Cumalıkızık Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Cumalıkızık Hakkında

Bursa'ya bağlı olan Cumalıkızık Köyü, Anıtlar Kurulu köyleri arasında yer alıyor. İnşaat yapmak yasak ve köy olarak kalması için çabalar sürüyor.

Bursa Cumalıkızık Köyü'nde bulunan evlerin birçoğu boş, bu evlerde yaşayan vatandaşlar, evlerini ve köyü terk ederek Bursa'ya yerleşmişler. Günümüzde nostalji turizmi için olağanüstü bir yere sahip. Binalar o kadar eski ki neredeyse yıkılıp dökülüverecekmiş gibi duruyor.

Bursa Cumalıkızık Köyü dağın yamaçlarında yer alıyor, sırlarını saklayan, kapalı bir köy havası seziyorsunuz sokaklarını gezerken. Sokakları da oldukça dar, birbiri ile iç içe bulunuyor, Cumalıkızık evleri neredeyse birbirlerine dayanıyorlar.

Bursa Cumalıkızık Köyü'nde kimi evlerde restore çalışmaları yapılmış, bu nedenle de doğası bozulmamış ve oldukça otantik bir havaya sahip. Az buz da değil, yaklaşık 200 adet ev var ve müthiş bir atmosfere sahip.

Köy meydanında gözleme ve köy ekmeği yapan teyzeler, bal, zeytin, reçel satan amcalar var. Ya da bir bakıyorsunuz bir çocuk aşağı yuvarlanan topun peşinden koşuyor. Bu içten insanlarla dolu köyü neredeyse her gün fotoğrafçılar dolduruyor. Tarihe meraklı insanlar sokak aralarında geziyor. Adeta yaşayan bir tarihe tanık oluyorsunuz.

Marmara - Kuzey Ege yöresinde çoğu Rumlardan kalan güzel köylerin aksine, bu gerçek bir Türk Köyü. Eski dağ köylerinin havası var bu yamaçlarda. Her köşeden ağır ağır yürüyen bir teyze çıkacakmış gibi bir hava var burada.

Rivayete göre Osmanlı'nın ilk zamanlarında Yıldızhanoğlu Kızık boyu iskân edilmiş. Yakın çevrede adı "kızık" ile biten altı - yedi köyle aynı tarihi paylaşıyor. Eski zamanlarda kestanecilikle geçinirlermiş. Günümüzde ise bütün ağaçlar kurumuş. Türkiye'de ahududu yetiştirilen tek yer burası.

Cumalıkızık Gezilecek Yerler

Cumalıkızık Otel Fiyatları

Bursa Cumalıkızık otelleri, yüzlerce yıldır saklı kalmış konakların restore edilmesi ile kazanılmış. Daha çok konak şeklinde bir mimariye sahip olan Bursa Cumalıkızık otelleri, ortasında genişçe bir avlu barındırıyor. Bahçe kapıları Bursa Cumalıkızık'ın sokaklarına açılıyor.

Bulanlar Konak Pansiyon & Restaurant Cumalıkızık

Cumalıkızık - Pansiyon - 10 Misafir Yorumu

Bursa'nın önemli turistik köylerinden biri olan Cumalıkızık'ta yer alan Bulanlar Konak Pansiyon & Restaurant, restoranı ile hizmet vermektedir. Tesis genelinde ücretsiz Wi-Fi erişimi ve misafirlere özel bir otopark alanı mevcuttur. Bulanlar Konak Pansiyon & Restaurant'ın tüm konaklama birimlerinde eşya dolabı standart olarak sunulmaktadır. Odalarda bulunan özel banyolar; saç kurutma makinesi, havlu ve ücretsiz banyo malzemeleri ile donatılmıştır. Bulanlar Konak Pansiyon & Restaurant'ta yöreye özgü yemekler servis edilmektedir. Tesis bünyesindeki kafede yöresel atıştırmalıklar ve sıcak-soğuk içecekler sunulmaktadır. 24 saat oda servisi imkanı sağlanmaktadır. Bulanlar Konak Pansiyon & Restaurant'ın resepsiyonu 7 gün 24 saat açık tutulmaktadır. Ek ücret karşılığında çamaşırhane...

Bursa'nın kıyısında yüzyıllardır yerleşim alanı olmaya devam eden Cumalıkızık, bozulmayan doğasıyla, günümüze getirdiği tarihi değerleriyle şehre gelenlerin uğrak yerlerinden biridir.

Cumalıkızık otelleri, yöresel dokuyu en çok hissedebileceğiniz konaklama tesislerinden biri. Çünkü Cumalıkızık otellerinin yetkilileri de konakta doğmuş, büyümüş ve atmosferine hakim olmuş kişilerden oluşuyor.

Bursa Cumalıkızık otellerinde konaklarken, avlularda yöresel giyimli yerli halkının yaptığı gözlemelerden tatmayı unutmayın. Sabah kahvaltınızı yer sofrasında, sağlık dolu ürünlerle yapmayı ihmal etmeyin.

Dar sokakları arasında kültürünü, sosyal yaşantısını gözler önüne seren Cumalıkızık, ilk adımda farklı bir atmosfere sürükler. Cumalıkızık'ın taş sokakları birbirinden değerli tarihi evleri arasında gezdirir misafirlerini.

Birçok tarihi konağa sahiptir Bursa Cumalıkızık. Günümüzde bu tarihi konakların bazıları restore edilerek otel olarak düzenlenmiş durumda. Cumalıkızık otelleri, tarihi bir atmosfer yaratır. Birbirinden farklı konseptleriyle ve farklı hizmet anlayışlarıyla misafirlerine kusursuz bir konaklama imkanı sunar.

Tabii verdikleri hizmetlere göre Cumalıkızık otel fiyatları değişmektedir. Cumalıkızık otel fiyatları esasında her bütçeye uygundur ve diğer yıllara göre 2019 yılında çok fazla artış göstermemiştir. Cumalıkızık otel fiyatları yaz ve kış aylarında da çok fazla fiyat farkına sahip değildir.

Genel olarak ele alırsak Cumalıkızık otel fiyatları arasında 60 TL'ye de 90 TL'ye de konaklayacağınız otel veya pansiyon işletmeleri bulunuyor. İstenilen Cumalıkızık otel fiyatlarına kahvaltı dahil oluyor. Öğle veya akşam yemeklerine dahil olmak isterseniz fiyatlar biraz daha yukarı çıkıyor.

Cumalıkızık otel fiyatları arasında en ekonomik konaklama tesisleri pansiyonlardır. Bölgede küçük işletmelerin sayısı fazla olduğu için her mevsim rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Cumalıkızık Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Cumalıkızık Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Cumalıkızık Otelleri için en ucuz fiyat 150 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Cumalıkızık için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Cumalıkızık için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Cumalıkızık yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Cumalıkızık ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Cumalıkızık hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Cumalıkızık hava durumu için hemen tıklayın.

Cumalıkızık Otel Yorumları

10

Bulanlar Konak Pansiyon & Restaurant

CANTEKİN KARATAS - 22 Ekim 2019, Salı 16:06

Mükemmel bir yer

Gerçekten mükemmel bir yer. Çalışanların ilgisi çok güzel. 23 nisan 2019'da gittim eşimle Bursa turuna. Gerçekten müthiş huzur dolu bir ortam. Engelli olduğum için de Kemal Bey çok ilgilendi, çok sevindi. Çok teşekkürler. Herkese tavsiye ederim. Ayrıca kapımda da para için kimse beklemedi. Ödemeyi çıkarken aldılar. Tekrar teşekkürler.

2

Bulanlar Restaurant

Bulanlar Restaurant - 23 Mayıs 2012, Çarsamba 15:32

Her şeye rağmen

17 Mayıs'ta telefonla arayıp rezervasyon yaptırmamıza (10:00) rağmen 19 Mayıs'ta oraya geldiğimizde Hüseyin Bey ilk grubun (145 kişi) henüz gelmediğini söyleyerek (hem de üst kattan konuşarak :( ) 10 :30'dan sonra gelin dedi. Biz 5 bayandık. 2 çocuk, bir de hamilemiz vardı. Biz 09:30'da orada olmamıza rağmen 10:30'da gelin sizi alamam dedi. Ayrıca 145 kişilik grup 9:30 da gelmemişti. -Sizce biz 10:30'a kadar dışarıda dolanmak zorundamıydık? -Biz yer ayarladığımızda durumu bildirmeliydi Hüseyin Bey. Çok moralimiz bozuldu ama her şeye rağmen daha uygun daha güler yüzlü bir ortamda kahvaltımızı yaptık.