Hisarönü Görülecek Yerler

Marmaris’in diğer bölgelerine göre daha az neme sahip olan ve yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından etkilenmeyeceğiniz nadir noktalardan biridir Hisarönü.Hisarönü Görülecek Yerler - Hisarönü En İyi 10 Yapılacak Şey

Marmaris'in diğer bölgelerine göre daha az neme sahip olan ve yaz aylarının bunaltıcı sıcaklarından etkilenmeyeceğiniz nadir noktalardan biridir Hisarönü.

Marmaris'in küçük bir sahil şeridinde bulunan Hisarönü, özellikle sıcak günlerin etkisini çok fazla hissetmek istemeyenler için en ideal noktalar arasındadır. Her ne kadar sessiz, huzurlu bir tatil beldesi olsa da bu küçük yerde yapılacak şeyler bir hayli fazla. Bu sayfamızda sizlere Hisarönü'nde yapılması gereken şeyler hakkında bilgi vereceğiz. İşte Hisarönü'nde yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:

Deniz, güneş ve kumsalların tadını bol bol çıkarmalısınız Hisarönü'nde. Yaz turizminin en canlı bölgelerinden biri olsa da çok fazla kalabalığın görülmediği, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği yerlerde biridir Hisarönü. Hisarönü Koyu'nun sıcak atmosferinde denizin serin sularında yüzerken şezlonga uzanıp kitap okumayı da ihmal etmeyin.

Hisarönü'nün sakin sularında tekneyle açılıp balık tutmak, hem bedeninizi hem de ruhunu dinlendiren aktiviteler arasında. Bu sahil kıyısında sadece serinlemekle yetinmeyip, günün belli saatlerinde balık tutmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Tekne turlarına katılıp, Hisarönü'nün benzersiz doğasına yeniden ve detaylı bir şekilde şahit olabilirsiniz. Bölgede düzenlenen tekne turları İnbükü Koyu'na, Tavşan Adası'na, Kartal Koyu'na ve Bencik Limanı'na uğramakta. Eğer tekne yolculuğunun yerine kara yolculuğuyla bölgeyi keşfetmek isterseniz, gezi duraklarınıza Kızkumu sahili, Keçibükü ve Selimiye gibi Hisarönü'ne yakın yerleri ekleyebilirsiniz. Tabii Hisarönü'nün sınırları içerisindeki güzellikleri de kısa yürüyüşlerle keşfetmeyi unutmayın.

Eğer Marmaris'in merkezine gitmeyi planlıyorsanız, Marmaris Kalesi'ni ve Marmaris Müzesi'ni görmenizi tavsiye ederiz.

Ve akşam saatleri yaklaştığında Hisarönü Körfezi'nden görünen gün batımının benzersiz görüntüsünü kesinlikle seyretmenizi öneriyoruz. Romantik bir görüntü sergileyen gün batımının yavaş hareketlerle nasıl yok olduğunu görmek günü huzurlu bir şekilde bitirmenizi sağlayacak. Dilerseniz gün batımına rakı balık sofranızla eşlik edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın