İzmir'e Yakın En Güzel Kamp Alanları, Türkiye

İzmir'e Yakın En Güzel Kamp Alanları

3 Yorum

Rota Önerileri Arzu Aksaya

İzmir'e Yakın En Güzel Kamp Alanları
Korona'nın dünyaya bıraktığı en derin hissiyatlardan biri de "dört duvar bıkkınlığı" oldu. Aylarca manevra alanı sadece odalar olan evlerimizde camdan bakarak yaşadık. Ama şimdi sonbaharın ılıman havasında biraz doğada koklamanın, çayır çimene yayılmanın zamanı! "Nasıl olacak, nerede olacak" diyorsanız yumuşacık iklimli İzmir'de ve yakın civarında 7 adet kamp yeri önereceğiz size. İster çadırınızla ister karavanınızla ya da sadece bir bavulla gidebileceğiniz bu rotaların "yaşasın yaşam" dedirtecek kadar ruhunuzu dinlendireceğine eminiz!

1 - Karagöl Tabiat Parkı / Menemen

karagöl tabiat parkıŞehrin kalabalığından uzak ama çok yakınlarında yemyeşil bir kamp alanı burası. Denizden 850 metre yukarıda dupduru bir doğayı kucaklıyor. Göl kenarında çocuklarınızın oynayabileceği oyun alanları, piknik alanları, yakınında da taşınabilir futbol kaleleri var. Tabii amaç sadece çocukları oynatmak değil, zihni dinlendirmek ve ciğerleri oksijenle buluşturmak. Karagöl Tabiat Parkı'na çadırınızı kapıp gelebileceğiniz gibi günübirlik piknik de yapabiliyorsunuz. Bu arada yol konusunda bir hatırlatma da yapalım; geliş yönünüz tamamı asfalt olan Yeni Girne Örnekköy olsun, diğer yollardan Karagöl'e çıkışların çoğu toprak ve bozuk. Aman dikkat!

Kampın Sunduğu Olanaklar: Burada hafta içi ve hafta sonu açık bir restoran, çocuk parkları, ortak kullanımlı tuvalet, kaynak suyuna bağlı çeşmeler, duşlar, restoran, buzdolabı, otopark, günlük mangal kiralama gibi olanaklar bulabiliyorsunuz. Ama W-Fi yok ve çoğunlukla telefon çekmiyor.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kampta çadır kiralama imkanı yok, gelirken kendi çadırınızı getiriyorsunuz. 4 kişilik çadır yeri kiralama 40 TL, Karavan 40 TL, çadır ve karavan başına elektrik + su bedeli 15 TL. Otomobil giriş ücreti olarak 30 TL ödüyorsunuz.

2 - Gümüldür Tabiat Parkı / Menderes

gümüldür tabiat parkı75 dönüme yayılan doğal alanları ve tesisleriyle Gümüldür Tabiat Parkı yeşille maviye doymak isteyen aileler için uygun bir kamp alternatifi. Plajı ince kumlu, denizi ise özellikle çocuklu aileleri rahatlatacak şekilde sığ ve güvenli. Kumsalda ayrıca şezlong, şemsiye ve bar gibi donanımlar da düşünülmüş. Hem deniz, hem güneş, hem de doğa; hepsi bir arada!

Kampın Sunduğu Olanaklar: Duş, WC, soyunma kabinleri, sahil bar, manav, otopark, deniz malzemeleri ve tekstil ürünleri satan bir dükkan, kasap, pide fırını, bulaşık yerleri, market, restoran. Kamp malzemeleri ve buzdolabı ise ayrıca kiralanabiliyor.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kendi çadırınızla gelebileceğiniz gibi çadırınız yoksa kiralayabiliyorsunuz. Eğer çadırınız varsa 4 kişilik çadır yeri veya karavan yeri kiralama 55 TL. Otomobil giriş ücreti olarak 30 TL ödüyorsunuz.

3 - Kalemlik Orman Parkı / Menderes

kalemlik orman parkıÖzdere mevkiinde bulunan çadır kampı 22 hektarlık bir alanda kurulu ve kıyı şeridine paralel konumlanıyor. Orman içinde meşe, kızılçam ağaçları arasında kuş sesleriyle uyandıran bir atmosfere sahip kampın 3 ayrı bölgesindeki kayalık koylardan denize girebiliyorsunuz. Ama çocuklu bir aileyseniz ayrıyeten 14 Evler Kumsalı'na bağlanan 1 kilometrelik kumlu bir sahili de var. Kamp 200 çadır kapasiteli ve yaz aylarında tamamen doluyor.

Kampın Sunduğu Olanaklar: WC, duş, otopark, mangal alanı, yürüyüş yolu, çocuk parkları, elektrik, su, market, piknik alanları, klima, et-balık restoranı, sahilde şezlong.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kampta çadır kiralama 95 TL, çadır yeri kiralama 55 TL, 1+1 mutfaksız bungalov 250 TL, 1+1 mutfaklı prefabrik 300 TL, küçük karavan 75 TL, büyük karavan 115 TL. Bu fiyatlara elektrik ve su kullanımları da dahil. Otomobil giriş ücreti olarak 50 TL ödeniyor.

4 - Hipocamp / Gümüldür

hipocampMavi Bayrak ödüllü tertemiz bir denize girmek, çam ağaçları arasında gölgelenmek ve doğayla iç içe ama tüm kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tesislerle yakın olmak için Hipocamp'ı tercih edebilirsiniz. Burada dilerseniz çadırda dilerseniz ahşap bungalovlarda kalabiliyor ya da karavanınızda konaklayabiliyorsunuz.

Kampın Sunduğu Olanaklar: Hipocamp'ın 60.000 metrekarelik bir alana yayılan bol yeşilli, bol mavili bir alan olduğunun da altını çizelim. Mini bir marketi, restoranı, kafesi, ücretsiz elektrik bağlantısı, tuvalet ve duş imkanı var. İstenirse kasa kiralanabiliyor ve 24 saat güvenlik hizmeti veriliyor. Çocuklu ailelere uygunluğu ve alışveriş – ören yerlerine yakınlığı da en cezbedici özelliklerinden. Çadırda kalıyorsanız mutfağı ve yemek hazırlama alanları, karavanda konaklıyorsanız deşarj ünitesi de mevcut.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kendi çadırınızla geldiğinizde yer kiralama ücreti 5 metrekareye kadar 30 TL, 5 metrekare üzeri ise 42 TL. Karavan + araç 58 TL, motokaravan 48 TL. Ahşap bungalov kiralama 145 TL (bu ücrete büyükler için 48 TL, 03-12 yaş arasındaki çocuklar içinse 24 TL ücret eklentisi yapılıyor).

5 - Deniz Çadır Kamp / Bademli

deniz çadır kampKamp kuruluşunda ve kurulduktan sonra hiç ağaç kesilmemiş. Doğayı sevip koruyan bu kampta asırlık zeytin ağaçları ve bir dolu fıstık çamı var. Dikili'nin Bademli Köyü'nde konumlanan Deniz Çadır Kamp, 11.000 metrekarelik denizle bütünleşmiş bir alana yayılıyor. Bademli'nin en güzel koylarına yakın olması nedeniyle bisikletle veya yürüyerek keşfe çıkmanız da mümkün. Ege Denizi'nin sakinliğinde huzura bulanmak ve doğayı anlayıp dinlemek için ideal bir seçenek.

Kampın Sunduğu Olanaklar: WC, duş, mangal, bulaşık yıkama alanları, yemek ve kahvaltı için tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir büfe, elektrik – su, aydınlatma, buzdolabı, otopark. Kampta elektrikli mutfak gereçleri kullanımına izin yok, bu yüzden LPG'li cihazlar kullanılıyor. Evcil hayvanınız varsa onu da alıp gelebiliyorsunuz.

Gecelik Kamp Ücretleri: Kendi çadırınızla gelirseniz kişi başı 45 TL, yerleşik çadır kiralarsanız 1-2 kişi için 120 TL, 3-4 kişi için 160 TL ödüyorsunuz. Yerleşik çadır kiraladığınızda fiyata 6 kişilik bir masa da dahil. Kampa bisikletle geldiyseniz bu fiyatlar üzerinden yüzde 15'lik bir indirim alıyorsunuz.

6 - Mona Glamping Caravan Suites / Seferihisar

mona glamping caravan suitesMis gibi mandalina kokan Sığacık'ta Teos Antik Kent'e, kumsala ve Kaleiçi'ne yürüyerek gidebileceğiniz mesafede farklı bir kamp Mona Glamping Caravan Suites. Farkı ne diye soruyorsanız burada çadırı siz kurmuyor, içi konforla donatılmış yerleşik çadırlarda konaklıyorsunuz. Ya da doğa içine park etmiş otel odası gibi bir karavanda kalıyorsunuz. Yalnız şunu da belirtelim ki çadırlar sadece 16 Mayıs – 30 Eylül arasında kurulu, karavanlar ise her daim yerinde. Butik bir glamping projesi olan Mona, havalimanına da çok yakın.

Kampın Sunduğu Olanaklar: Aslında kampın sağladığı olanaklar tek bir tanımın içinde, "otelde olan burada da var, ama sunumu farklı." Banyolar ve tuvaletler ortak kullanım değil, çadırların önünde ve karavan tipinde. Yemeğinizi kendiniz yapabiliyor, kampın kafesinden de isteyebiliyorsunuz. Mangal, otopark ve Wi-Fi da mevcut.

Gecelik Kamp Ücretleri: Çadırların ve karavanların gecelik konaklama ücretleri aydan aya değişkenlik gösteriyor. Temmuz başından eylül başına kadar olan sezonda iki kişi için karavanlar 650 TL, çadırlar ise 450 TL'den konaklamaya açılıyor.

7 - Kayser Kaya Camping / Şirince

kayser kaya campingEge'nin en güzel köylerinden Şirince'nin tek kamp alanı burası. Köyün en tepesinde konumlanan kamptan tarihi evlere tepeden bakıp, ciğerlerinize çam kokan mis gibi havasını doldurabiliyorsunuz. Bungalov veya çadır seçeneklerinden hangisini seçerseniz seçin, kampın içindeki yüzme havuzunu kullanabiliyorsunuz. Köye 1 km uzakta olmanız yeme içme alternatiflerinizi çoğaltıyor ve Şirince'nin adı gibi şirin atmosferini keşfetmenizi sağlıyor.

Kampın Sunduğu Olanaklar: WC, duş, otopark, ortak kullanım alanları, havuz, elektrik, su, Wi-Fi ve kahvaltı. Yemek yapacak alan mevcut değil ama bir kafesi var ve öğünlerinizi dilerseniz burada yiyebiliyorsunuz.

Gecelik Kamp Ücretleri: Çadırınızla gelebiliyor ve kendi çadırınızda kaldığınızda 75 TL ücret ödüyorsunuz. Yerleşik çadırlar için ödenen ücret ise 100 TL. Bungalov ücretleri ise hafta içi 300 TL, hafta sonu 400 TL civarında olup bu fiyatlar sezon değişince güncelleniyor.

Yıldız dolu gökyüzü, nefis bir doğa ve kuş sesleri eşliğinde nice güzel tatillere…

3 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
3
/

-

Fiyatlar çok yüksek sonuçta kamp yeri buraları lüks otel değil ben de kamp yapan birisi olarak kamp alanının dışında kamp yapmayı tercih ediyorum

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Fiyatlar uçmuş Bozdağ Gölcük'te Elmas kampta çadırımı kurdum bıraktın gidince hazır oluyor günlük 25 TL kendi cadırınıza elektrik te içinde giriş parası yok kaç kişi isterseniz kalıyorsunuz yaz için mükemmel bir yer kışında hafta sonları açık gruplara hafta içi de açıyorlar tavsiye ederim

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
3
/

-

Herkese çadır aldirdilar işi bilenler de bilmeyenler de kamp atiyor. Bu acemi kampcilarin sayesinde fiyatları tavan yaptılar. Çoğu yerde mangal yakilmiyor. Mekana giriş para, araca para, Çadıra para, mangal yakacaksan para, şezlong şemsiyeye para. Topladinmi git otelde kal daha ucuz. Adamlar Corona sayesinde zengin oldular .Devlet kamp yaptırmıyor Bizler lisanlı dagcilariz kamp yapmanın adabini usulünü biliriz. Gittiğimiz yeri temiz tutarız. Ama Kamp yapmaya başlayan kişiler ne yapacaklarını bilmediğinden her yere zarar veriyorlar ateslerini sondurmuyorlar. Kamp yaptıkları yerleri copleriyle baş başa birakiyorlar. Bunların eğitimini almadan kamp a başlamayın. Sevgili admin sizlerde bu tür para tuzağı içerisinde olan kamp alanlarının reklamını yapmayın lütfen Bu reklamlar sayesinde adamlar zengin oldu

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)