En Güzel İlkbahar Rotaları: Muğla

Yorum Yok

Rota Önerileri Alper Kaya

En Güzel İlkbahar Rotaları: Muğla
Türkiye'nin en güzel ve en turistik adreslerinden birisi olan Muğla; ülkemizin en kalabalık şehirlerinden birisi olmanın yanı sıra en eski yerleşim yerleri arasında başta gelmektedir. Yaz – kış fark etmeksizin turistlere kapısı açık olan Muğla'nın bu denli ilgiye mazhar olmasının altında pek tabi ki Bodrum, Dalaman, Marmaris ve Fethiye gibi sevilen tatil beldelerine ev sahipliği yapması yatmaktadır. Ancak Muğla, sadece tatil beldelerinden ibaret değildir. Peki Muğla'da özellikle İlkbahar aylarında neler yapılabilir? İşte bu sorunun cevabını Muğla'da bulunan birbirinden özel noktaları anlatarak sizlerle paylaşacağız. İlkbahar tatil rotalanızı oluşturmak için bu yazımızdan faydalanabilir ve Muğla erken rezervasyon fırsatları ve indirimlerinden faydalanmak için otelinizi şimdiden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

"Mekânım Datça Olsun!" Diyenlere

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaTürk şiirinin benzeri bir daha görülmemiş özgün isimlerinden Can Yücel'in Datça sevgisini bilmeyen yoktur. Öyle ki, "Mekânım Datça olsun, öldükten sonra beni Datça'ya gömün" vasiyetinde bulunan Can Baba; Eski Datça'nın sakinlerinden birisi. Evinin bulunduğu sokağa Can Yücel Sokağı adı verilmiş.

Şato Triopia Butik Otel

  Otel
 • Palamutbükü /
 • Datça /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

800 TL

En Uygun Fiyata Git

Vefatından önceki on yılını Datça'da geçiren Can Yücel'in birçok eserini kaleme aldığı, hayatını sürdürdüğü ev Eski Datça ile özdeşleşmiş ve müze hâline getirilmiştir. Evin girişi şairin şiirleri, fotoğrafları ve yazıları ile süslü. Dahası, en sevdiği mekân olan "Orhan'ın Kahvesi" hala ziyaretçilerini Eski Datça'nın girişinde karşılamanın yanı sıra Can Yücel'in sürekli oturduğu bölümü aynı şekilde, bir hatıra mahiyetinde korumakta. Keşif Rehberi'mizden Datça Gezi Rehberi yazımızı okuyarak Datça planlarınızı rahatlıkla yapabilir, Datça Erken Rezervasyon Otellerini aşağıya bakarak öğrenebilirsiniz!

Birbirinden İlginç Mağaralar

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaMuğla'nın Milas ilçesinde yer alan İncirliin Mağarası, Marmaris'teki Fosforlu Mağarası ve Yerküpe Mağarası gezilip görülebilecek benzersiz adresler arasında. Ancak Muğla'nın mağaraları arasında bir tanesi var ki, bilhassa tarihe ve arkeolojiye meraklı olan herkesin mutlaka görmesi gerekiyor. Sarkıtları ve dikitleriyle klasik bir mağara görünümüne sahip olan Marmaris'teki Nimara Mağarası; antik dönemlerden kalma bir yer. Fakat buluntular, onu alelade bir mağara olmaktan çıkarıyor. Zira eski dönem insanları için bir ibadet mekânı olduğu, keşfedilen buluntularla kanıtlanmış durumda!

Elegance Hotels International Marmaris

  Otel
 • Siteler /
 • Marmaris /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1700 TL

En Uygun Fiyata Git

Zeki Müren Sanat Müzesi

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaSanat Güneşi Zeki Müren, ömrünün son dönemlerini Bodrum'daki iki katlı evinde geçirdi. Sesi ve tarzıyla, Türk müziğinin evrensel isimleri arasında sarsılmaz bir yere sahip olan Zeki Müren'in yaşadığı bu ev 2000 yılı itibarıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Zeki Müren Sanat Müzesine dönüştürüldü. Zeki Müren'e ait sahne kostümlerinden onun yaptığı tablolara, kullandığı takılardan aldığı ödüllere dek hayatına dair pek çok detay ve İstanbul'dan getirilen şahsi eşyaları müzede yer alıyor. Ön bahçesinde yer alan bronz heykeli ve uzun yıllar boyunca kullandığı arabasıyla müzeyi görür görmez yüzlerde bir tebessüm oluşması kaçınılmaz Hazır Bodrum'a gelmişken, Keşif Rehberi'mizde bulunan Bodrum'da Bunları Yapmadan Dönme adlı yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Kamp Ateşinin Etrafında Toplantılar

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaMarmaris ilçesinin içinde bulunan Çubucak Tabiat Parkı da Muğla'nın bir tatil beldesinden ziyade 7/24 süren bir yaşamın merkezi olduğunun kanıtları arasında. Nitekim Çubucak Tabiat Parkı, ülkemizin en büyük çadır kampı! Kendi çadırı ve karavanıyla gelip kamp yapanların haricinde bölgeden çadır kiralayarak konaklayanların da keyifli vakit geçirebileceği bu alanda bilardo, langırt, basketbol ve voleybol sahalarının yanı sıra jeep safari ve tekne seyahati benzeri aktivitelere müsait alanlar bulunuyor. Marmariste yapacağınız bit tatil için otelinizi şimdiden rezervasyon ettirebilir, ierken rezervasyon indirim ve fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Saburhane'de Harika Fotoğraflar

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaSosyal medyada paylaştığı fotoğraflarda beğenileri hak ederek toplayan, arka fona koyduğu mekânlar ile takipçilerinin tatil ve seyahat rotalarını belirleyen rol modellerden birisiyseniz veya kendinizi böyle hissetmeyi seviyorsanız size beğeni garantili bir fon önerebiliriz: Saburhane.

Grand Yazıcı Club Turban

  Otel
 • Yeşilbelde Mah /
 • Marmaris /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1700 TL

En Uygun Fiyata Git

Muğla'nın doğu yakasındaki yerleşim yerlerinden birisi olan Saburhane'de evler eski Rum evleri olduklarından ötürü mimari yapıları ve tarihleri ile oldukça meşhur. Hiçbir evin bir diğerinin manzarasını kapatmadığı, kiremit şapkalı bacalarıyla Muğla evlerinin sembolü hâlini alan; kuzulu kapısı, duvarları ve sokakları koruma altında olan Saburhane'nin dar sokaklarında gezip, o atmosfere kendinizi kaptırdığınızda fotoğraf çekilmeyi bile unutabilirsiniz.

Flamingo Cenneti Tuzla Gölü

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaBodrum'un merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Bodrum Tuzla Kuş Cenneti aile boyu keyifli vakit sunan güzergâhlardan birisi. Allı turna, karabatak, meke, yaban kazı gibi nadir görülen kuş türleri başta olmak üzere 125 farklı türe ev sahipliği yapan Bodrum Tuzla Kuş Cenneti'nin en sevilen türü ise flamingolar. Özellikle kuşların üreme dönemi olan Mart ve Nisan aylarında ziyaret etmeniz hâlinde danslarına ve göç hareketlerine tanık olabilirsiniz.

Salmakis Resort & Spa

  Otel
 • Bardakçı Koyu /
 • Bodrum /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1980 TL

En Uygun Fiyata Git

Gastronomi Severlere Alternatif Lezzetler

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaSeyahatlerinde midesinin götürdüğü rotaları sevenler için Muğla önemli lezzetleri de bünyesinde barındırıyor. Bu lezzetler arasında "sündürme" ilk akla gelen lezzetlerden. Turp otu, sarımsak ve nar ekşisiyle yapılan bu yemek soğanlarla beraber kavrulan turp otlarının soğumasıyla servis edildiğinden dolayı hem göze hem mideye hitap ediyor.

La Quinta by Wyndham Bodrum

  Otel
 • Bardakçı Koyu /
 • Bodrum /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1500 TL

En Uygun Fiyata Git

Benzer şekilde, yöresel Muğla lezzetlerinden birisi olan börülce ekşilemesi de tadılmadan geçilmemesi gereken alternatiflerden birisi. Suda haşlanan börülcelerin yeşilbiber ve domates ile tatlandırılması sonrasında limon, sarımsak, zeytinyağı ve unla harmanlanmasıyla iyice unutulmaz bir tada bürünüyor.

Club Marma Hotel

  Otel
 • Karaincir /
 • Bodrum /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1500 TL

En Uygun Fiyata Git

Meşhur Muğla lezzetlerinden ilk sıralarda gelen çökertme kebabı da seyahatine lezzet katmayı akla koyanların ilk tercihleri arasında. Patates, yoğurt ve dana etinin birleşiminden oluşan çökertme kebabı; zeytinyağı, maden suyu, karabiber, kimyon ve tercih edilen diğer baharatlarla marine edilmesi sonucunda lezzetli bir yemek hâlini alıyor.

Babadağ'da Yamaç Paraşütü

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaÖlüdeniz'i geçince, Babadağ'ı göreceksiniz. Yamaç paraşütü denilince akla gelen yegâne adreslerden birisi olan Babadağ; bitki örtüsünün çeşitliliği ve geniş orman alanlarıyla jeep safari konusunda da ideal bir nokta. Ancak amacınız yamaç paraşütü ise daha iyisini bulmanız, dürüst olmak gerekirse, çok zor. Eğer uçmaktan korkarsanız teleferikle gökyüzünde süzülmeyi de tercih edebilirsiniz.

Hotel Manas Park Ölüdeniz

  Otel
 • Ölüdeniz /
 • Fethiye /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1417 TL

En Uygun Fiyata Git

En Popüler Trekking Parkurları

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaMuğla'da vakit geçirip trekking yapmamak çok zor! Özellikle aşağıda belirttiğimiz parkurlar söz konusuykem trekking meraklısı olmasanız bile doğa yürüyüşüne kendinizi kaptırmamanız çok zor;
 • Bodrum'da yer alan Kanacık – Pedesa Antik Kenti arasındaki 185 kilometrelik parkur.
 • Datça'da yer alan Kısık – Kargı Parkusu, Emecik Dağları, Yarık Dağı tırmanışı ve Hurmalı Bükü Yolculuğu.
 • Fethiye'de ise Kayaköy – Babadağ, Fethiye – Kaleköy, Geköy – Büyükçakıl Sahili parkurları.

Muğla'da Nerede Kalınır?

En Güzel İlkbahar Rotaları: MuğlaMuğla İlkbahar mevsimi ile birlikte ziyaretçilerine kapılarını açan, sadece deniz turizmi ile var olmadığını her mevsim keşfedilecek farklı güzellikleri içinde barındıran, Türkiye'nin en güzel ve tarih bakımından en zengin illeri arasında yer almaktadır. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isteyenler Muğla Otel Rehberi listemizden diledikleri beldelerde zevkine ve bütçesine uygun otelleri bulabilirler.

Kassandra Boutique Hotel

  Otel
 • Ölüdeniz /
 • Fethiye /
 • Muğla
0252 333 01 54

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

1417 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)