Riva bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Riva Gezilecek Yerler

Beykoz ilçesinde, Karadeniz kıyısında yer alan Riva İstanbul’un kaçış noktaları dendiğinde akla gelen ilk yerlerden biri.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Riva Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
 • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele

Elmasburnu Mesire Yeri

 • Doğal Güzellikler
 • Riva

"Çok temiz"

"Elmasburnu Mesire Yeri"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Riva Tarihi Mekanlar

Beykoz ilçesinde, Karadeniz kıyısında yer alan Riva İstanbul'un kaçış noktaları dendiğinde akla gelen ilk yerlerden biri.
Bu şirin sahil köyüne yolunuz düşerse görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:

Riva Kalesi: Bizans döneminden kaldığı sanılan bu kalenin yapımına dair kesin bilgiler yoktur. Tahminlere göre Karadeniz'den gelebilecek bir deniz saldırısına karşı önlem olması için bu kale inşa ettirilmiştir. Osmanlı döneminde Revan Kalesi olarak adlandırılan kale farklı zamanlarda onarımlardan geçmiştir. Riva Kalesi, Riva Deresi'nin Karadeniz'e döküldüğü noktada yer almaktadır.

Riva Deresi: Toplam uzunluğu 70 kilometre olan Riva Deresi İstanbul'un su ihtiyacının yarısını karşılamaktadır. Ömerli Barajı'nın su kaynağını oluşturan Riva Deresi Gebze'den doğar ve Riva'da Karadeniz'e dökülerek son bulur.

Plajlar: Riva'da toplan 3 tane plaj vardır. Bunlardan ilki meydanda bulunan Riva Plajı'dır. Riva'nın en çok bilinen ve aynı zamanda da en büyük plajıdır. Diğer plaj “'1. Koy”' ya da “'Elmasburnu”' olarak bilinir. Jandarma karakolunun sağ tarafında kalır. Burada çadır kiralayıp kamp yapma olanağınız vardır. Son plaj ise “'2. Koy”' ya da “'Su Ürünleri Plajı”' olarak bilinen ve diğerlerine göre daha küçük olan plajdır.

Riva, özellikle yaz aylarında oldukça ilgi çeken bir yer. İstanbulluların günübirlik veya hafta sonları kısa tatiller yapmak için tercih ettiği Riva'nın doğal güzellikleri, tepelerindeki ormanlık alanları, çevresindeki köyleri de ayrıca görülmeye değer. Dilerseniz Riva'ya yakın olan Şile ve Anadolufeneri'ni de rotanıza ekleyebilirisiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
2
Çok temiz
10

-

çok temiz, manzara harika, belediye işletiyor, fiyatlar gayet uygun. Piknik alanları var.

2
Elmasburnu Mesire Yeri
10

-

Aradığım şeyleri bulamadım.