Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek Aktiviteler, Türkiye

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek Aktiviteler

Yorum Yok

Yapmadan Dönme Gülnur Sağlam

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek Aktiviteler
Sapanca, hafta sonu kaçamaklarının ve uzun soluklu tatillerin başlıca adresleri arasında yer alıyor. Sakin ve huzurlu doğası ile insanı kendine çeken Sapanca özellikle bölgede yer alan gölüyle fark yaratıyor. Sapanca Gölü ve etrafında yapılabilecek aktiviteler sayesinde her güne farklı bir etkinlik sığdırabilirsiniz. Yerli ve yabancı turistler, mevsim ayırt etmeden her yıl rotasını Sapanca Gölü'ne çeviriyor. Gölün etrafında hizmet veren çeşitli işletmeler bulunduğu için de birçok ihtiyacınızı bölge şartlarında karşılayabilirsiniz. İşte Sapanca Gölü ve etrafında yapmaktan büyük keyif alacağınız bazı aktiviteler;

Sapanca Gölü'nde Kamp Yapın

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek AktivitelerKamp yapmak için ideal özelliklere sahip olan Sapanca Gölü'nde harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Yemyeşil doğa ile göl havasını birleştiren bu bölgede yılın her mevsimi kamp yapmanız mümkün. Özellikle hangi zamanda kamp yapılır diyorsanız havaların ve toprağın ısındığı yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Sakin ve daha az insanın olduğu zamanlarda kamp yapmayı tercih ediyorsanız, Sapanca Gölü'nde sonbaharın renklerine şahit olabilirsiniz.

Çayır Çimen Tatil Evleri

  Otel
 • Kırkpınar /
 • Sapanca /
 • Sakarya
0850 602 31 48

Tesis Fiyatı

22 Mart 2023 giriş oda fiyatı

1341 TL

En Uygun Fiyata Git

Piknik Alanında Muhteşem Bir Kahvaltı ile Güne Başlayın

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek AktivitelerSapanca Gölü etrafında yer alan geniş ve teçhizatlı piknik alanlarını deneyimleyerek çok daha unutulmaz bir geziye imza atabilirsiniz. Rotanızı buraya çevirdiyseniz göl manzarasına karşı kahvaltı yapmadan dönmek istemeyebilirsiniz. Burada kendi kahvaltınızı hazırlayarak göle karşı lezzetli bir başlangıç yapabilir ya da etraftaki işletmelerde enfes bir kahvaltıya konuk olabilirsiniz.

Kano ile Gezintiye Çıkmadan Dönmeyin

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek AktivitelerSapanca Gölü'ne daha yakından bakmak istiyorsanız ve hava şartları buna el veriyorsa kano veya deniz bisikleti ile gölde keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Güneşli bir günde Sapanca Gölü'nü kano ile gezerek harika anlardan geçebilir ve anılarınızı ölümsüzleştirebilirsiniz. Günün erken saatlerini tercih ederek güneşin doğuşuyla göl manzarasını birleştirebilirsiniz.

Sapanca Villa Kırkpınar

  Otel
 • Kırkpınar /
 • Sapanca /
 • Sakarya
0850 600 86 46

Tesis Fiyatı

22 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2500 TL

En Uygun Fiyata Git

Bisiklet ile Gölün Etrafını Gezin

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek AktivitelerSapanca Gölü'nün yanı sıra bölgede yer alan doğal güzelliklerin de tadını çıkarabilirsiniz. Özellikle hava şartları size müsaade ediyorsa uzun bir bisiklet yolculuğuna çıkabilirsiniz. Sapanca Gölü etrafında bisiklet sürüşü için yeterli alanlar bulunuyor. Bu sayede keyifli bir bisiklet sürüşünün yanı sıra manzaranın da tadını çıkarabilirsiniz. Benim bisikletim yok derseniz de mekanlarda yer alan kiralık bisikletleri belirli bir süreyle kiralayabilirsiniz.

Uzun Yürüyüşleri Fotoğraflarla Birleştirin

Sapanca Gölü’nde Yapılabilecek AktivitelerDoğa yürüyüşü tam bana göre diyorsanız Sapanca Gölü etrafında bulunan yürüyüş ve koşu alanlarını değerlendirebilirsiniz. Sakin ve huzurlu bir yürüyüş için gereken tüm imkanlar göl çevresinde yer alıyor. Sapanca Gölü ve çevresinde yürüyüşe çıkmışken harika doğa manzaraları yakalayabilirsiniz. Günün erken saatlerinde keyifli bir yürüyüş yaparken aynı zamanda güzel anılar biriktirebilirsiniz.

Tüm bu aktiviteler sizlere huzurlu bir doğa tatilinin kapılarını aralayan bir rüya adeta. Bu rüya tatile çıkmak için planlarınıza başlamadan önce de dilerseniz sizler için seçtiğimiz Sapanca Otel Seçenekleri'ni inceleyebilir, dilerseniz de tüm Sapanca otellerini buradan listeleyebilirsiniz. Şimdiden keyifli keşifler dileriz!

Sapanca Bizim Konak Sapanca Kurtköy

  Otel
 • Sapanca Kurtköy /
 • Sapanca /
 • Sakarya
0850 600 86 46

Tesis Fiyatı

22 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2500 TL

En Uygun Fiyata Git
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)