Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Astım Dilek Mağarası

+ 6 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
4 değerlendirme
Astım Dilek Mağarası
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
31.03.2017
Misafir
Çok güzel
Çok güzel.
5/5 Mükemmel
11.02.2015
Misafir
astim dilek magarasi
Astım Dilek Mağarası\'nın astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir. Mağaranın içinde bulunan havanın, astımı olan hastalar üzerinde iyileştirici ve rahatlatıcı özelliği varmış. Adını da bu iyileştirici özelliğinden alıyor olsa gerek. Astım Mağarası\'nın girişinde harika bir `Kızkalesi`, `Atakent Susanoğlu` manzarası bulunuyor. ~Cennet Cehennem Mağaraları~\'nın hemen devamı olan yolda Astım Dilek Mağarası\'na ulaşılıyor. Astım Dilek Mağarası içinde harikulade bir doğa harikası var. Mağaranın her yeri bir birinden ihtişamlı sarkıt ve dikitlerden oluşuyor. Bu sarkıt ve dikitler yer yer birleşiyor. Kış aylarında mağaranın içini gezerseniz üzerinize mont gibi kalın kıyafetler giymemeye dikkat edin. Çünkü; mağaranın içi kış aylarında bile yeterince sıcak oluyor. Eğer mağarayı yaz aylarında gezecekseniz ayağınıza tabanı kaymayan bir spor ayakkabı, sandalet ya da terlik giyin. Yoksa yerlerin kayganlığından dolayı istenmeyen kazalarla karşılaşabilirsiniz.
5/5 Mükemmel
03.01.2015
Selami aydin
İnerken iyi ve meraklı. Çıkarken terli ve yorgun. Havlu alın yanınıza. İçerisi sıcak, montları arabada bırak. Çıkınca ayranı mutlaka iç.
5/5 Mükemmel
20.08.2014
Misafir
Astım Dilek Mağarası
Çok güzel bir mağara, inişi bir hayli dik. Demir merdivenler çıkışta zor oluyor tabi. Yeraltı çok serin, ferah. Tek kusuru ışıklandırma az. Çok az. Renkli güçlü ışıklarla bezense mağara güzel olurdu. Güne mağaraya yakın kahvaltılık mekânlarda başlayın. Kahvaltı kişi başı kriter. Oyun parkı diğeri de denizi ve `Kızkalesi`’ni net görüyor olmasıydı. Mekanların hemen hepsi güzel. Sonra mağarayı gezin. Sonra da ~Cennet Cehennem Mağaraları~’nı gezin. Cehennem’e terastan bakılıyor, inilemez zaten çukur uçurum gibi. Ancak cennet kanyon gibi uzanmış, 400 küsur merdivenle iniliyor. Sonuna kadar inin, sabredin. Dikkatli inin, düşerseniz kötü olur. İncir ağaçlarının kokusu ve kuş cıvıltıları ile soğuyan hava inişi gerçekten cennet yapıyor ama o çıkışı var ya o çıkışı aman Allahım kâbus. Cehennem’in ta kendisi, kan ter içinde. Çıkışta inmeye cesaret edemeyen arkadaşlara ömrümde bir daha asla yapmayacağım ama yaptığıma da zerre kadar pişman olmadığım bir şeydi, ölüyorum yorgunluktan dedim. Otele gittim uyudum. Tavsiye ederim. Muhakkak görün. Bir günümüzü ayırdık buraya. 10:00-12:00 kahvaltı, öğle sıcağında serin mağara, 12:00-14:00 mağara girişinde hediyelik eşya satan bir dükkân ve bir restoran var. Mağaradan çıkınca sıcak bunaltıyor, restoranda bir şeyler içebilirsiniz ve bu dükkânı gezebilir, hediyelik alabilirsiniz. Sonra da Cennet Cehenneme Mağaraları’na gidip gezersiniz. İyi eğlenceler.