kampçılar tarafından sıklıkla ziyaret edilen gölde karavan alanı, çadır kiralama imkanı sunan işletme, elektrik, restoran, park yeri gibi olanaklar bulunuyor. Bölge kamp yapmanın yanı sıra, meditasyon, piknik, bisiklet gezisi, doğa yürüyüşü ve foto safari gibi etkinlikler için de tercih ediliyor.

Özellikle hafta sonlarını değerlendirmek için bol oksijen ve huzur dolu bir yer arayışında olanlara İzmir Karagöl Tabiat Parkı’ nı mutlaka görmelerini tavsiye ederiz. Hatta daha önce bir kamp deneyimi yaşamamış olanlar ister kendi ekipmanları isterlerse tesislerden kiralayabilecekleri ekipmanlar ile bu deneyimi yaşayabilirler.

Yorum / Değerlendirme

İzmir Karagöl Tabiat Parkı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?