Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence
Tarihi Yerler
Kaplıcalar
Turistik Yerler

Seferihisar Gezilecek Yerler

Seferihisar civarında görülmesi gereken 7 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Karakoç Kaplıcaları
Kaplıcalar
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
İzmir
Sığacık Kalesi
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir
Teos Antik Kent
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4/5 Mükemmel
(1 yorum)
İzmir
Akkum Plajı

Akkum Plajı

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
İzmir
Ekmeksiz Plajı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme2/5 Ortalama
(2 yorum)
İzmir
Gödence Köyü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
İzmir
Lebedos

Lebedos

Ücretsiz
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
İzmir

7 mekandan 7 tanesi gösteriliyor

Seferihisar Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Türkiye’nin İzmir şehrinde bulunan Seferihisar ilçesi, en sakin yerleri arasında kendini gösteriyor. Sadece tarihi değil doğal güzellikleri ile her yıl birçok turist ağırlayan Seferihisar gezilecek yerler bakımından büyük bir zenginliğe sahip. Aşağıda yer alan yazının devamını okuyarak Seferihisar çevresinde gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler için fikir sahibi olabilirsiniz. Seferihisar Otelleri konaklamanız için size uygun olacaktır.

İzmir Seferihisar Gezilecek Yerler

Seferihisar tarihi yerler bakımından oldukça zengin bir kültüre sahip bir yerleşim yeri olarak biliniyor. Tarihi M.Ö. 2000 yıllarına kadar dayandığı bilinen bu yerin tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı düşünülüyor. İzmir şehir merkezine 50 km uzaklıkta bulunan bu ilçe ege denizinin yanında sakinliği ve tarihi ile göze çarpıyor. İlçe sadece yerli değil birçok yabancı turistin de ilgi odağı konumunda olan bir yer. Böylece ilçede her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlanıyor. Tatil için planlarınızı yaptıktan sonra Seferihisar’da gezilecek yerler listenizi yapabilirsiniz.  Seferihisar yakınlarında gezilecek yerler şöyle sıralanabilir. 

  • Teos Antik Kenti: Seferihisar ilçesinin Sığacık mahallesinde bulunan bu yer tarihi açıdan büyük bir önem taşıyor. Aynı zamanda tarihte bulunan ilk sanatçılar birliğinin kurulduğu kent olarak biliniyor. Tarihi dokusu ile günümüze kadar ihtişamını koruyan bu antik kent birçok ziyaretçinin ilgi odağı oluyor.
  • Karaköse Harabeleri: bölgede bulunan Lebedos antik kentine 4 km uzaklıkta bulunuyor. Halk arasında Karakisse adı ile bilinen bu alanda eski dönemlere ait tapınak ve hamam gibi mekânların kalıntıları bulunuyor. 
  • Sığacık Kalesi: Rodos seferine hazırlık amacı ile Parlak Mustafa Paşa tarafından inşa ettirilen yapı iç kale ve dış kale olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. Kalenin Teos antik kentin taşlarından yararlanılarak yapılması sonucu ile kale duvarlarında Teos antik kent yazıtlarının bazı kısımları bulunuyor.
  • Seferihisar Plajları: Seferihisar merkezine 10 km uzaklıkta bulunan plajlara toplu taşıma gibi araçlarla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.  Mavi bayraklı plajlara sahip olan ilçede su yeterince temiz olduğundan dolayı yüzerken suyun altını görebilir ve keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. 
  • Seferihisar Akkum Plajı: doğal güzelliğe sahip olan Seferihisar Akkum plajı ilçede bulunan en bilinen plajlar arasında yerini alıyor. Özellikle yaz aylarında en kalabalık zamanlarını yaşayan plaj temiz ve doğal bir güzelliğe sahip. Plaj alanının zemininde kum ve taş bulunuyor.  
  • Seferihisar Kaplıcaları: Seferihisar kaplıcaları içme, çamur kürü ve banyo kürü olarak kullanılabiliyor.  Doğal yollar ile yeryüzüne çıkan kaplıcalarda Klorür, Karbondioksit, Bromür, Bikarbonat elementleri bulunuyor. Seferihisar’da gezilecek görülecek yerler listenize bu kaplıcaları ekleyerek sizlerde keyifli ve sağlıklı bir tatil yapabilirsiniz. 

Gödence Köyü

Seferihisar turistik yerler denince ilk akla gelen yerlerden bir diğeri Gödence köyü. Doğaya zarar vermeden işleyişini sürdüren bu köyün zeytinyağı çok ünlü olup köyde zeytin, üzüm ve meyve bahçeleri bulunuyor. Sakinliği ve doğası ile şehirden uzaklaşıp doğaya yakın olmak isteyenler için gayet ideal bir bölge olan bu köy, lüks otellerden ziyade küçük butik otellere sahip bulunuyor. Burayı, İzmir Seferihisar gezilecek yerler turunuz için mutlaka uğranması gereken duraklardan bir tanesi olarak gönül rahatlığı ile işaretleyebilirsiniz. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşıp sevdikleriniz ile beraber keyifli ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmek istiyorsanız bu bölgeyi tercih ederek eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz. Muhteşem doğal güzellikler ile tatil turunuzu asla unutulmayacak anılara çevirebilirsiniz. Ayrıca bölgede bulunan manzaralar ve doğal güzellikler sayesinde birbirinden eşsiz fotoğraf çekimleri yapabilirsiniz. Seferihisar Aile Dostu Villaları inceleyebilirsiniz. 

Seferihisar Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Seferihisar için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Seferihisar için gezilecek en popüler tarihi yerler : Sığacık Kalesi, Seferihisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Seferihisar için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Seferihisar için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Gödence Köyü, Akkum Plajı, Teos Antik Kent, Seferihisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Seferihisar için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Seferihisar için gezilecek ücretsiz yerler : Karakoç Kaplıcaları, Gödence Köyü, Akkum Plajı, Seferihisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Seferihisar için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Seferihisar için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Karakoç Kaplıcaları, Gödence Köyü, Akkum Plajı, Seferihisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Seferihisar için gezilecek yerler nelerdir?
Seferihisar için gezilecek yerler : Karakoç Kaplıcaları, Gödence Köyü, Akkum Plajı, Seferihisar konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.