Selçuk bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Selçuk Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Yüzyıllardır ayakta kalan antik kalıntıları, yöre halkıyla iki lafın belini kıracağınız köy kahveleri, ünü ülke sınırlarını aşan Efes Antik Kenti, şaraplarıyla ünlü Şirince Köyü, bahçe içinde şirin evleri ve huzur kokan atmosferi ile büyüler sizi Selçuk.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Selçuk Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 24 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Selçuk Kalesi

"Muhteşem tarihi bir yer"

"Panoramik görüntü"

8.3

Misafir yorumu

4 yorum

Efes Antik Kenti

"Mutlaka serin havada gidin"

"efes antik kenti"

10

Misafir yorumu

4 yorum

Efes Meryem Ana Kilisesi

"İnsanın ruhu çok sakinleşir"

"Güzel doğa"

8.5

Misafir yorumu

4 yorum

Hadrian Tapınağı

"Hadrian Tapınağı"

"Hadrian Tapınağı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İsa Bey Camii

"Zarif eser"

"Gidip görülmesi gereken bir yer"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Artemis Tapınağı

"Kesinlikle görülmeli"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Efes Müzesi

"Çok çeşitli"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Pamucak Plajı

"Kum incecik"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Yedi Uyuyanlar Mağarası

"Yıkılma tehlikesinden dolayı kapalı"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Selçuk Tarihi Mekanlar

Yüzyıllardır ayakta kalan antik kalıntıları, yöre halkıyla iki lafın belini kıracağınız köy kahveleri, ünü ülke sınırlarını aşan Efes Antik Kenti, şaraplarıyla ünlü Şirince Köyü, bahçe içinde şirin evleri ve huzur kokan atmosferi ile büyüler sizi Selçuk.
Ege'nin incisi İzmir'e bağlıdır Selçuk ve sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biridir. Antik Çağ'ın önemli yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğrar. Yüzyıllardır ayakta kalan antik kalıntıları, yöre halkıyla iki lafın belini kıracağınız köy kahveleri, ünü ülke sınırlarını aşan Efes Antik Kenti, şaraplarıyla ünlü Şirince Köyü, bahçe içinde şirin evleri ve huzur kokan atmosferi ile büyüler sizi Selçuk.

Tarihi Yerler: İzmir Selçuk dendiğinde akla ilk tarihi yapılar gelir. İlçenin geçmişine ışık tutan, tarihin tozlu sayfalarını aralayan eserlerden bazıları; Saadet Hatun Hamam Müzesi, Celsus Kütüphanesi, Belevi Mozolesi, Selçuk Kalesi, Efes Antik Kenti ve Artemis Tapınağı'dır.

Kilise ve Tapınaklar: Azımsanmayacak kadar kilise ve tapınak vardır İzmir Selçuk ve yakın çevresinde. Çifte Kiliseler, Hadrian Tapınağı, Efes Meryem Ana Kilisesi ve Artemis Tapınağı en sık ziyaret edilen ve en bilinenleri arasında gelir.

Plajlar ve Mağaralar: Tarihi kalıntıları gezmeye biraz da olsa mola vermek ve doğal oluşumları, plajları gezmek, Ege'nin masmavi sularında serinlemek isterseniz de seçenekleriniz mevcut. Pamucak Plajı, Yedi Uyuyanlar Mağarası ve Kurudağ Mağarası tüm güzelliklerini önünüze sermeye hazır.

Diğer Gezilecek Yerler: Kuretler Caddesi, Ayasuluk Tepesi, Buharlı Lokomotifler Müzesi, Efes Trajan Çeşmesi ve Pollio Su Kemeri Selçuk gezilecek yerler listenize eklemenizi önerdiğimiz yerlerden bazılarıdır.

Tarihi dokusu, kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken İzmir Selçuk size unutamayacağınız bir tatil yaşatmak için sabırsızlanıyor. Tatiliniz boyunca fotoğraf makinanızı yanınızdan ayırmayın ve fotoğraf albümünüz için birbirinden güzel, birbirinden çarpıcı kareler yakalayın.

20 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
20
Muhteşem tarihi bir yer
10

-

Görülmeye değer, muhteşem tarihi bir yerdi. Herkesin gitmesini şiddetle tavsiye ederim. (:

20
Zarif eser
10

-

Kesinlikle; Selçuk'ta gezip görülmesi gereken, Türk-İslam mimarisinin nadide, zarif eserlerinden biri. Herkese tavsiye olunur.

20
Gidip görülmesi gereken bir yer
10

-

Çok güzel bir cami, zaten hemen yanında kale var, klasik yapıda dar uzun bir mimari var, yani ön saf çok uzun ama arkaya doğru çok saf yok, özellikle caminin bahçesinde Efes Antik Kenti'nde olduğu gibi tarihi taşlar var. Bahçesi de çok güzel, gidip görülmesi gereken bir yer. O kadar arabayla dağa tı.. Devamını Göster

20
İnsanın ruhu çok sakinleşir
10

-

2007 olmuş ve dua ettim ki kızım olsa ismini Meryem koyacağım. Kızım 2010'da doğdu, maalesef engelli çocuk. Yine de rabbime şükürler olsun. O zamlar demiştim kızımla bir ziyaret edeceğim. Sonra o kadar problem çıktı ki unutuvermişim. Şimdilerde hatırladım ve tam 10 yıl geçip sözümü inşallah bu yıl yerine yetiririm. Çok güzel yer, insanın ruhu çok sakinleşir orada. Gitmeye değer.

20
Kesinlikle görülmeli
10

-

Çok güzel ve kesinlikle görülmesi gereken bir yer. Tam bir gününüzü burada doya doya geçirmenizi öneririm.

20
Çok çeşitli
10

-

Eser olarak çok çeşitli. Gezilmeye değer.

20
Güzel doğa
8

-

Güzel doğa, tarihi yer.

20
Manevi bir huzur var
10

-

Kesinlikle görülmeye değer bir yer. Manevi bir huzur var. Yemyeşil ağaçların ortasında kendinizi dinleyeceğiniz muhteşem bir yer.

20
Panoramik görüntü
7

-

Boşuna çıkmayın demek yanlış olur. Herkesin görecesi ayrıdır. Bir defa panoramik görüntü güzeldir. Tavsiye ederim.

20
Kum incecik
8

-

2. ayda oradaydım. Yıllar evvel de gitmiştim Pamucak'ın plajına. Şimdi çok çok daha beğendim. Kafa dinlemek için süper oluyor. Kum incecik. Biraz rüzgarlıydı. Orada bir şeyler yedik, içtik. Sağ olsun garson ve oraya bakanlar. İnşallah ailece hep gideriz.

20
Güzel bir yer
10

-

Güzel bir yer Selçuk Kalesi.

20
Boşuna çıkıp yorulmayın
6

-

Hiç boşuna çıkıp yorulmayın. Kale için Bodrum ve Çeşme.

20
Kilise hayal kırıklığı
6

-

Efes Antik Kenti'nden çıkıp gitmiştik. Müslümanlar için Mekke neyse Hristiyanlar için de burası o anlama geliyormuş diye merak ediyordum. Kocaman bir kiliseyle karşılaşacağım sanıyordum ama hiç alakası yok. Güzel bir doğanın içinde, sincapların olduğu ağaçlık bir alanda küçücük bir kilise. Ayin zama.. Devamını Göster

20
Yıkılma tehlikesinden dolayı kapalı
2

-

Maalesef yıkılma tehlikesinden dolayı kapalı. Çok merak ederek gidip hayal kırıklığına uğradığım bir yer. Boşuna gitmeyin.

20
Mutlaka serin havada gidin
10

-

Bir kere mutlaka serin havada gidin. Biz temmuzda sıcaktan piştik. Güneş tepede, mermerlerden yansıyan güneş ışınlarıyla ayrıca pişiyorsunuz. Kesinlikle hava çok önemli. Rehberle gidilirse daha anlamlı olur bence. Ayrıca en az 2-3 saat zaman dilimi ayırın. Çok büyük bir yer ve kesinlikle yorgun gitmeyin. Buraya gelmişken çok yakındaki Devamını Göster

20
efes antik kenti
10

-

Bence güzel ama hangi şehirde olduğu ve birçok özelliği gibi şeyler yazılmamış. Bu da beni kendimce rahatsız etti.

20
Efes Antik Kenti
10

-

Bence çok güzel çünkü hem kısa hem de çok yazı yazmaktan kurtulmuş olduk.

20
Hadrian Tapınağı
10

-

Tapınağın fotoğrafını çekmek serbest ve 08:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Bu arada MüzeKart geçerli Handan Hanım.

20
Hadrian Tapınağı
10

-

Ziyaret günleri ne zaman ve fotoğraf çekebilir miyiz? Tarih performans ödevi için acil lazım.

20
Efes Antik Kenti
10

-

Bence güzel ama kaç km, kim tarafından yazılmamış. Bu beni rahatsız etti.