Orhaniye Gezilecek Yerler

Özellikle sabah saatlerinde çarşaf gibi bir denize sahip olan Orhaniye, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlıdır. İlk ismi Kırsavil’dir ve tarihi M.Ö 3. yüzyıla dayanır.Orhaniye Tarihi Mekanlar

Özellikle sabah saatlerinde çarşaf gibi bir denize sahip olan Orhaniye, Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlıdır. İlk ismi Kırsavil'dir ve tarihi M.Ö 3. yüzyıla dayanır.
Özellikle sabah saatlerinde çarşaf gibi bir denize sahip olan Orhaniye, Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlıdır. İlk ismi Kırsavil'dir ve tarihi M.Ö 3. yüzyıla dayanır. Her açıdan ve her yükseklikten bambaşka güzellikler sergileyen Orhaniye, çevresini saran çam ormanları, dağları ve tarihi zenginlikleriyle dikkat çekiyor. Denize doğru 600 metre dil gibi uzanan ve gel git olaylarında bir görünüp bir kaybolan kırmızı renkli olan Kızkumu ise Orhaniye Köyü'nün sembolüdür.

Kızkumu: Orhaniye mevkiinde yer alan Kızkumu, doğa ile iç içe, sakin bir tatil yapmak isteyenlerin uğrak adresleri arasında gelir. Çam ormanlarının arasında saklanan bu bölge, efsanesiyle ve ilginç bir özelliğiyle ünlüdür. Kızkumu'nda denizin tam ortasından yürüyebilirsiniz. Olağandışı görüntüsüyle sizi kesinlikle kendine hayran bırakacak olan Kızkumu'nda, farklı bir heyecan yaşayacaksınız.

Şövalye Adası ve Kalesi: Yeşil ve mavi ile çevrili olan Marmaris Orhaniye'nin ününe ün katan önemli yerlerden biridir koyun ortasında yer alan Şövalye Adası ve Kalesi. Burada bol bol fotoğraf çekip, gördüğünüz güzellikleri ölümsüzleştirebilirsiniz.

Hisarönü: Mavi bayraklı plajları ile ünlü Marmaris'in en çok rağbet gören yerlerinden biridir Hisarönü. Özellikle güneşin ufuk hattına yaklaşmaya başladığı saatlerde Hisarönü Körfez'inde bir renk cümbüşü oluşuyor ve ortaya seyrine doyum olmaz bir manzara çıkıyor. Bu renklere bir de 300 metrelik Hisarönü sahilinin iri taneli, kırmızı renkli kumları da eklenince bir masalın içinde gibi hissediyorsunuz kendinizi.

Selimiye: Bölgenin mavi duraklarından en bilineni ve en çok rağbet görenidir Selimiye. Ateş böceklerinin yıldızlara karıştığı gökyüzü, dalga sesleri ve tertemiz havası ile huzurlu bir dünyanın kapılarını aralıyor ziyaretçilere. Masal ülkesi ile gerçeğin arasında bir yerde hissettirecek kadar gerçek ama sunduğu güzelliklerle büyüleyecek kadar da hayal gibidir burası. Bakir doğası ile müptelası olacağınız Selimiye, köy havasını koruyan nadir yerlerden biridir.

Marmaris: Türkiye turizminin önemli merkezlerinden biridir çam ormanları ve mavi bayraklı plajları ile ünlü olan Marmaris. Upuzun sahil şeridi, muhteşem manzaraları tepeleri, palmiye ağaçlarıyla süslenmiş kıyı şeridi, bakir koyları, berrak denizi, antik kentleri ve tatilinize renk katacak aktivite seçenekleri ile unutamayacağınız bir tatil yaşatacak size Marmaris.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın