Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Marmaris Müzesi
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Marmaris Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Dantel gibi işlenmiş koyları, mavi bayraklı plajları, tarihi güzellikleri ve bitmeyen eğlencesi ile Marmaris, Ege'nin vazgeçilmez tatil rotalarından biri.

Muğla'nın tatil cennetlerinden olan Marmaris, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Sahip olduğu güzellikler öyle çok ki, bir gelen bir daha ayrılmak istemiyor buradan. Siz de eğer tatilinizi Marmaris'te yapacaksanız, aşağıda sıraladığımız yerleri mutlaka görün... Konaklama seçenekleri için uygun Marmaris otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Marmaris Kalesi: Marmaris'in simgelerinden olan Marmaris Kalesi, yat limanının hemen arkasında yer alıyor. Merkezden yürüyerek ulaşabileceğiniz kale, 1991 yılında restore edilmiş ve Marmaris Müzesi olarak ziyarete açılmıştır. Müzede Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait arkeolojik eserler sergileniyor.

Hafsa Sultan Kervansarayı: Osmanlı Dönemi'ne ait yapılardan olan Hafsa Sultan Kervansarayı, 1545 yılında inşa edilmiştir. Kale yolu üzerinde bulunan kervansaray, günümüzde özel mülkiyette olup, turistik ve hediyelik eşya satan dükkanlar olarak kullanılmaktadır.

Halıcı Ahmet Urkay Müzesi: Marmaris'e 10 km uzaklıkta, Muğla yolu üzerinde yer alan Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, özel bir müze. 3 bin m2'lik bir alan üzerine kurulu olan müze etnografya ve arkeoloji olmak üzere iki bölümden oluşuyor.

Plajlar: Marmaris'te hem merkezde hem de çevre beldelerde birbirinden muhteşem plajlar bulunuyor. Denizin, güneşin ve doğanın tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bu plajlar arasında mutlaka görmenizi tavsiye ettiklerimiz ise İçmeler Plajı, Turunç Halk Plajı, Cennet Adası Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı, Boncuk Koyu Plajı.

Koylar: Marmaris, çevresindeki bozulmamış, eşsiz güzellikteki koyları ile ünlü bir cennet. Bördübet, Kumlubük, Abdi Reis Koyu, Ayın Koyu, Kızkumu, Amos Koyu, Marmaris Boncuk Koyu, Turunç, Hisarönü, Selimiye Marmaris tatiliniz sırasında mutlaka keşfetmeniz gereken yerlerden. Birçoğuna karayolu ile ulaşabileceğiniz bu koylara aynı zamanda deniz yolu ile, günlük tur yapan tekneler ile de gitmeniz mümkün.

Marmaris Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Marmaris için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Marmaris için gezilecek ücretsiz yerler : Marmaris Müzesi, Marmaris konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Marmaris için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Marmaris için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Marmaris Müzesi, Marmaris konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Marmaris için gezilecek yerler nelerdir?
Marmaris için gezilecek yerler : Marmaris Müzesi, Marmaris konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.