Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Alanya Karaburun Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Alanya Karaburun Otelleri

Alanya Karaburun için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

Alanya Karaburun Otelleri

Alanya'da turizm faaliyetlerinin en yoğun olduğu bölgelerden biri olan Karaburun'da çok sayıda konaklama tesisi ve otel bulunuyor.
Alanya'nın küçük bir koyu olan Karaburun, Okurcalar mevkiinde yer almaktadır. Doğal ve tarihi güzellikleri sayesinde her yaz binlerce turisti ağırlayan Alanya Karaburun'da farklı seçenekler sunan birçok otel bulunmaktadır.

Alanya Karaburun'da bulunan oteller hem sayıca hem de sunduğu hizmetlerin çeşitliliği açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerin yanı sıra Alanya Karaburun'da birçok pansiyon ve apart otel de bulunmaktadır.

Alanya Karaburun otellerinin çoğu sahil şeridinde, denize oldukça yakın konumda yer alır. Burada bulunan Karaburun otellerinden birinde konakladığınızda denize kısa bir yürüyüşle ulaşabilir, belde merkezinde yer alan çarşı ve restoranlara da kolaylıkla gidebilirsiniz.

Çok sayıda otele ve konaklama tesisine ev sahipliği yapması sebebiyle Alanya Karaburun'da her bütçeye uygun bir konaklama seçeneği bulunmaktadır. İster bol yıldızlı bir Alanya Karaburun otelinde lüks bir tatil yapabilir, isterseniz daha ufak bir otel ya da pansiyonda ekonomik bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle erken rezervasyon fırsatlarından yararlanırsanız Alanya Karaburun otellerinde çok daha ekonomik bir tatil yapma imkanınız var.

Şimdiden keyifli bir tatil dileriz...

Alanya Karaburun Hakkında
Akdeniz'in küçük bir bölgesi olmasına rağmen özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin hareketlendirdiği bir yerdir Alanya Karaburun.

İsmini, denize doğru yaklaşık bir kilometrelik bir girintide bulunduğu için Karaburun olarak almıştır. Bu sebepten dolayı Karaburun bulunduğu bölgeye de ismini vermiştir. Aynı zamanda Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı küçük bir koydur. Okurcalar mevkiinde bulunduğu için ulaşım açısından kolay bir noktada yer alır. Alanya Karaburun, göz alıcı bir sahile sahiptir. Bu koydan 300 metre uzakta küçük bir ada görünür.

Bu doğal güzelliğe hakim olan bölge, aynı zamanda köklü bir geçmişe de sahiptir. Özellikle denizci toplumlar için yaşam alanı olmuştur.

Alanya Karaburun'da tipik Akdeniz iklimi yaşanır. Yazlar sıcak ve kurak geçer, kışlar ılık ve yağışlıdır. Sıcak bir iklime sahip olduğu için; muz, narenciye ve baklagiller başlıca tarım ürünleridir. Fakat günümüzde tarım biraz geri planda kalmıştır. Alanya Karaburun, yaz turizminin en yoğun yerlerinden biri olduğu için halk turizmle yakından ilgilenmeye başlamış, bulundukları yerlere oteller butik oteller ve pansiyonlar açmıştır.

Alanya Karaburun'da oteller, butik oteller ve pansiyonların yanı sıra apart oteller de bulmak mümkündür. Oteller genellikle yaz aylarında doluluk oranına ulaşır. Alanya Karaburun'daki konaklama tesisleri karşılaştırıldığında pansiyonlar oteller ve butik otellere göre bütçeye daha uygundur.

Karaburun'da hem gezilecek hem de yapılacak birçok yer ve aktivite var. Alanya Karaburun'da doğa turları ve rafting en rağbet gören aktivitelerin başında gelir. Kimilerine göre Karaburun tam bir rafting alanıdır, kimilerine göre doğanın içinde bir cennet parçası… Bölgede yat turları, su sporları ve dalış faaliyetleri de yoğun ilgi gören aktivitelerdir.

Karaburun'da çok fazla arkeolojik kazılar yapıldığı için her geçen gün farklı bir tarihin izleri gün yüzüne çıkarılıyor. Alanya Karaburun'un gezilecek yerlerine biraz değinecek olursak, bölgede ilk gidilip görülmesi gereken yer Dzastinianos Antik Kenti'nin kalıntılarıdır. Karaburun'un eski yerleşim alanı olan antik kent, turistlerin dikkatini çekmeye hala devam ediyor.

Alanya Karaburun, küçük bir bölgeye hakim olduğu için gezilecek yerler konusunda biraz geri planda kalsa de bu eksikliğini çok yakınında yer alan tarihi ve doğal güzelliklerle kapatıyor. Karaburun'a yakın çok yakın olan Alarahan ve Alara Çayı da gezilecek diğer noktalardır.

Alanya Karaburun Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Alanya Karaburun için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Alanya Karaburun otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Alanya Karaburun otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller İncekum, Türkler, Okurcalar, Obagöl, Mahmutlar, Konaklı, Kleopatra, Kestel, Kargıcak, Gazipaşa, Avsallar, Alanya Merkez, Alanya Karaburun, Alanya Hanönü semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.