Gazipaşa Tiyatro Kampı 19 Temmuz'da Başlıyor, Turlar - Geziler

Gazipaşa Tiyatro Kampı 19 Temmuz'da Başlıyor

Turlar - Geziler - - tarafından eklendi. 0 Yorum

Gazipaşa Tiyatro Kampı 19 Temmuz'da Başlıyor

GAF (Küresel Sanat Derneği) önderliğinde, EPeKa (Scientific and Research association for Art, Cultural-Educational programmes and Technology) ve Gazipaşa Belediyesi'nin desteği ile Gazipaşa Tiyatro Kampı bir uluslararası sanat etkinliği olarak hayata geçiyor.

2007 yılından bu yana GAF'ın İstanbul merkezli olarak sürdürdüğü çağdaş sanat etkinlikleri bu yıl Gazipaşa Tiyatro Kampı adı altında devam ediyor. Etkinliklerin bu yıl daha da kapsamlı hale gelmesiyle GAF'ın nihai hedefi Gazipaşa'da kalıcı bir “'Sanat Köyü”'nün kurulması yönünde.

Temmuz-Ağustos aylarında gerçekleştirilecek 10'ar günlük 3 kamptan ve 15 günlük final döneminden oluşan etkinlik GAF'ın geleneği sayılabilecek tiyatro atölyelerinden oluşacak. Her kamp döneminde yerli ve yabancı 16 genç yer alacak ve 3 kampın sonunda seçilecek 16 katılımcı final atölyelerine katılma hakkı kazanacak. Kültürlerarası diyaloğun önemine atıfta bulunacak olan ve final dönemi sonunda hazırlanacak oyun önce Gazipaşa'da, daha sonra ise Antalya ve Maribor'da sergilenecek.

Yerleşik halk tarafından tiyatro kampının olumlu karşılanması ve benimsenmesi durumunda ise kalıcı bir sanat köyünün kurulması konusunda da destek sağlanmış olacak. Bu sanat köyünün sanatla ilgilenen gençler için bir eğitim ve uygulama merkezi olması, ulusal ve uluslararası iletişimin de daimi olması projenin temel hedefi olarak belirtiliyor.

Atölye boyunca kamp katılımcılarının yiyecek ve konaklama ihtiyaçları organizasyon tarafından karşılanacak. Katılımcıların eğitmen kadrosunda ise Çetin Etili, Gökçen Tongut, Seçil Demircan ve Serkan Öz bulunuyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Son İncelenenler