Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Yerleşkeler

İğneada Gezilecek Yerler

İğneada civarında görülmesi gereken 8 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
İğneada Feneri
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırklareli
İğneada Limanköy
Yerleşkeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Kırklareli
Hamam Gölü ve Longozu
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırklareli
Bulanık Dere Longozu
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Kırklareli
Bulanık Meşe Ormanı
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırklareli
İğneada Ormanları
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırklareli
Saka Gölü Longozu
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Kırklareli
Beğendik Köyü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(3 yorum)
Kırklareli

8 mekandan 8 tanesi gösteriliyor

İğneada Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
04.05.2020
Misafir
Bulanık Dere Longozu için yapılan yorum
Cennetten bir köşe
Temmuz ayında gittim. Topuklarına masaj yapan kumu, sanki içerisinde altın varmış gibi parlayan suyu ve yemyeşil doğası ile cennetten bir köşe.

İğneada Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Kırklareli’nin değerli beldesi İğneada sene içerisinde pek çok turistin ziyaret rotası içerisinde yer alıyor. Sahip olduğu koy ve plajlar ile bu bölge özellikle yaz sezonunda deniz tatili yapmak isteyen ziyaretçilerin uğrak mekanları arasında bulunuyor.

İstanbul’a yakın olması sebebi ile günübirlik geziler ve hafta sonu kaçamakları için sıkça tercih edilen bu mekan, yaz sezonu dışında da turistler tarafından ziyaret ediliyor. Bunda İğneada gezilecek yerler listesinin çeşitli seçeneklere sahip olarak karşımıza çıkmasının da büyük bir payı bulunuyor.

İğneada Longoz Ormanları: İğneada doğal güzellikler listesinin en değerli üyelerinden bir tanesi İğneada Longoz Ormanları olarak karşımıza çıkıyor. Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı olan İğneada içerisinde bulunan bu ormanlar, 3155 hektarlık bir alana sahip.

İğneada Longoz Ormanları bölgesinin içerisinde 5 tane göl, 500’den fazla bitki çeşidi ve 200’den fazla kuş çeşidi bulunuyor. Bu yönü ile bu ormanlar, adeta bir doğa şenliği özelliği de gösteriyor.

Yılın her mevsiminde ziyaretçilerine ayrı bir görsel şölen sunan bu ormanda sevdiklerinizle birlikte keyifli doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. İğneada ormanları listesinde başı çeken bu mükemmel mekanda gerçekleştirebileceğiniz aktiviteler sadece yürüyüşle sınırlı değil. Bölgede bulunan göl üzerinde kanoya binerek ormanın yeşillikler içerisindeki tabiatına bir de suların içerisinden tanıklık etme imkanı bulabilirsiniz. İstanbul’a.

yakın olması sebebi ile günübirlik ziyaretler için sıkça tercih edilen İğneada Longoz Ormanları, yöre halkının da ferahlamak ve doğadan derin bir nefes çekmek için uğradıkları mekanlar arasında yer alıyor.

İğneada Feneri: İğneada Feneri, İğneada tarihi mekanlar listesi oluşturmak isteyen değerli misafirlerimize önerebileceğimiz bir mekan oluyor. Tarihi dokunun ve doğanın bir araya geldiği bu mükemmel mekanda bulunan fener, 1886 senesinde inşa ettiriliyor. Dönemin Osmanlı padişahı olan Sultan Abdülmecit, İğneada Feneri’ni Fransızlara yaptırıyor.

Bu sebeple fener, halk arasında “Fransız Feneri” olarak da isimlendiriliyor. İğneada Feneri yapıldığı tarihten günümüze dek gelmeyi başaran yapısı ile İğneada tarihi mekanlar arasında turistler tarafından sıklıkla ziyaret edilen bir mekan oluyor. Fener bitişinde bir de fenerci koğuşu bulunuyor. Burayı ziyaret ettiğinizde bu koğuşu da görmek isteyebilirsiniz.

İğneada Feneri, tüm bu tarihi dokusunun yanı sıra mükemmel bir manzaraya da sahip. Bölgeyi ziyaret eden turistler özellikle gün doğumu ya da gün batımı saatlerinde burada olmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda İğneada Feneri, İğneada doğal güzellikler listesi içerisinde de kendisine özel bir yer elde ediyor.

İğneada Plajı: İğneada’nın özellikle deniz tatili yapmak isteyen misafirler tarafından yaz sezonunda geniş bir ziyaretçi akınına uğradığını biliyoruz. İğneada Plajı, İğneada doğal güzellikler listesi içerisinde bu bağlamda deniz tatili yapmak isteyen misafirlerin yüzünü güldürecek bir güzelliğe sahip olarak karşımıza çıkıyor.

Yaklaşık 10 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan bu plajda kristal berraklığında bir deniz ve güneşin tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Bununla birlikte plaj bölgesinde bulunan çay bahçesi, lokanta ve de kafe gibi tesisler de bu harika deniz gününüz esnasında yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır bir halde sizleri bekliyor.

Yine plaj çevresinde duş, soyunma ve de tuvalet gibi olanaklar da bulunuyor. Karadeniz’in serin sularında mükemmel bir deniz günü geçirmek istiyorsanız bu plajı, İğneada gezilecek yerler listeniz içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Cehennem Şelaleleri: Cehennem Şelaleleri, İğneada gezilecek yerler şelale olan bölgeler arayışında olan misafirlerimize gezmelerini önerdiğimiz bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Kırklareli’nin Vize ilçesi içerisinde bulunan bu şelaleler, İğneada’ya yaklaşık 48 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor.

Şehrin en çok ziyaret edilen doğal güzellikleri arasında yer alan bulunan bu mekan, kampsever turistlerin de uğrak yerlerinden bir tanesi olma özelliğine de sahip. Bununla birlikte İğneada gezilecek yerler listesi içerisinde bulunan Zindandere Şelalesi de sahip olduğu muhteşem görüntü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Hamam Gölü ve Longozu: İğneada longozu içerisinde karşımıza çıkan 7 gölden bir tanesi Hamam Gölü. Bu göl ve longoz alanı ilçenin kumsalına yaklaşık olarak 1200 metrelik bir uzaklıkta yer alıyor.

Hamam Gölü ve Longozu içerisinde bulunan sular yaz mevsimi olduğu zaman çekiliyor ve bu sebeple yöre gölleri arasında ayrı bir özelliğe sahip oluyor. Bununla birlikte Hamam Gölü ve Longozu, nilüfer çiçeklerini bu bölgede yetiştiği tek yer olması ile de ayrı bir güzelliğe sahip olarak karşımıza çıkıyor.

İğneada doğal güzellikler listesi içerisinde bulunan bu alanın sürprizleri sadece bunlarla sınırlı değil. Bu gölü ziyaretiniz esnasında mevsimine bağlı olarak Tuna Nehri üzerinden gelerek gölde duraklayan yaban ördeği ve kuğu gibi göçmen kuşlara da rastlayabilirsiniz.

Adeta saklı bir cennet köşesi olarak karşımıza çıkan Hamam Gölü ve Longozu bölgesini, İğneada gezilecek yerler rotanız içerisine eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Tüm bu mekanları ile İğneada’yı dilerseniz günübirlik olarak ziyaret edebilirsiniz. İğneada ziyaretiniz esnasında konaklamak isterseniz de karşınıza pek çok konaklama seçeneği çıkıyor. İğneada’nın bu güzel ve değerli yeşillik alanları içerisinde dilerseniz kamp yapabilirsiniz. Tatilinizi çadırda geçirmek istemiyorsanız, bölgede konaklamanız için çeşitli pansiyon ve de otelerl de bulunuyor.

Bu seçenekleri görüntülemek için sitemizde yer alan İğneada otelleri sayfasını ziyaret ederek tatilinizi planlayabilirsiniz. Sizlere İğneada gezilecek yerler listeniz içerisindeki mekanları keşfedeceğiniz keyifli bir tatil diliyoruz.

İğneada Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İğneada için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
İğneada için gezilecek en popüler tarihi yerler : İğneada Feneri, İğneada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İğneada için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
İğneada için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Beğendik Köyü, İğneada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İğneada için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
İğneada için gezilecek ücretsiz yerler : İğneada Limanköy, Bulanık Dere Longozu, Beğendik Köyü, İğneada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İğneada için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
İğneada için gezilecek kalabalık gruplara yerler : İğneada Limanköy, Beğendik Köyü, Saka Gölü Longozu, İğneada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
İğneada için gezilecek yerler nelerdir?
İğneada için gezilecek yerler : İğneada Limanköy, Bulanık Dere Longozu, Beğendik Köyü, İğneada konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.