Ağustos Ayında Tatile Gitmek İçin En İdeal 7 Yer, Türkiye

Ağustos Ayında Tatile Gitmek İçin En İdeal 7 Yer

2 Yorum

Rota Önerileri Diley Kuru

Ağustos Ayında Tatile Gitmek İçin En İdeal 7 Yer
Ne zaman nereye gidilir sorusu her dönem aklımızın bir köşesini kurcalar durur. Özellikle her daim gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi ve tatile gitmeyi sevenler için bu konu çok önemlidir. Malum, yaz mevsiminin yavaş yavaş sonlarına geliyoruz. Eğer henüz tatil rotanızı belirlemediyseniz, sizin için rehber niteliğinde olabilecek bu yazımıza göz atmadan karar vermeyin deriz. İşte Ağustos ayında tatile gitmek için en ideal 7 yer.

1 – Marmaris

ağustos ayında gezilecek yerlerHem sessiz, hem de cıvıl cıvıl bir yer arıyorsanız, Marmaris sizin için ideal bir rota. Henüz keşfedilmemiş koyları, tatilde kafa dinlemeyi tercih edenler için idealken, Marmaris Merkez ise eğlence mekanları ile her daim kıpır kıpır. Ağustos ayında yabancı turistlerin de akınıyla Marmaris, hem dinlenmeyi, hem de eğlenmeyi sevenler için oldukça uygun bir yer.

2 – Göcek

ağustos ayında nereye gidilirHem Güney Ege'nin doyasıya tadını çıkarayım, hem de az kafa dinleyeyim diyenlerdenseniz Göcek sizin için biçilmiş kaftan. Ağustos ayında sadece elit diye tabir edebileceğimiz bir kalabalığı ağırlayan Göcek, birbirinden eşsiz koylarıyla içimizdeki keşfetme duygusunu fazlasıyla coşturuyor.

3 – Bodrum

ağustos ayında nereye gidilirEh, o bir klasik. Bu nedenle tatilde kararsız kalanların kendini birden bulduğu yer Bodrum. Evet, Bodrum her daim çok kalabalık, ancak Ağustos'ta Bodrum'un oldukça renkli bir kalabalığı ağırladığını söyleyebiliriz. Fazlasıyla büyük bir yarımada olması ise bir o kadar kaçış rotaları keşfetmemizi sağlıyor. Bir gün Bodrum Merkez'de çılgınlar gibi eğlenirken, ertesi gün Mazı'da köşenize çekilebilirsiniz mesela.

4 – Didim

ağustos ayında nereye gidilirİngiliz'i bol ama Yeşilkent taraflarına giderseniz, oldukça kaliteli bir tatil geçirebilmeniz mümkün Didim'de. Bodrum gibi yerlerin aksine, Didim o denli kalabalık değil. Bu nedenle de Ağustos'ta gidilebilecek ideal lokasyonlardan biri. Denizi ise oldukça güzel.

5 – Kuşadası

ağustos ayında nereye gidilirÖzellikle dalış meraklısıysanız, Kuşadası'nın bu iş için fazlasıyla elverişli koylara sahip olduğunu söyleyebiliriz. 20 km'nin üzerindeki sahil şeridi, geniş kumsalları ile Kuşadası, bu ay tercih edebileceğiniz en güzel tatil yerlerinden biri. Kuşadası ucuz oteller açısından da ekonomik bir tatil yapabileceğiniz yerler arasında bulunuyor.

6 – Çeşme/Alaçatı

ağustos ayında nereye gidilirTıpkı Bodrum gibi Çeşme ve Alaçatı da her daim capcanlı. Ağustos ayında oldukça renkli bir kalabalığın baş gösterdiği Çeşme, beach clublarıyla da fazlasıyla ünlü. Alaçatı ise balık restoranları, taş sokakları ve eğlence mekanlarıyla tatiliniz boyunca keyfinize keyif katabileceğiniz bir yer. Çeşme uygun oteller açısından Alaçatı'ya göre daha ekonomik alternatifler sunuyor misafirlerine.

7 – Fethiye

ağustos ayında nereye gidilirDoğasının insana apayrı bir huzur verdiği Fethiye, hem muhteşem koyları, hem de doludizgin aktiviteleriyle Ağustos ayında gitmenizi önerdiğimiz diğer bir tatil destinasyonu. Ağustos ayında diğer yerler gibi Fethiye de fazlasıyla kalabalık ancak buranın tadı kalabalıkken çıkıyor. Öbür türlü sadece doğasından zevk alabilirsiniz, diğer aktiviteler pek keyif vermiyor. Cesaretinizi toplayıp yamaç paraşütü yapmayı da sakın ihmal etmeyin deriz.

Ne Alaka Bonusu: Van

ağustos ayında nereye gidilirBöyle söylediğinizi duyar gibi olduk birden. Ağustos ayında Van Gölü ve çevresinin büründüğü güzelliği bilseniz, bize hak verirdiniz. Bir insan neden yazın Van'a gider ki demeyin. Öyle bir rota oluşturursunuz ki, hayatınızın en ilginç tatil deneyimlerinden birini yaşarsınız Van'da. Bizden söylemesi.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Görülmeye değer harika yerler. Türkiye'min her köşesini mutlaka görsünler görmeyenler.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Her biri birbirinden güzel mekanlar. Göcek gerçekten de doğa ile baş başa, huzurlu bir mekan. Göcek'i merak edenler için; Gocektatilholiday fb sayfasından veya Göcek Life'dan bilgi edinebilirler.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)