Alaçatı bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Alaçatı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile meşhur olan Alaçatı, şimdilerde gelişen turizmi, butik otelleri ve özellikle rüzgar sörfü ile tarihe adını yazdırıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Alaçatı Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 17 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Alaçatı Köy Pazarı

"g.güneş tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Kemalpaşa Caddesi

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Yel Değirmenleri

"Alaçatı Yel Değirmenleri"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Hacı Memiş Ağa Cami

"Muhakkak görülmeli"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Meydanı

"alacati meydani"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Supperclub Alaçatı Beach

"Muhteşem"

8.0

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Taş Evler

"Alaçatı Taş Evler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Plajları

"Alaçatı Plajları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Çark Plajı

"Çark Plajı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Alaçatı Tarihi Mekanlar

Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile meşhur olan Alaçatı, şimdilerde gelişen turizmi, butik otelleri ve özellikle rüzgar sörfü ile tarihe adını yazdırıyor.
Ülkemizin son yıllarda en gözde tatil noktalarından biri olan Alaçatı, bu kadar popüler olmayı hak edecek güzelliklere fazlasıyla sahip. Tarihi yapıya sahip evleri ve butik otelleri, sevimli ve kaliteli mekanları, eğlence hayatı, birbirinden güzel koyları ve plajları ile Çeşme'nin gözbebeğidir Alaçatı. Alaçatı tatiliniz sırasında mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler var. Sizin için hazırladığımız Alaçatı'da gezilecek yerler listemize bir göz atın... Konaklama seçenekleri için uygun Alaçatı otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Alaçatı Evleri: Alaçatı'nın simgesi haline gelmiş, geleneksel mimariye sahip yapılar burada en çok göreceğiniz şeylerden biri. Hem merkezde hem de merkezin etrafındaki bölgelerde yer alan Alaçatı Evleri'nin pek çoğu son yıllarda restore edilip turizme kazandırıldı.

Yel Değirmenleri: Alaçatı'nın bir diğer simgesi de tarihi Alaçatı Yel Değirmenleri'dir. Büyük kısmı restore edilip cafe ve restoran olarak hizmete giren yel değirmenlerini mutlaka gezin.

Alaçatı Meydanı: Günün her saati hareketin devam ettiği ve Alaçatı'nın kalbi sayılacak yerdir Alaçatı Meydanı. Cafeler, restoranlar, dükkanlar burada yer alır. Alaçatı'yı keşfetmeye başlamak için ideal noktalardan biridir.

Hacı Memiş Ağa Camii: Tarihi yerlere ilginiz varsa Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Caminin yapım tarihi yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor.

Dutlu Kahve: Hacı Memiş Mahallesi'nde bulunan Alaçatı Dutlu Kahve, bölgenin en eski mekanlarından biri. Burada bir kahve molası verip, dut ağaçlarının altında keyifle vakit geçirmeden eve dönmeyin.

Plajlar: Alaçatı'da genellikle "beach club" konseptine sahip plajlar bulunuyor. Gündüz deniz-güneş, akşam parti-eğlence ikilisine ev sahipliği yapıyor bu yerler. Bu özel işletmelerin yanı sıra Alaçatı'nın en ünlü plajı olan Çark Plajı'na gidebilirsiniz. Burası özellikle sörfçülerin en çok tercih ettiği koy Alaçatı'da. Aya Yorgi Koyu da bölgenin en popüler plajlarına ve beach clublarına ev sahipliği yapıyor. Aya Yorgi'yi de mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Alaçatı, yarımadada Çeşme, Ilıca, Şifne, Çiftlikköy, Dalyan gibi tatil noktalarına da yakın konumda bulunuyor. Eğer vaktiniz varsa bu beldeleri de gezebilirsiniz.

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
Çok güzel
10

-

Çok güzel, ben gittim.

9
Muhakkak görülmeli
10

-

Alaçatı gezinizde muhakkak görünüz.

9
g.güneş tarafından...
10

-

Alaçatıda ki köy pazarı hangi günler oluyor?

9
alacati meydani
10

-

Alaçatı'yı merak ediyorum. Bu yazın gideyim diye plan yapıyorum ama bir kalacak yer de bulamadım. Ne yapmam lazım ben de bilmiyorum.

9
Çark Plajı
10

-

Tatilinizi Çeşme'de yapma planınız varsa eğer gitmeden en az 1 ay önce Çeşme otellerinden rezervasyonunuzu yapın. Çeşme otel fiyatlarını inceleyerek size en uygun olan oteli seçin.

9
Alaçatı Yel Değirmenleri
10

-

Alaçatı otellerinden birinde rezervasyonunuzu yaptırdıysanız gezi listenizin başına burayı mutlaka yazın.

9
Alaçatı Plajları
10

-

Alaçatı otellerinde konaklama planınız varsa eğlenceye hazır olun.

9
Alaçatı Taş Evler
10

-

Alaçatı otellerinin genelinde taş evleri konsepti bulunur.

9
Muhteşem
8

-

Çok başarılı olmuş, mutlaka gidilmeli.