İstanbul'a Yakın Doğa Harikası Gezilecek Yerler, Türkiye

İstanbul'a Yakın Doğa Harikası Gezilecek Yerler

2 Yorum

Gezi Rehberi Sevgi Özdil

İstanbul'a Yakın Doğa Harikası Gezilecek Yerler
Kentin hengamesinden, koşuşturmacasından bunalanlardansanız ve şehirden de çok fazla uzaklaşmadan bir yerlere kaçsam diyorsanız aşağıda listelediğimiz İstanbul'a yakın rotalar tam size göre. Her biri hem günübirlik hem de hafta sonu gidebileceğiniz yerlerden oluşan bir liste.

1 – Ağva / İstanbul

İstanbula yakın Ağvaİstanbul'a yakın gezilecek yerler listesi içerisinde birinci sırada olmayı hak eden yerlerden biri kesinlikle Ağva. Çünkü hem şehre yakın hem şehrin kalabalığından uzak. Ayrıca Ağva, ister hafta sonu isterseniz de sevgiliyle günübirlik gidilecek yerler arasında bulmakta.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

400 TL

En Uygun Fiyata Git

2 – Şile / İstanbul

İstanbula yakın şileEn çok yaz sezonunda ilgili gören Şile dört mevsim gidilecek yerlerden biri. Yaz ve bahar aylarının yanında sonbaharda İstanbul'a yakın gezilecek yerler arasında da Şile hemen gözümüze çarpmaktadır. Tıpkı Ağva gibi hem şehrin merkezine yakın hem de şehrin gürültüsünden ve kalabalığından oldukça uzaklarda.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

681 TL

En Uygun Fiyata Git

3 – Riva / İstanbul

İstanbula yakın Rivaİstanbul'a yakın bebekle gidilecek tatil yerleri arasında ilk sırada Riva var diyebiliriz. Sadece bebekle değil, küçük çocuklarla da gidilebilecek en uygun yerdir. Çünkü Riva otelleri listesinde aile otelleri direkt göze çarpmaktadır. Denizinin güzelliği, sakinliği ve şehre de olan yakınlığıyla Riva hem hafta sonları hem de hafta içi gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz yerlerden.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

4 – Kilyos / İstanbul

İstanbula yakın kilyosİstanbul'un hareketli merkezlerine yalnızca 40 dakikalık bir mesafede yer alan Kilyos, yaz aylarında özellikle de deniz sezonu açıldığında İstanbullular tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kilyos Kalesi gibi birçok tarihi dokuya da ev sahipliği yapan bölgede misafirlerin konaklamada tercih edebilecekleri çok sayıda tesis de hizmet vermektedir.

5 – Polonezköy / İstanbul

İstanbula yakın polonezköyİstanbul'un en sevilen noktalarından biri de Polonezköy'dür. Şehrin yeşil bahçesi olarak adlandırdığımız Polonezköy'de her konaklama bütçesine ve konaklama zevkine göre bir tesis mevcuttur. Dilerseniz hafta sonları günübirlik de ziyaret edebileceğiniz Polonezköy'de güne bir mekanda keyifli ve leziz bir kahvaltı ile başlayabilir ve gün boyunca da bölgedeki aktivitelere katılabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

300 TL

En Uygun Fiyata Git

6 – İstanbul Adalar

İstanbula yakın İstanbul adalarPrens Adaları olarak adlandırılan İstanbul'un adalar topluluğunda şehrin en romantik, en otantik ve en modern otellerini bulabilirsiniz. Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Sedefadası ve bu adaların dışında daha 4 tane ada bulunmaktadır. Dilerseniz günübirlik bir tur yapabilir, dilerseniz de adanın en güzel otellerinden birinde birkaç gün geçirerek deşarj olabilirsiniz. Deşarj diyoruz çünkü motorlu hiçbir aracın bulunmadığı adalarda; sessizliğin, sakinliğin ve huzurun kol gezdiğini çok iyi biliyoruz.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

7 – Maşukiye / Kocaeli

İstanbula yakın maşukiyeHafta sonu İstanbul'dan kaçış için en ideal rotalardan biri de Maşukiye'dir. İstanbul'dan araçla sadece 90 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşabileceğiniz Maşukiye'de doğa ile iç içe güzel bir gün geçirebilir, dilerseniz de bölgede hizmet veren tesislerden birinde konaklama yaparak ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

700 TL

En Uygun Fiyata Git

8 – Kefken / Kocaeli

İstanbula yakın KefkenPembe Kayalar'la adını duyuran Kefken, Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı olup İstanbul'a 2,5 saatlik bir mesafede yer alıyor. Hem günübirlik gidilip ziyaret edebileceğiniz bir yer hem de hafta sonları dinlemek, yaz aylarında denize girmek ve güneşin tadını çıkarmak için tercih edebileceğiniz bir bölge.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git

9 – Kumburgaz / İstanbul

İstanbula yakın kumburgazÖzellikle yaz aylarında hem denizi hem de İstanbul'a yakınlığıyla tercih edilmektedir. İstanbul'un şehir merkezine 45 dakikalık mesafede yer alan Kumburgaz'da misafirlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde tesisler de hizmet vermektedir.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

617 TL

En Uygun Fiyata Git

10 – Silivri / İstanbul

İstanbula yakın silivriÇorlu'ya komşu olan Silivri, İstanbul'un batı yakasındaki son ilçesidir. Sahil siteleri ve yazlıklarıyla deniz sezonunda özellikle nüfusu ikiye katlanan Silivri, İstanbul'un merkezine 1,5 saatlik sürüş mesafesindedir. Günübirlik gidebileceğiniz gibi ilçede hizmet veren tesisler içinde bütçenize uygun olan tesiste konaklama yaparak daha uzun süre vakit geçirebilirsiniz.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

11 – Selimpaşa / İstanbul

İstanbula yakın selimpaşaKumburgaz ve Silivri arasında kalan Selimpaşa; yaz aylarında nüfusun katlanarak arttığı yerlerden. Yazlık sitelerin, villaların ve denize sıfır evlerin yer aldığı Selimpaşa'da günlük kiralık daireler ve küçük tesisler gelenlerin konaklamada gönül rahatlığıyla tercih edebileceği yerlerdir.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

520 TL

En Uygun Fiyata Git

12 – Kandıra / Kocaeli

İstanbula yakın kandıraİstanbul'a 2 saatlik bir mesafede yer alan Kandıra, kısa mesafesiyle İstanbul'a yakın tatil yerleri arasında yer alıyor. Kandıra bölgesi özellikle kamp tutkunlarının en çok tercih ettiği yerden olup sadece yaz sezonunda değil 4 mevsim ziyaretçilerini ağırlamaktadır. İstanbul'a yakın denize girilecek yerler arasında bulunan Kandıra ve Kefken'in plajları da denize ve güneş tutkunlarının tercihi olabilmektedir.

13 – Sapanca / Sakarya

İstanbula yakın sapancaSapanca, gölü ve çevresiyle doğa tutkunlarını bir mıknatıs gibi kendine çekmektedir adeta. İstanbul'a 138 km. mesafede yer alan Sapanca'ya ister günübirlik isterseniz de hafta sonu için gidebilirsiniz. Araçla 1 saat 40 dakikalık bir sürede ulaşabileceğiniz Sapanca'da dinlenebileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz çok sayıda otel de mevcut.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1900 TL

En Uygun Fiyata Git

14 – Acarlar Langozu / Sakarya

İstanbula yakın acarlar longozuÜlkemizin 2. en büyük subasar ormanı olan Acarlar Longozu İstanbul'a sadece 185 km. mesafede konumlanmaktadır. Çok büyük bir alanı kaplayan Acarlar'ın sadece ufak bir bölünü halkın gezmesi için açıktır. Ancak bu küçücük alan bile ruhunuzu ve bedeninizi huzurla doldurmanız için yeterli.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

15 – Abant / Bolu

İstanbula yakın abantDört mevsim doğasıyla hayranlık uyandıran bir yer Abant. Hem gölü hem de göle giden yollar üzerinde yer alan otelleriyle Abant sadece kış aylarında değil baharda ve yaz aylarında da sıkça tercih edilmektedir. Abant otelleri kategorisinde yer alan tesisler arasında konaklama bütçenize ve zevkinize göre bir tesiste ister hafta sonunuzu ister birkaç gününüzü geçirebilir ya da günübirlik bir gezinti için tercih edebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1425 TL

En Uygun Fiyata Git

16 – Gölyazı / Bursa

İstanbula yakın gölyazıTarihi dokusu, doğal güzellikleri ve huzur dolu atmosferiyle Gölyazı'ya hem konaklamalı hem de günübirlik bir gezi organize edebilirsiniz. Bursa şehir merkezine 44km. İstanbul şehir merkezine ise 270km mesafede konumlanan bu muazzam güzellikteki bölgeyi yılın dört mevsimi ziyaret edebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1215 TL

En Uygun Fiyata Git

17 – Tirliye / Bursa

İstanbula yakın tirilyeYeşil Bursa'nın tarihi noktalarından biri de eski bir Rum köyü olan Tirilye'dir. Sokaklarında hem Rumlardan hem de Osmanlıdan günümüze kadar gelen evleri ve sıcakkanlı insanlarıyla Tirilye, mutlaka görülmesi gereken birçok tarihi mirasa da ev sahipliği yapmaktadır.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

599 TL

En Uygun Fiyata Git

18 – Cumalıkızık / Bursa

İstanbula yakın cumalıkızıkHafta sonu İstanbul'a yakın otantik bir gezi için en doğru adreslerden biri de Cumalıkızık'tır. Zamanın akmayı unuttuğu yerlerden biri olan Cumalıkızık'taki tarihi evlerde konaklama yapabileceğiniz gibi günübirlik bir gezi için de burada hizmet veren konaklarda enfes lezzetlerle birlikte serpme kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz.

19 – Yedigöller / Bolu

İstanbula yakın yedigöllerKampçıların yaz kış demeden tercih ettiği yerlerden biri de Yedigöller'dir. Bolu'nun ve Karadeniz'in muazzam doğasından nasibini alan Yedigöller Yedigöller, İstanbul'a 300 km. uzaklıkta olup araçla 4 saatlik bir yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz. Konaklama için bir tesis henüz yok ancak çadırlar için ayrılmış alanlar mevcut.

Tesis Fiyatı

26 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

388 TL

En Uygun Fiyata Git

20 - Göynük / Bolu

İstanbula yakın göynükİstanbul'un merkezine 3,5 saatlik bir mesafede konumlanan Göynük, tıpkı Safranbolu gibi hiç bozulmamış tarihi sokakları, evleri ve enfes yöresel lezzetleriyle misafirlerini bekliyor. İstanbul'dan günübirlik gidebileceğiniz gibi hafta sonu kalmalı da gidebilirsiniz. Bölgede hizmet veren tesisler restorasyonu tamamlanmış eski konaklardan oluşmaktadır.
2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
/

-

Kumburgaz'ın nesi önerilir ki? Kötü denizi mi? Benim size önerim biraz Çatalca'yı gezin. Ormanlı, Çilingoz, Yalıköy vs. vs.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
/

-

Harika bı yazi olmuş gezi rotami bu sayfaya bakarak ayarlıyorum..........?

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)