İzmir'e Yakın En Güzel Kamp Alanları, Türkiye

İzmir'e Yakın En Güzel Kamp Alanları

3 Yorum

Rota Önerileri Seyhan Ahen

İzmir'e Yakın En Güzel Kamp Alanları
Korona'nın dünyaya bıraktığı en derin hissiyatlardan biri de "dört duvar bıkkınlığı" oldu. Aylarca manevra alanı sadece odalar olan evlerimizde camdan bakarak yaşadık. Ama şimdi sonbaharın ılıman havasında biraz doğada koklamanın, çayır çimene yayılmanın zamanı! "Nasıl olacak, nerede olacak" diyorsanız yumuşacık iklimli İzmir'de ve yakın civarında 7 adet kamp yeri önereceğiz size. İster çadırınızla ister karavanınızla ya da sadece bir bavulla gidebileceğiniz bu rotaların "yaşasın yaşam" dedirtecek kadar ruhunuzu dinlendireceğine eminiz!

1- Karagöl Tabiat Parkı, Menemen

karagöl tabiat parkıŞehrin kalabalığından uzak ama çok yakınlarında yemyeşil bir kamp alanı burası. Denizden 850 metre yukarıda dupduru bir doğayı kucaklıyor. İzmir kamp yerleri içerisinde göl kenarında çocuklarınızın oynayabileceği oyun alanları, piknik alanları, yakınında da taşınabilir futbol kaleleri olması nedeniyle en çok tercih edilen kamp alanları içerisinde yer alıyor. Tabii amaç sadece çocukları oynatmak değil, zihni dinlendirmek ve ciğerleri oksijenle buluşturmak. Karagöl Tabiat Parkı'na çadırınızı kapıp gelebileceğiniz gibi günübirlik piknik de yapabiliyorsunuz. Bu arada yol konusunda bir hatırlatma da yapalım; geliş yönünüz tamamı asfalt olan Yeni Girne Örnekköy olsun, diğer yollardan Karagöl'e çıkışların çoğu toprak ve bozuk. Aman dikkat!

Kampın Sunduğu Olanaklar: Burada hafta içi ve hafta sonu açık bir restoran, çocuk parkları, ortak kullanımlı tuvalet, kaynak suyuna bağlı çeşmeler, duşlar, restoran, buzdolabı, otopark, günlük mangal kiralama gibi olanaklar bulabiliyorsunuz. Ama W-Fi yok ve çoğunlukla telefon çekmiyor.

Gecelik Kamp Ücretleri:Kampta çadır kiralama imkanı yok, gelirken kendi çadırınızı getiriyorsunuz. 4 kişilik çadır yeri kiralama 85 TL, Karavan yeri kiralama 85 TL, Otomobil giriş ücreti olarak 39 TL ödüyorsunuz. İzmir Karagöl Tabiat Parkı 2022 giriş ücretleri bu şekilde belirlenmiştir.

2- Gümüldür Tabiat Parkı, Menderes

gümüldür tabiat parkı75 dönüme yayılan doğal alanları ve tesisleriyle Gümüldür Tabiat Parkı yeşille maviye doymak isteyen aileler için uygun bir kamp alternatifi. Plajı ince kumlu, denizi ise özellikle çocuklu aileleri rahatlatacak şekilde sığ ve güvenli. Kumsalda ayrıca şezlong, şemsiye ve bar gibi donanımlar da düşünülmüş. Hem deniz, hem güneş, hem de doğa; hepsi bir arada! İzmir ücretli kamp alanları arasında bulunan Gümüldür Tabiat Parkı İzmir sıcağından kurtulmak ve nefes almak isteyenler için birebir.

Kampın Sunduğu Olanaklar: Duş, WC, soyunma kabinleri, sahil bar, manav, otopark, deniz malzemeleri ve tekstil ürünleri satan bir dükkan, kasap, pide fırını, bulaşık yerleri, market, restoran. Kamp malzemeleri ve buzdolabı ise ayrıca kiralanabiliyor.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kendi çadırınızla gelebileceğiniz gibi çadırınız yoksa kiralayabiliyorsunuz. Eğer çadırınız varsa çadır yeri veya karavan yeri kiralama boyuta göre değişiyor ama 100-130-150 TL arasında bir meblağ ödüyorsunuz. TL. Otomobil giriş ücreti olarak 40 TL ödüyorsunuz. Gümüldür Tabiat Parkı 2022 giriş ücretleri bu şekilde belirlenmiştir.

3- Kalemlik Orman Parkı, Menderes

kalemlik orman parkıÖzdere mevkiinde bulunan çadır kampı 22 hektarlık bir alanda kurulu ve kıyı şeridine paralel konumlanıyor. Orman içinde meşe, kızılçam ağaçları arasında kuş sesleriyle uyandıran bir atmosfere sahip kampın 3 ayrı bölgesindeki kayalık koylardan denize girebiliyorsunuz. Ama çocuklu bir aileyseniz ayrıyeten 14 Evler Kumsalı'na bağlanan 1 kilometrelik kumlu bir sahili de var. Kamp 200 çadır kapasiteli ve yaz aylarında tamamen doluyor. İzmir ücretli kamp alanları arasında oldukça tercih edilen kamp alanlarından birisi Kalemlik Orman Parkı.

Kampın Sunduğu Olanaklar: WC, duş, otopark, mangal alanı, yürüyüş yolu, çocuk parkları, elektrik, su, market, piknik alanları, klima, et-balık restoranı, sahilde şezlong.

Gecelik Kamp Ücretleri: Ormanlık alana giriş ücretli. Kişi başı 30 TL ödüyorsunuz. Kampta çadır kiralama 200 TL, çadır yeri kiralama 110 TL. Bu fiyatlara elektrik ve su kullanımları da dahil. Kalemlik Orman Parkı 2022 giriş ücretleri bu şekilde belirlenmiştir.

4- Hipocamp, Gümüldür

hipocampMavi Bayrak ödüllü tertemiz bir denize girmek, çam ağaçları arasında gölgelenmek ve doğayla iç içe ama tüm kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tesislerle yakın olmak için Gümüldür'de bulunan Hipocamp'ı tercih edebilirsiniz. Burada dilerseniz çadırda dilerseniz ahşap bungalovlarda kalabiliyor ya da karavanınızda konaklayabiliyorsunuz. İzmir ücretli kamp alanları içerisinde tercih edebileceğiniz bir işletme Hipcamp.

Kampın Sunduğu Olanaklar: Hipocamp'ın 60.000 metrekarelik bir alana yayılan bol yeşilli, bol mavili bir alan olduğunun da altını çizelim. Mini bir marketi, restoranı, kafesi, ücretsiz elektrik bağlantısı, tuvalet ve duş imkanı var. İstenirse kasa kiralanabiliyor ve 24 saat güvenlik hizmeti veriliyor. Çocuklu ailelere uygunluğu ve alışveriş – ören yerlerine yakınlığı da en cezbedici özelliklerinden. Çadırda kalıyorsanız mutfağı ve yemek hazırlama alanları, karavanda konaklıyorsanız deşarj ünitesi de mevcut.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kendi çadırınızla geldiğinizde yer kiralama ücreti 5 metrekareye kadar 70 TL, 5 metrekare üzeri ise 80 TL. Çadır için ise kişi başı 110 TL ödüyorsunuz ayrıca. Karavan + araç 150 TL. İzmir Hipocamp 2022 giriş ücretleri bu şekilde belirlenmiştir.

5- Deniz Çadır Kamp, Bademli

deniz çadır kampKamp kuruluşunda ve kurulduktan sonra hiç ağaç kesilmemiş. Doğayı sevip koruyan bu kampta asırlık zeytin ağaçları ve bir dolu fıstık çamı var. Dikili'nin Bademli Köyü'nde konumlanan Deniz Çadır Kamp, 11.000 metrekarelik denizle bütünleşmiş bir alana yayılıyor. Bademli'nin en güzel koylarına yakın olması nedeniyle bisikletle veya yürüyerek keşfe çıkmanız da mümkün. Ege Denizi'nin sakinliğinde huzura bulanmak ve doğayı anlayıp dinlemek için ideal bir seçenek.

Kampın Sunduğu Olanaklar: WC, duş, mangal, bulaşık yıkama alanları, yemek ve kahvaltı için tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir büfe, elektrik – su, aydınlatma, buzdolabı, otopark. Kampta elektrikli mutfak gereçleri kullanımına izin yok, bu yüzden LPG'li cihazlar kullanılıyor. Evcil hayvanınız varsa onu da alıp gelebiliyorsunuz.

Gecelik Kamp Ücretleri:Kendi çadırınızla gelirseniz kişi başı 85 TL, yerleşik çadır kiralarsanız 1-2 kişi için 300 TL, 3-4 kişi için 400 TL ödüyorsunuz. Yerleşik çadır kiraladığınızda fiyata 6 kişilik bir masa da dahil. Kampa bisikletle geldiyseniz bu fiyatlar üzerinden yüzde 15'lik bir indirim alıyorsunuz. Dışardan misafiriniz geldiğinde ise alana ücretli girmek zorunda. Tüm bilgileri Deniz çadır kamp websitesinden öğrenebilirsiniz.

6- Mona Glamping Caravan Suites, Seferihisar

mona glamping caravan suitesMis gibi mandalina kokan Sığacık'ta Teos Antik Kent'e , kumsala ve Kale içi'ne yürüyerek gidebileceğiniz mesafede farklı bir kamp Mona Glamping Caravan Suites. Farkı ne diye soruyorsanız burada çadırı siz kurmuyor, içi konforla donatılmış yerleşik çadırlarda konaklıyorsunuz. Ya da doğa içine park etmiş otel odası gibi bir karavanda kalıyorsunuz. Yalnız şunu da belirtelim ki çadırlar sadece 16 Mayıs – 30 Eylül arasında kurulu, karavanlar ise her daim yerinde. Butik bir glamping projesi olan Mona, havalimanına da çok yakın. İzmir kamp yerleri arasında temizlik ve hijyene önem verenlerin mutlaka değerlendirmesi gereken bir işletme, Mona Glamping.

Kampın Sunduğu Olanaklar: Aslında kampın sağladığı olanaklar tek bir tanımın içinde, "otelde olan burada da var, ama sunumu farklı." Banyolar ve tuvaletler ortak kullanım değil, çadırların önünde ve karavan tipinde. Yemeğinizi kendiniz yapabiliyor, kampın kafesinden de isteyebiliyorsunuz. Mangal, otopark ve Wi-Fi da mevcut.

Gecelik Kamp Ücretleri:Çadırların ve karavanların gecelik konaklama ücretleri aydan aya değişkenlik gösteriyor. Temmuz başından eylül başına kadar olan sezonda iki kişi için karavanlar gecelik olarak 1.000-2.000 TL arasında değişiyor. Mona Glamping'in sitesinden daha detaylı ve güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

7- Kayser Kaya Camping, Şirince

kayser kaya campingEge'nin en güzel köylerinden Şirince'nin tek kamp alanı burası. Köyün en tepesinde konumlanan kamptan tarihi evlere tepeden bakıp, ciğerlerinize çam kokan mis gibi havasını doldurabiliyorsunuz. Bungalov veya çadır seçeneklerinden hangisini seçerseniz seçin, kampın içindeki yüzme havuzunu kullanabiliyorsunuz. Köye 1 km uzakta olmanız yeme içme alternatiflerinizi çoğaltıyor ve Şirince'nin adı gibi şirin atmosferini keşfetmenizi sağlıyor. İzmir kamp yerleri içerisinde hoşunuza gideceğini ve keyifli zaman geçireceğinizi düşünüyoruz Kayser Kaya Camping alanında.

Kampın Sunduğu Olanaklar: WC, duş, otopark, ortak kullanım alanları, havuz, elektrik, su, Wi-Fi ve kahvaltı. Yemek yapacak alan mevcut değil ama bir kafesi var ve öğünlerinizi dilerseniz burada yiyebiliyorsunuz.

Gecelik Kamp Ücretleri: Çadırınızla gelebiliyor ve kendi çadırınızda kaldığınızda 100 TL ücret ödüyorsunuz. Yerleşik çadırlar için ödenen ücret ise 150 TL. Bungalov ücretleri ise hafta içi ve hafta sonu değişiyor. Ortalama gecelik fiyatlar 800-1000 TL arasında. Web sitelerinden güncel bilgi alabilirsiniz.

Yıldız dolu gökyüzü, nefis bir doğa ve kuş sesleri eşliğinde nice güzel tatillere derken kamp yapacağınızda gerekli olan ekipmanları derlediğimiz Kamp Malzemeleri Listesi adlı yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

Fiyatlar çok yüksek sonuçta kamp yeri buraları lüks otel değil ben de kamp yapan birisi olarak kamp alanının dışında kamp yapmayı tercih ediyorum

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Fiyatlar uçmuş Bozdağ Gölcük'te Elmas kampta çadırımı kurdum bıraktın gidince hazır oluyor günlük 25 TL kendi cadırınıza elektrik te içinde giriş parası yok kaç kişi isterseniz kalıyorsunuz yaz için mükemmel bir yer kışında hafta sonları açık gruplara hafta içi de açıyorlar tavsiye ederim

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Herkese çadır aldirdilar işi bilenler de bilmeyenler de kamp atiyor. Bu acemi kampcilarin sayesinde fiyatları tavan yaptılar. Çoğu yerde mangal yakilmiyor. Mekana giriş para, araca para, Çadıra para, mangal yakacaksan para, şezlong şemsiyeye para. Topladinmi git otelde kal daha ucuz. Adamlar Corona sayesinde zengin oldular .Devlet kamp yaptırmıyor Bizler lisanlı dagcilariz kamp yapmanın adabini usulünü biliriz. Gittiğimiz yeri temiz tutarız. Ama Kamp yapmaya başlayan kişiler ne yapacaklarını bilmediğinden her yere zarar veriyorlar ateslerini sondurmuyorlar. Kamp yaptıkları yerleri copleriyle baş başa birakiyorlar. Bunların eğitimini almadan kamp a başlamayın. Sevgili admin sizlerde bu tür para tuzağı içerisinde olan kamp alanlarının reklamını yapmayın lütfen Bu reklamlar sayesinde adamlar zengin oldu

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)