İğneada bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

İğneada Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in tipik sahillerinden çok farklı, dalgasız, sessiz ve huzurlu, cennetten bir köşedir İğneada...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
İğneada Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 8 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Beğendik Köyü

"Doğa harikası"

"Tenekede tavuk mutlaka yiyin"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum

Bulanık Dere Longozu

"Cennetten bir köşe"

"Çok güzel"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İğneada Limanköy

"İğneada Limanköy"

10

Misafir yorumu

1 yorum

İğneada Tarihi Mekanlar

Karadeniz'in tipik sahillerinden çok farklı, dalgasız, sessiz ve huzurlu, cennetten bir köşedir İğneada...
Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı bir sahil yerleşimi olan İğneada, 20 km boyunca uzanan tertemiz sahili, dalgasız denizi, bozulmamış doğası ve muhteşem havası ile her mevsim tatilcilerin gözdesi. Karadeniz'in tipik tatil beldelerinden farklı olan İğneada'da huzurlu bir tatilin yanı sıra zamanınızı birçok aktivite ile de doldurabilirsiniz.

İğneada'da gezilecek yerler nereler diye merak ediyorsanız aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

İğneada'da gezmenizi ve keşfetmenizi önerdiğimiz ilk yerler elbette İğneada'nın eşsiz doğal güzellikleri. Koruma altındaki 7 gölü, 20 km uzunluğundaki kumsalı, longoz ormanlarını mutlaka gezin.

İçinden yer altı nehirleri akan ve 3 bölümden oluşan Dupnisa Mağarası gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer İğneada'da. Mağaranın toplam uzunluğu 2720 metre ve 180 milyon yaşında. Dupnisa Mağarası'nın yanı sıra gezebileceğiniz bir diğer mağara da Kuru Mağara'dır.

İğneada'da gezip keşfedebileceğiniz bir diğer yer ise İğneada Limanı'dır. Limanda pek çok restoran ve kafe yer alıyor. Karadeniz'in en taze balıklarını tadabileceğiniz bu mekanlarda mutlaka vakit geçirin.

İğneada gezinizi tamamladıktan sonra yakın mesafede yer alan Pınarhisar Kalesi'ni, Balkaya Köyü'nü ve Vize'yi de gezebilirsiniz.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Görülmesi gereken bir yer
10

-

Üç kaç gemimiz alabora olsa da biz karaya çıkmayı başardık. Fenerde ki dostum yine dev dalgalar arasında beni buldu. Sanki film sahnesi gibi dimi evet bizde böyle hissettik ? kesinlikle iğneada görülmesi gereken bir yer

7
Cennetten bir köşe
10

-

Temmuz ayında gittim. Topuklarına masaj yapan kumu, sanki içerisinde altın varmış gibi parlayan suyu ve yemyeşil doğası ile cennetten bir köşe.

7
Doğa harikası
10

-

Hava beleş, su beleş, deniz beleş, gel sen de yerleş kardeş... Doğa harikası.

7
Tenekede tavuk mutlaka yiyin
8

-

Beğendik Köyü'ne 04 Eylül 2016 tarihinde tenekede tavuk Sabri Bey ve oğlu Erdal uğramadan, tavuk yemeden dönmeyin dediler. Biz de özellikle karavan arabamla eşimle beraber gittik. Yolda arabamın lastiği patladı, inanın köydeki insanlar yardım etmek için sıraya girdiler, inanın lastiği 15 kişi ile birlikte değiştirdik, çok mutlu olduk, çok şaşırdık. Herkese çok teşekkür ederim. Böyle bir anı yaşadık. Bu arada teneked.. Devamını Göster

7
Çok güzel
10

-

Çok güzel, o kadar güzel ki…

7
Beğendik Köyü
10

-

Çocukluklarını özlediklerinde, Bulgaristan'dan yayın yapan radyolarda Bulgarca türküler dinlerken hüzünlenen öyküler dinleyeceğiniz bir köy.

7
İğneada Limanköy
10

-

Limanköy bir film platosu gibi. Virginia Wolf romanlarından bir kesit gibi.