Keşfedilmeyi Bekleyen 13 Sonbahar Rotası, Türkiye

Keşfedilmeyi Bekleyen 13 Sonbahar Rotası

5 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Keşfedilmeyi Bekleyen 13 Sonbahar Rotası
Güneşin etkisini yavaş yavaş kaybettiği, sarı yaprakların kaldırımları süslediği, etraftı saran renk cümbüşünün huzur yaydığı günlerdeyiz. Kimilerine göre sonbahar, tatilin bitişini haber veriyor olsa da, aslında “'tam da bu mevsimde gidilir”' diyebileceğimiz pek çok yer var ülkemizde. Hatta belki de sonbahar mevsiminde daha fazla keyif alacağınız, doğal güzelliklerin kendini asıl şimdi gösterdiği bu keşfedilmemiş bölgeleri sizler için araştırdık.

Gölyazı

bursa golyaziBursa'da yer alan Ulubat Gölü'nün kıyısında şirin ve küçük bir balıkçı köyü Gölyazı Bursa. Sonbaharda ayrı bir güzelliğe bürünen Gölyazı'yı mutlaka keşfetmelisiniz.

Yeşilyurt Köyü

yesilyurt koyu assosYeşilyurt Köyü, Kaz Dağları'nın eteğinde, Ege'nin tüm güzelliklerini bünyesinde barındıran eski bir Rum köyü. Sonbaharda Ege esintisi bir başka olur diyenlerdenseniz, Yeşilyurt Köyü'nü gezi listenize mutlaka eklemelisiniz.

Taraklı

tarakli koyuSakarya'da bulunan Taraklı, sonbaharda ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Ülkemizin keşfedilmemiş güzelliklerinden biri olan Taraklı, geçmiş yıllarda tek bir turist bile ağırlamazken, çekilen bir reklam filmiyle yavaş yavaş bilinirliğini arttırıyor.

Odunpazarı

odunpazariEskişehir'in görülmeye değer güzelliklerinden biri olan Odunpazarı, özellikle farklı birer mimariye sahip olan evleriyle dikkat çekiyor.

İğneada

igneadaKaradeniz kıyılarında bulunan yegane güzelliklerden biri olan İğneada, sonbaharın tüm cümbüşünü yaşayabileceğiniz adreslerden biri. Özellikle zengin doğasıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan İğneada'yı da mutlaka gezi listenize eklemelisiniz.

Mazı

mazi koyuSonbaharda Ege bir başka güzel diye söylenir hep. Bodrum'un Gökova Körfezi'nde yer alan Mazı, bunu doğrular nitelikte. Bodrum'un keşfedilmemiş doğal güzelliklerinden biri olan Mazı, sonbaharın keyfini ayrıca yaşayabileceğiniz bir yer. Size en uygun oteli bulabilmek için Bodrum otel sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Hasankeyf

hasankeyfTarihin derin izlerini taşıyan, ülkemizin belki de en otantik bölgelerinden biridir Hasankeyf. Maalesef gün geçtikçe sular altında kalması sebebiyle, yok olmaya mahkum olan Hasankeyf'i bu ılık günlerde mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Çamlıhemşin

camlihemsin koyuRize'nin eşsiz doğasını gözler önüne seren Çamlıhemşin, sonbaharda apayrı bir güzelliğe bürünüyor.

İznik

iznik bursaSonbaharın keyfini en güzel şekilde yaşayabileceğiniz yerlerden biri de İznik. Aynı adı taşıyan İznik Gölü'nün doğusunda bulunan İznik'i de mutlaka gezi listenize eklemelisiniz.

Akdamar Adası

akdamar adasi vanSonbaharda Van'ın bambaşka bir güzelliğe büründüğü söylenir. Akdamar Adası da, Van'ın bu güzelliklerine şahit olabileceğiniz en doğru adreslerden biridir.

Yörük Köyü

safranbolu yoruk koyuSonbahar deyince akla gelen ilk yerlerden biri de Safranbolu'dur hiç şüphesiz. Karabük Safranbolu'da bulunan Yörük Köyü de sonbahar mevsiminde apayrı bir güzelliğe bürünen yerlerden biri.

Sille Köyü

konya sille koyuTarihi dokusuyla hayranlık uyandıran Sille Köyü, Konya'da bulunuyor. Eski bir Rum köyü olan Sille Köyü'nü sonbaharda keşfetmenin güzelliği ise apayrı.

Tisan Yarımadası

mersin tisanDoğu Akdeniz'in saklı cennetlerinden biri olan Tisan Yarımadası, sonbaharda oluşturduğu renk cümbüşü ile mutlaka görülmesi gerekenlerden biri.
5 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
5
/

-

Görmeye değer!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Emeğine sağlık. Seçimler gerçekten güzel. İlk fırsatta gideceğim. Teşekkürler...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Ben bayramda bir günlük gezi düşünüyorum. Edirne, Süleymaniye Camii gibi ziyaretler düşündüğüm için bana uygun yerler bulamadım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Merhaba Gülay. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederiz. Edirne gezinize yardımcı olabilmesi açısından Edirne Gezilecek Yerler sayfamızı inceleyebilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
5
/

-

Yazdığın yerler içinde yanlızca İğneada'yı görebilmiştim. Aradan yıllar geçti ama kumsalını ve tatlı suyun denizle birleştiği lagünleri hala aklımda. Kafa dinlemek için çok uygun bir yer, umarım betonlaşmaya kurban edilmemiştir...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)