En lezzetli Marmaris yemekleri ve Marmaris neyi meşhur

Marmaris'in Neyi Meşhur

Muğla’nın cennet köşelerinden biri olan Marmaris; gezilecek yerleriyle, tarihi değerleriyle ve zengin lezzetleriyle meşhur bir tatil bölgesidir.

Marmaris'in Neyi Meşhur

Muğla'nın cennet köşelerinden biri olan Marmaris; gezilecek yerleriyle, tarihi değerleriyle ve zengin lezzetleriyle meşhur bir tatil bölgesidir.

Sahip olduğu tüm güzellikleri gözler önüne seren Marmaris'in birbirinden keyifli keşif noktaları bulunuyor. Tatil için Marmaris'i seçenlerdenseniz eğer, bu tatil cennetinin meşhur yerlerini ve yemeklerini keşfetmenin tadına varıp, unutulmayacak bir tatil yaşayabilirsiniz.

Marmaris Kalesi: Marmaris'in en meşhur yerlerinin başında Marmaris Kalesi geliyor. Marmaris Yat Limanı'nın arkasında yer alan kale, 1521 yılında inşa edilmiş olup, günüme sağlam gelmiş bir yapıdır.

Marmaris Barlar Sokağı: Marmaris, özellikle gece hayatıyla ünlü bir tatil bölgesidir. Marmaris Barlar Sokağı'nda yer alan sayısız bar ve diskolar yaz sezonunda tatilcilerin gelmesiyle birlikte hareketlenir. Sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence imkanı sunan barlarda dilediğiniz kadar zaman geçirebilirsiniz.

Plajlar: Marmaris'in en meşhur plajları Mavi Bayrak ödüllüdür. Turunç Koyu, Abdi Reis Koyu, Marmaris Boncuk Koyu ve Cennet Adası tatilciler tarafından en fazla rağbet gören plajlara sahiptir.

Yumurtalı Patlıcan: Marmaris'in en meşhur lezzetlerinin başında yumurtalı patlıcan geliyor. soğan ve domatesin önceden yağda kavrulup, ardından ince ince doğranmış patlıcanların eklenip üzerine yumurta kırılarak yapılan bu lezzeti damağınızla buluşturabilirsiniz.

Marmaris Çam Balı: Kıvamı bozulmadan uzun süre saklanabilen çam balı, Marmaris'in en meşhur tatları arasındadır. Marmaris'e tatil için gelenlerin almadan evlerine dönmediği çam balı, sadece Muğla, Aydın ve Çanakkale illerinde üretilmektedir.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
Marmaris
Marmaris
/
Beyaz peynir

-

Beyaz peyniri meşhurdur.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)