Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Mutfak Türü

Fast food
Türk Mutfağı
Uzakdoğu
Kahvaltı
Kebap
Deniz Mahsülleri
Tümünü gör

Kategori

Restaurant
Cafe
Bar
Gece Kulübü

Mekan Özellikleri

Alkol Servisi
Canlı Müzik
Gece Kulübü
Paket Servis

Beslenme Seçenekleri

Glutensiz Seçenekler
Vejataryen Dostu
Vegan Seçenekleri

Marmaris Restoranları

Marmaris civarında gidilebilecek 11 mekan.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Club Areena
Gece Kulübü
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme3.4/5 Çok İyi
(5 yorum)
Muğla
Çınar Restaurant Muğla
Restaurant
₺ ₺
₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme3.1/5 Çok İyi
(9 yorum)
Muğla
Taj Mahal Marmaris
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Muğla
Han Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4.7/5 Mükemmel
(3 yorum)
Muğla
Hollandalı Ahmet'in Yeri
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme2.4/5 Ortalama
(11 yorum)
Muğla
Sakin Vadi Winehouse
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Muğla
Paprika Cafe
Cafe
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4.1/5 Mükemmel
(7 yorum)
Muğla
Beyaz Ev Restoran
Restaurant
₺ ₺ ₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla
Sardunya Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme4.5/5 Mükemmel
(26 yorum)
Muğla
Orfoz Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal Değerlendirme2/5 Ortalama
(5 yorum)
Muğla
Bozburun Yat Kulübü Restaurant
Restaurant
₺ ₺ ₺
₺ ₺
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla

11 mekandan 11 tanesi gösteriliyor

Marmaris Restoranları ve Yemek Yerleri İçin Yapılan Yorumlar
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
12.10.2020
Misafir
Sardunya Restaurant için yapılan yorum
En mükemmel balık lokantası
Kesinlikle akdeniz sahil şeritindeki en mükemmel balık lokantası mezeleri balık ları deniz mahsullerı degişmeyen kalite ve hizmet anlayışları ndan dolayı kıskançlık yaratan biryer !

Marmaris Restoranları ve Yemek Yerleri

Adı dahi sempatik olan Marmaris, adaları ve denizi ile olsun, antik kentleri, iklimi ve birden fazla medeniyete ev sahipliği yapmış doğası ile olsun turizmin en canlı olduğu noktalardan birini oluşturmakta.

Güvercin Adası, Bedir Adası ve Keçi Adası ile ritmik bir kent yapısını sunmuş olan Marmaris, cam gibi olan berrak suları ile ve mavi bayraklı plajları ile global da bir turizm merkezi konumunda. Bünyesinde barındırdığı antik kentleriyle tarih boyunca edindiği kültür mirasını bugüne kadar taşıyan Marmaris, M.

Ö 3000'li yıllardan getirmiş olduğu doğal güzellikleri ve hazinelerini birlikte sunmakta. Marmaris için, geçmiş adı da Karya olan bölgenin, yok olmuş bir medeniyet üzerine kurulduğunu ve gerek özel gerekse nitelikli bir kent olduğunu belirtmek gerekiyor.

Asartepe ve Beldibi ile antik kentlerin açılışını yapmış olan Marmaris'te,.

Bahsedilen bu kentler, geçmiş dönemin Karya'sına ait olup doğa kenti anlamına gelmekte. Bölgenin tamamına yakınında ise ören yeri, anıt, tarihi eser ve kalıntı eser kalıntıları görmek mümkün.

Marmaris’te yemek yenecek yerler neresi? Diyorsanız değerlendirebileceğiniz pek çok tarihi kalıntının sergilenmiş olduğu antik kentlerin yanı sıra Marmaris güzel restoranlar listesine de bir göz atmanız da fayda var.

Marmaris, gezilecek yer konusunda olsun, lezzetli yemeklerinin mutlaka denenmesi konusunda olsun ziyaretçilerin sıklıkla ziyaret ettiği turizm beldelerinden biri haline gelmiş durumda. Marmaris Lüks restoranlar bu nedenle birbirinden eşsiz menüleriyle olsun, kaliteli hizmetleriyle olsun akıllarda yer edinmiş durumda.

Peki Marmaris’in ünlü restoranları nereler? Marmaris restoranları bünyesinde hangi lezzetler denenmeli? İşte turizm gözdesi Marmaris’te yemek yenilecek yerler; .

Yukarıda yer alan restoran seçeneklerini, Marmaris restaurant tavsiye kapsamında değerlendirebilirsiniz.

Sizler de Marmaris en güzel restoranları içerisinde sıralamış olduğumuz bu mekanları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Gözde beldeler arasında yer alan Marmaris için listenin başında, Marmaris Müzesi ve Marmaris Kalesi yer alıyor. Görülmeye değer olan ve yüzyıllar içerisinde hala ihtişamını günümüze kadar koruyabilmeyi başarmış özel yapıtlar arasında bu müze ve kaleyi örnek göstermek mümkün.

Marmaris’in bir diğer keşfedilmeyi bekleyen özel yerler arasında ise Sedir Adası, Marmaris Milli Parkı, Günnücek Milli Parkı, Kleopatra Koyu, Kısa Yalı Anfi Tiyatro ve Nimara Mağarası gibi yerler yer alıyor.

Yerli- yabancı turistin sıklıkla ziyaret ettiği bölgede ayrıca, su parkları, halk plajları, sayısız eğlence mekanları, oyun parkları, havuzlar, pek çok kafe ve restoranlar yer alıyor. Buna ilave olarak, tekne turlarına katılarak ta Marmaris'in özel koyları ve o muhteşem denizinde unutulmaz bir tatil keyfi yapabilirsiniz.

Tekne turları aracılığı ile görebileceğiniz rotalar arasında ise, İçmeler, Kleopatra adası, Kızkumu Plajı, Dalyan ve Marmaris Köy turu yer alıyor. Marmaris Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler sayfasını inceleyebilirsiniz.

Marmaris plajları, dillere destanı ile bilinen ve plajları ile yaz mevsiminin en uğrak noktalarını oluşturan lokasyonlardan biri olma özelliği gösteriyor. Marmaris’te bu anlamda denize girebilmeniz için tercih edip, değerlendirebileceğiniz sayısız plaj ve koy bulunuyor.

Plajlarda genel olarak giriş ücreti alınmamakla birlikte, bu tür koylarda doğa ile baş başa kalmanız için eşsiz ortamlar yaratılmış durumda. Marmaris’e ortalama 3-4 gün ayırmanız, bölgenin eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarmanız için yeterli olabilmekte anacak tertemiz koylarında bu doğanın tadını çıkartmak isterseniz eğer bu süreyi çok daha fazla uzatabilirsiniz.

Marmaris’te yemek yenilecek yerler Marmaris plajlarında eğlendikten sonra tercih edebileceğiniz Marmaris ucuz restoranlar, birbirinden farklı lezzetleri ile bütçeniz dahilinde sizleri bekliyor. Marmaris otelleri size uygun olacaktır. Tüm bu güzellikler eşliğinde eminiz ki Marmaris’te geçireceğiniz tatil anılarınızın hiçbir zaman son bulmamasını dileyeceksiniz.

Marmaris Restoranları ve Yemek Yerleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Marmaris için kalabalık gruplara uygun restoranlar nelerdir?
Marmaris için kalabalık gruplara uygun restoranlar : Çınar Restaurant Muğla, Marmaris konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Marmaris için ailelere uygun restoranlar nelerdir?
Marmaris için ailelere uygun restoranlar : Çınar Restaurant Muğla, Marmaris konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Marmaris için en popüler restoranlar nelerdir?
Marmaris için en popüler restoranlar : Egevera Marmaris, Sakin Vadi Winehouse, Taj Mahal Marmaris, Marmaris konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.