İzmir Kültürpark

  • İzmir / Konak

İzmir Kültürpark

İzmir Kültürpark, şehrin tam ortasında nefes alan ve aldıran bir park olup 1936 yılında halka açılmıştır. Atatürk'ün isteği doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin diğer devletlerle olan ekonomik bağlantısını sağlamak amacıyla inşa edilen Kültürpark toplam 420.000 metrekare alana yayılmıştır.

Tüm İzmir'in buluşma noktası, sportif faaliyetlerinin adresi olan bu muazzam parkta; İsmet İnönü Sanat Merkezi, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, Fuar Evlendirme Dairesi, lunapark, Paraşüt Kulesi, Hayvanat Bahçesi, Resim-Heykel Müzesi gibi sanat ve eğlence noktaları bir araya gelmiştir. Bu alanların dışında; halı saha, tenis kortları, yüzme havuzu gibi spor tesisleri de ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir Kültürpark'ta 8000'e yakın ağaç bulunmaktadır. Bütün ağaçlar sigortalanmıştır. Ağaçlar kadar köklü bir geçmişi olan İzmir Kültürpark'ında sadece çocukların değil yetişkinlerin de içindeki çocuğu çıkarabilecekleri bir lunapark da yer alır. Huzurun adresi bu park hem eğlendiriyor hem de dinlendiriyor ve bunların hepsini fazlasıyla yapmanıza olanak sağlıyor.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
İzmir Kültürpark
10

-

Eğer İzmir otellerinde konaklıyorsanız burayı mutlaka ziyaret edin.