Kızkumu Görülecek Yerler

Kızkumu her yıl yerli yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği, görenleri önce şaşkınlığa düşürüp sonrasında ise kendine hayran bırakan bir doğa harikasıdır.Kızkumu Görülecek Yerler - Kızkumu En İyi 10 Yapılacak Şey

Kızkumu her yıl yerli yabancı binlerce turistin ziyaret ettiği, görenleri önce şaşkınlığa düşürüp sonrasında ise kendine hayran bırakan bir doğa harikasıdır.
Doğa ile iç içe, eşsiz güzelliklerin yanı başında keyifle vakit geçirmek isterseniz Marmaris Kızkumu'nda yapacak pek çok şey var.

Kızkumu geziniz esnasında yapmanızı önerdiğimiz şeyler şöyle:

Sahilden denize doğru uzanan kumdan ve küçük çakıl taşlarından oluşan kırmızı renkli yolu takip ederek denizin ortasına kadar yürüyebilir, dünyada eşi benzeri olmayan bu doğa harikası oluşumun keyfini çıkarabilirsiniz.

Sahilde yer alan sevimli restoranlarda yemek yiyebilir, içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Kızkumu sahilinden tepeye doğru çıkan trekking yolunda keyifli bir yürüyüş yapabilir, 1 saatlik yürüyüşün sonunda antik kalıntıların olduğu tepeye ulaşabilirsiniz. Bu yolda yürürken dağ kekiği ve adaçayı toplayabilirsiniz.

Orhaniye Kızkumu sahilinin hemen karşısında yer alan küçük adaya bir tekne veya bot kiralayarak gidebilir, adayı keşfedebilir, burada yer alan kale kalıntılarını görebilirsiniz.

Masmavi ve dalgasız denizde yüzebilirsiniz, Kızkumu plajının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kızkumu köyüne uğrayabilir, köyü gezebilir, köy kahvesinde mola verip burada kekik çayı içebilirsiniz.

İnbükü, Selimiye, Dişlice Adası, Kamelya ve Artur koylarını gezi rotanıza ekleyebilirsiniz. Bu koylara teknelerle geziler düzenlenmekte.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın