Gölyazı Bursa

+ 6 Fotoğraf
3.3/5
Çok İyi
6 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Gölyazı Bursa Hakkında

Gölyazı, Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı olan Ulubat Gölü’nün kıyısında şirin bir balıkçı köyü. Eşine az rastlanır bir güzellikte olmasına rağmen Gölyazı, pek fazla keşfedilmemiş. Hatta Bursa’da yaşayanların bir kısmı, bu eşsiz güzellikteki köyün, Bursa’da olduğunu bile bilmiyor. Oldukça sıcakkanlı ve misafirperver bir halkın yaşadığı Gölyazı, eskiden adı Apolynt olan eski bir Rum köyüymüş aslında. Hatta köyün içerisinde gezinirken, koruma altına alınan tarihi Rum evlerine rastlayabilirsiniz. Gölyazı’nın eşsiz bir manzarası var. Bakıldığında, köprü ile bağlanmış iki ada görünüme sahip ancak aracınızla tüm köyü 5 dakikada turlayabilirsiniz. Yani o kadar küçük bir köy. Gölyazı’na adım atar atmaz, Ağlayan Çınar tabelaları merakınızı celp edecektir hiç şüphesiz. Tabelaları takip ettiğinizde, bir çay bahçesinin ortasında, yere paralel yatmış dev bir çınar ağacı karşılayacak sizleri. Gölyazı’na geldiğinizde, bu dev çınarı da mutlaka görmelisiniz. Bursa’ya yolunuz düşerse, Gölyazı’nı gezi listenize eklemeyi asla ihmal etmeyin. Şimdiden iyi tatiller dileriz. Bursa için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Bursa otelleri ve Gölyazı otelleri adresini ve Bursa gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

3.3/5
Çok İyi
6 değerlendirme
Gölyazı Bursa
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
20.07.2017
Misafir
Belediye hiç ilgilenmiyor
Gölyazı gerçekten pis ve bakımsız. Restore edilse ve güzelce temizliğe önem verilse dünyada bile adından söz ettirebilir ama bu şartlarda çok ama çok zor. Boş laf yapmıyorum tabi, duyarlı bir vatandaş olarak belediyeye, büyükşehir belediyesine defalarca bu durumu dile getirip şikayet dilekçeleri göndermeme rağmen hiç bir sonuç alınmadı. 2 senedir Bursa'dayım ve 2 senede Gölyazı'ya hiçbir şey yapılmadı. Ama tüm olumsuzluklara rağmen Bursa gezinize dahil etmenizi öneririm. En azından içinizde kalmamış olacaktır.
5/5 Mükemmel
03.11.2016
Misafir
Orası balıkçılık köyü
Orası benim babamın köyü. Çok bakımsız diyorsunuz, orası balıkçılık köyü. Ne bekliyordunuz, size hizmet mi etsinler? Beğenmediyseniz gelmezsiniz olur biter.
1/5 Kötü
06.08.2016
Hamdi yaşar
Restoranlar iyi değil
Merhaba, hiç iyi bir yer değil, temizlik sıfır, restoranlar iyi değil, ilgi alaka sıfır.
1/5 Kötü
03.08.2016
Özlem özlem
Çok bakımsız
Bugün oradaydım... Hiç güzel bir yer değil, internette göründüğü gibi hiç değil. Çok bakımsız, gezilecek bir yeri yok... Anlatılan manastır, surlar, vs. tamamen bir hayal kırıklığı, bu da yetmezmiş gibi eğer özel araçla gitmedi iseniz araç saatini beklemek zorundasınız... Uzun lafın kısası görülmesi gereken bir yer olmadığı gibi tarih adına da hiçbir şey yok.
5/5 Mükemmel
20.06.2015
okan ayaz
Beklentilerinizin üzerinde zaman geçireceğiniz şirin bir göl köyü. Tekneyle göl turuna çıktığınızda fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör