Foça bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Foça Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Kıyılarında balık ve yosun kokusu duyulan bu kentte, canınız çektiği an, her yerde denize atlayıp yüzebilir, sabah çayını, ağını onaran bir balıkçı ile yudumlayabilirsiniz...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Foça Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 17 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Mambo Beach Club

"Temizlik lazım"

"Keyfe keder ücret isteniyor"

4.7

Misafir yorumu

12 yorum

Foça Antik Tiyatrosu

"Foça’ya yakışır bir yer oldu"

"Foça Antik Tiyatrosu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Foça Frigya Tepesi

"Frigya’nın olduğu yer"

"Foça Frigya Tepesi"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Foça Karakum Plajı

"Denizi iyi değil gibi"

"Bakir bir yeri mahvediyorlar"

2.0

Misafir yorumu

2 yorum

Phokaia Antik Kenti

"Phokaia Antik Kenti"

"Phokaia Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Foça Athena Tapınağı

"Foça Athena Tapınağı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Foça Siren Kayalıkları

"Çığlığa benzer sesler"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Yeni Foça Öğretmenevi

"Manzara güzel"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Foça Tarihi Mekanlar

Kıyılarında balık ve yosun kokusu duyulan bu kentte, canınız çektiği an, her yerde denize atlayıp yüzebilir, sabah çayını, ağını onaran bir balıkçı ile yudumlayabilirsiniz...
Ege'nin en güzel tatil beldelerinden biridir Foça. Masmavi kıyıları, mitolojiye konu olan efsaneleri, tarihi güzellikleri, cana yakın insanları ile daha ilk görüşte sizi kendisine bağlar.

Foça'da tatil yapmayı planlıyorsanız, burada göreceğiniz pek çok yer var. Size önereceğimiz bu yerlerin bir kısmı tarihi yapılar, bir kısmı ise eşsiz doğal güzellikler. Keşfinizi konaklama ile taçlandırmak isterseniz uygun Foça otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Foça'da mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerin başında belde ile özdeşleşmiş Foça Siren Kayalıkları geliyor. Homeros Destanı'nda da ismi geçen Siren Kayalıkları, Foça'nın ünlü fok balıklarının da başlıca yaşam alanı. Doğal yaşama zarar vermemek adına burada denize girmek yasak; fakat bu güzelliği uzaktan izlemek bile çok keyifli...

Foça'da görülmesi gereken tarihi yapılardan en önemlileri ise Ceneviz Kalesi ile Beş Kapıları Kalesi. Yüzlerce yıllık geçmişe sahip olan bu tarihi yapılar Foça'nın geçmişi hakkında ipuçları veriyor tatilcilere...

Foça, gelişen turizmle birlikte Yeni Foça ve Eski Foça olmak üzere 2 ayrı bölümden oluşuyor. Foça'nın en eski taş yapıları, sevimli mekanları ve çarşısı Eski Foça'da yer alıyor. Foça'nın ruhunu en yakında hissedebileceğiniz Eski Foça'yı mutlaka gezin.

Foça'da yer alan adalar da görmenizi tavsiye ettiğimiz doğa güzelliklerinden. Orak Adası, İncir Adası, Kartdere Adası, Fener Adası bu ada grubunun en bilinenlerinden. Özellikle İncir Adası'nda Foça halkı ve turistler sıkça vakit geçiriyor, denize giriyor ve piknik yapıyorlar. Siz de bu adaları görebilir, doğa keşiflerine çıkabilirsiniz.

İzmir Foça'da görmenizi önerdiğimiz doğal güzellikler arasında elbette muhteşem koylar yer alıyor. Eski Foça'dan Yeni Foça'ya giden sahil yolu üzerinde birbirinden güzel koylar var. Bu koylarda dilediğiniz gibi denize girebilir, güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

23 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
23
Temizlik lazım
4

-

Giris pahali wc ler pis Wc lerdeki temizlige hijyene daha cok onem verilemezmi?Ayrica sezlonglarin oldugu cim alanda cim yok yerler cali diken dolu.Temizlik lazim.Tahta kucuk sehpalar boyanmamis pis bakimsiz.Tek iyi yon deniz temz.

23
Keyfe keder ücret isteniyor
2

-

Bayramda giriş ücreti kişi başı 100TL. Loca 600TL. Servis berbat. Şezlong ayrı bir ücret. Sadece deniz ve ortam güzel. Keyfe keder ücret isteniyor.

23
Manzara güzel
9

-

Kalınabilecek bir yer. Temiz, güler yüzlü hizmet anlayışıyla karşılayan görevliler… Manzara ve ulaşım güzel.

23
İçerisi çok vasat
10

-

Girişteki görevlilerin tavırları çok kötü, giriş ücretine göre içerisi çok vasat, hele de bir çalışanın, orası gençlere ait deyip yer göstermeyişi rezalette son nokta oldu. Aslaaa gitmeyin paranızla kepaze olmayın.

23
Servis kötü
2

-

Plaj temiz değil, servis kötü, bardaklar lekeli, tuvaletler temizlenmemiş, içeride müşteriden çok garson var ama hiçbirine ulaşamıyorsunuz. Hafta içi öğlen saatlerinde bu halde olan işletmenin akşam halini tahmin etmek güç. Ama denizi güzel, sadece denize girerim, geri kalan şeyler sinirimi bozamaz derseniz o zaman gidilebilir.

23
Hiçbir şey dahil değil
2

-

Girişi ücreti 30 TL, hiçbir şey dahil değil. 1 bardak votkaya 40 TL, 1 biraya 20 lira verecekseniz gidin. Eğer bir de kalabalık gidilirse küçük bir servet bırakılır. Deniz aynı deniz, bu denizi sahil boyunca bulmak mümkün, herhangi bir ayırt edici özelliği yok.

23
Denizi iyi değil gibi
2

-

Denizi hala bataklık gibi, tesis kötü. Ayrıca duş için 1 lira alıyorlar. :)

23
Frigya’nın olduğu yer
10

-

Bir dönemin efsane diskosu Frigya'nın olduğu yer. Gençler bilmese de bazılarımız için yeri bambaşkadır.

23
Foça’ya yakışır bir yer oldu
10

-

Çocukluğumda kokudan içeri bile giremezdik. Sonradan temizlendi, Foça'ya yakışır bir yer oldu. Fakat restorasyon adı altında bakıma aldılar, baya modern bir kale yaptılar. :)

23
Bakir bir yeri mahvediyorlar
2

-

Bundan 10 yıl öncesine kadar bataklık olan bir yerdi. Belediye rantı fark edip denizi doldurarak buraya güya bir sosyal tesis yaptı (paran yoksa denize giremediğin). Kalan kısmı da bir otele parselledi. Foça gibi bakir bir yeri mahvediyorlar.

23
Çığlığa benzer sesler
10

-

Bu kayalıklar, yapısından ötürü rüzgarlı günlerde bazen düdüğe, bazen de çığlığa benzer sesler çıkartırlar. Rivayet odur ki, vakti zamanında karanlık ve fırtınalı havalarda buralardan geçen korsanlar bu sesleri duyup deniz kızlarının yardım istediğine inanıp, rotalarını kayalıklara çevirir ve burada gemileri parçalanarak ölür ya da mahsur kalırlarmış.

23
Aşırı pahalı bir mekan
2

-

Arkadaşın tavsiyesi ile grup olarak gittik. Çok gereksiz, aşırı pahalı bir mekan. Sadece giriş 25 TL, yiyecek-içecek fiyatları dehşet pahalı. 1 adet küçücük pizza 25 TL, içecekler de keza öyle. Çalışanlar saygısız, müşteri ile muhatap olduklarını unutuyorlar, para üstü getirmiyorlar. Deniz kıyısı kum değil taşlık, voleybol sahasındaki kum inşaat kumu. Yarım saat voleybol oynadım ayaklarım yara oldu. Bu kadar para ve.. Devamını Göster

23
Küçük hesaplar
4

-

Biletinde alkolsüz içecek yazdığı halde limonatadan bile fark isteyen, yüzlerce liralık hesap ödememize rağmen 2 (iki) liranın hesabını yapan küçük hesaplar beach club'ı.

23
Phokaia Antik Kenti
10

-

Muhammet Bey, gerekli düzenlemeyi yaptık. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederiz.

23
Phokaia Antik Kenti
10

-

Fotoğraf çok güzel, açıklama çok net. Yalnız yerleşim M.Ö.11. yüzyıl değil, M.Ö. 2000'lere kadar gidiyor.

23
Kuşlar mı içti?
2

-

Eğlendik, bayıldık, muhteşemdi vb. yorumlar bırakan herkese katılabilirdim -her ne kadar abartılı bulsam da- ta ki hesap geldiğinde içmediğimiz biraları adisyona ekleyip, itiraz ettiğimizde de siz içmediyseniz kuşlar mı içti cevabını alana kadar... Müşterisiyle nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen yetkili garson tüm tadımızı ayak üstü kaçırmasaydı keşke!!! Girişte kişi başı 25 TL aldıkları yetmemiş anlaşılan!! Bir.. Devamını Göster

23
Güzel ama pahalı
6

-

Güzel fakat gereksiz pahalı bir mekan. Giriş hafta içi 15 TL. Yiyecekler pahalı. Örnek pizza 20 TL, en ucuz tost var 10 TL :) Kalabalık giderseniz maaşı bırakırsınız. Kum yok, bildik taşlı Foça sahili. Bu kadar para vereceksem Çeşme'deki beachlere giderim daha iyi.

23
Foça Frigya Tepesi
10

-

Foça otellerinde konaklıyorsanız eğer bu tepeye gitmeden Foça'dan ayrılmayın.

23
Foça Antik Tiyatrosu
10

-

Foça otellerinde konaklayanların mutlaka gidip görmesi gereken eşsiz bir yer.

23
Foça Athena Tapınağı
10

-

Foça otellerinde konaklama fırsatınız olursa mutlaka burayı ziyaret edin.

23
Azak Koyu
10

-

Eski Foça ile Yeni Foça arasında kalan en güzel koylardan Azak Koyu'nda bulunur. Çok büyük olmamakla beraber son derece sıcak ve güzel bir atmosferi vardır. Gündüz plaj, gece club olarak çok keyifli bir mekan. Yolu düşen herkese ta.. Devamını Göster

23
Güvenlik tam bir rezalet
2

-

29.08.2012 tarihinde Atiye'nin sahne alacağını duyduk ve bu clube gittik. Her şey gece 3'e kadar süperdi. Eğlencenin bitimine 1 saat kala güvenlik görevlilerinin yaptığı bizi çileden çıkardı. 4 arkadaştan biz ikimiz yaka paça kapıya götürüldük ve kovulduk. Bizim ne oluyor ne oldu sorumuza karşılık güvenlik görevlisi sbizi tehdit etti. Olay çıkarmadan mekandan ayrıldık. 10 üzerinden gecemizi güvenlik mahvettiği için .. Devamını Göster

23
Foça'daki vazgeçilmez beach club
10

-

Daha çok Yeni Foça'ya yakın olan, muhteşem deniz ve manzaraya sahip olan bir koyda kurulmuş. Yenilenen güneşlenme platformu, bar ve iskelesiyle gündüz ve gece dopdolu. Özellikle hafta sonları denize girmek için ya çok erken saatlerde gelip yer kapmak ya da telefonla arayıp rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Şezlong sayısı kadar misafir kabul ettikleri için içerisi tıklım tıklım olmadan keyiflice vaktinizi geçirebiliyo.. Devamını Göster