Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Kestel Otelleri

Kestel için {{ (filteredHotels).length}} / 5 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Kestel Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Kestel yerli ve yabancı binlerce turistin tatil duraklarındandır. Turizmin gelişmiş olduğu tatil beldelerinden biri olan Alanya Kestel'de konaklama için de tatilcilerin birçok seçeneği var.

Kestel, Antalya-Mersin karayolu üzerinde bulunan, Alanya'ya bağlı bir beldedir. Antalya'ya 140 kilometre, Alanya'ya ise 7 kilometre uzaklıkta bulunur.

Bulunduğu bölge dolayısıyla çok eski ve köklü bir tarihe sahiptir Alanya Kestel. Belde civarında eski yerleşim yerleri ve höyükler bulunur; fakat henüz arkeolojik bir çalışma yapılmamıştır bu kalıntılarda. Bu nedenle Kestel'in tarihi hakkında yazılı bir kaynak oluşmamıştır.

Kestel ve çevresinde gezebileceğiniz herhangi bir tarihi yapı yoktur; fakat beldenin doğal güzellikleri sizi yeterince etkileyecektir. Masmavi ve tertemiz denizi, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Dim Çayı ile Dim Mağarası ve yaz aylarında muhteşem havası ve yemyeşil görüntüsü ile Gökbel Yaylası, Alanya Kestel'de mutlaka görmeniz gereken doğal zenginliklerden.

Kestel yerli ve yabancı binlerce turistin tatil duraklarındandır. Turizmin gelişmiş olduğu tatil beldelerinden biri olan Alanya Kestel'de konaklama için de tatilcilerin birçok seçeneği var.

Alanya Kestel otelleri genellikle denize yakın şekilde konumlanmıştır. Sahile yürüme mesafesinde olan Kestel otelleri her kesimden tatilciye hitap eder. 4 ve 5 yıldızlı lüks otellerin yanı sıra, daha küçük otel ve tesisler de mevcuttur. Alanya Kestel'de lüks bir konaklama eşliğinde tatilinizi geçirebileceğiniz gibi apart otellerde veya pansiyonlarda da konaklayabilirsiniz.

Alanya merkeze 15 dakikalık mesafede olan Kestel otelleri merkezi konumu ve kolay ulaşılabilir olması nedeniyle de sıklıkla tercih edilen otellerdir.

Bütün bir yılın yorgunluğunu ve stresini atacağınız, eğlence ve huzuru aynı anda bulacağınız Alanya Kestel otelleri misafirlerini bekliyor...

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Kestel, günümüzde yaz turizminin en hareketli bölgelerinden biridir.

Alanya'ya bağlı küçük bir yerleşim alanı olan Kestel, sadece doğasıyla değil, aynı zamanda tarihi değerleriyle de büyüler görenleri. Yeşillikler arasına saklanmış eski yerleşim yerleri ve höyükleriyle keyifli bir gezi sunar.

Kestel'de yapılan tatiller bir an olsun sıkmaz insanı. Masmavi ve tertemiz denizinde serinlemek, şezlogda uzanıp güneşin tadını çıkarmak hiç şüphesiz ki tatilinizin en keyifli anlarını oluşturur.

Kestel'de birçok konaklama seçeneği vardır. Kestel otellerinin bazıları denize sıfırken, bazı konaklama tesisleri denize yakın bir konuma sahiptir. Kestel'de yer alan otellerin sayısı fazla olup, Kestel otel fiyatları konaklama tesislerinin sunduğu hizmetlere göre değişikliği gösterir.

Kestel'deki konaklama tesisleri genellikle lüks otel kategorisinde olup, pansiyon ve apart tipi konaklama tercihleri de bulunmaktadır. Pansiyonlar lüks ve apart otellere nazaran daha ekonomik fiyatlara sahiptir. Fakat lüks oteller de belli dönemlerde yapılan kampanyalarla ekonomik bir tatil fırsatı sunar.

2018 Kestel otel fiyatları, geçmiş yıllardaki fiyatlarıyla hemen hemen aynıdır. Kestel otel fiyatlarında pek fazla yükselme olmamıştır. Bölgedeki lüks konaklama tesisleri her şey dahil veya oda kahvaltı hizmeti vermektedir. Seçtiğiniz hizmet ve oda tipine göre bir gecelik otel fiyatları farklılık göstermektedir.

Akdeniz'in suların uzun bir tatil yapmak istiyorsanız Kestel otel fiyatlarını inceleyip bütçenize en uygun konaklama tesisinde rezervasyonunuzu gerçekleştirerek huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Kestel Hakkında

Alanya'ya yakın sessiz ve huzurlu güzel ortamı, temiz denizi ile hayranlığınızı saklayamayacağınız bir yer Kestel...

Eski tarihlerde koyun ve keçi gibi küçükbaş hayvançılık yaptığı bilinen Kestel'de, koyun ve keçi kıllarını bölgede yaşayan Yörük halkının kesten denilen bir alet ile yün haline getirip satışını yaparak geçini sağladıklarından Kestenliler olarak adlandırılmıştır. O günden bu güne Kesten adı Kestel olarak kullanımaya başlamıştır.

Diğer bir rivayete göre ise Belde içinde bulunan Ören yerinden gelmektedir. Kestel anlam olarak kale gibi güvenli, korunaklı yer anlamındadır. Bir tepe üzerinde bulunan Ören yeri, kale dolayısıyla korunaklı ve güvenli bir yerdir.

Kestel için yazılı bir tarih olmasada tarihi geçmişi çok eskiye dayanan birçok medeniyet burada yer almıştır. Eski dönemlerde de yerleşimde halkın tarımla geçini sağladığı tahmin edilmektedir. Arkeolojik sit alanında henüz kazı yapılmamıştır ve bunun için herhangi bir yapı kalıntısına rastlanmamıştır.

Kestel her yıl binlerce ziyaretçisine kapılarını açmaktadır. Dimçayı çevresindeki piknik alanları, dağ bisikleti, trekking, serin sularında raftin ve nehir kayağı gibi etkinliklerle sporseverlere çeşitli alternatifler sunuyor. Burada lokantaların bahçelerinde bulınan havuzlarda alabalık keyfini tava, ızgara ya da fırında güveç olarak çıkarabilirsiniz.

Dim Mağarası temiz çevresi, güzel havası, Seyran kayası, muhteşem manzarası ve üç mevsimi bir arada yaşatması ile sizleri kendine hayran bırakacak.360 metre uzunluğunda 10-15 metre yüksekliğindeki mağara çeşitli damlataş oluşumları ile kaplıdır. Buradaki ziyaretinizde Mağara gülleri ve gizemli göl görülmeye değer bir alternatif.

Gökbel yaylası yaz aylarında buz gibi havası ve tüm güzelliği ile ziyaretçilerine unutulmaz bir yaz yaşatmaktadır. Yörük kültürünün bölge halkı tarafından yaşatıldığı Alanya'nın en gözde yaylasıdır. Burada yapılan güreş festivallerinde konser, çeşitli etkinlikler yanı sıra pazar alanına kurulan yörük çadırları ile bölge halkı bir araya gelmekte.

Alanya'nın merkezine sadece 15 dakikalık mesafede bulunan Kestel'e yerel otobüsler ile ulaşılabilmektedir.

Alanya'a bağlı olan Kestel'in doğusunda Mahmutlar, batısında Tosmur belediyeleri yer alır. Alanya'ya sadece 7 km uzaklıkta olan Kestel, Antalya'ya ise 140 km uzaklıktadır.

Belde ismi hakkında iki rivayet vardır. İlk rivayet: Eski tarihlerde küçükbaş hayvancılık yapan Kestel halkı, kesten denilen bir alet ile koyun ve keçi kıllarını eğirerek yün haline getirip satarak geçimlerini sağlamış ve Kestenliler olarak adlandırılmışlar çevre halkı tarafından. O günden bu güne Kesten adı Kestel olarak değişmiş.

Diğer bir rivayete göre ise belde içinde bulunan Ören yerinden gelmektedir Kestel adı. Kestel, kale gibi güvenli, korunaklı yer anlamındadır. Bir tepe üzerinde bulunan Ören yeri ve kale korunaklı, güvenli olduğu için buraya Kestel adı verilmiştir.

Tarihi geçmişi çok eskiye dayanan Kestel'e birçok medeniyet yer almıştır Ancak yazılı bir tarih olmadığı ve arkeolojik sit alanında henüz kazı yapılmadığı için herhangi bir tarihi yapı veya tarihi kalıntı bulunmamaktadır Kestel'e.

Tarihi bir yapı bulunmayan Kestel'e doğa güzellikleri bu açığı fazlasıyla kapatmaktadır. Dim Çayı, Dim Mağarası, Gökbel Yaylası güzellikleriyle tüm görenleri büyülemektedir.

Dim Çayı çevresindeki piknik alanları ile yaz sıcağında serinlemek için ideal. Sporseverlere de dağ bisikleti, trekking, rafting ve nehir kayağı gibi etkinliklerle çeşitli alternatifler sunar Dim Çayı. İsterseniz piknik sepetinizi istediklerinizle doldurun, piknik yapın, isterseniz buradaki lokantalarda alabalık keyfini tava, ızgara ya da fırında güveç olarak çıkarın.

Dim Mağarası ilginç oluşumları, temiz çevresi, güzel havası, Seyran Kayası, muhteşem manzarası ve üç mevsimi bir arada yaşatması ile sizleri de kendine hayran bırakacak güzellikte. 360 metre uzunluğunda 10-15 metre yüksekliğindeki mağara sarkıtlar, dikitler, perde ve makarna oluşumları ile kaplı. Mağara içindeki Mağara Gülleri ve Gizemli Göl ise kesinlikle görülmeye değer.

Kestellilerin yıllardır vazgeçemediği ve Kestel'in incisi dediği Gökbel Yaylası yaz aylarında buz gibi havası ve tüm güzelliği ile ziyaretçilerine unutulmaz bir yaz yaşatmakta. Yörük kültürünün bölge halkı tarafından yaşatıldığı Alanya'nın en gözde yaylası olan Gökbel Yaylası'nda düzenlenen güreş festivalinde, konserlerin ve çeşitli etkinliklerin yanı sıra pazar alanına kurulan yörük çadırlarında bölge halkı bir araya gelmekte. Gökbel Yaylası aynı zamanda ülkemizin önemli bitki alanlarından biri olarak önemini koruyor. Bölgede kayıtlı 600'den fazla bitki örtüsünden 115'i sadece ülkemize özgü bitkiler. Kestel halkı geçimini tarım, hayvancılık ve son zamanlarda yüzdesi giderek artan turizmden sağlamaktadır.

Mevsimsel özelliğinden dolayı seralarda 4 mevsim yetiştirilebilen sebzeleri, muz, portakal, mandalina, limon, greyfurt, yeni dünya, muşmula, avokado, nar gibi meyveleri meşhurdur Kestel'in.

Alanya'ya sadece 7 km, Antalya'ya ise 140 km uzaklıkta olan Kestel'e ulaşım çok rahattır. Yerel otobüslerle günün her saati 15 dakikada Alanya'dan Kestel'e ulaşabilirsiniz.

Siz de doğa harikası Kestel'e tatil yapmak isterseniz, Kestel otel fiyatlarını inceleyip, biran önce Kestel Otel rezervasyonunuzu yaptırmanızı tavsiye ederim. Kesenize ve kafanıza uyan Kestel Apart Otellerinden birinde, bir Kestel Butik Otelinde, bir Kestel Pansiyonunda veya bir Kestel Otelinde geçirebilirsiniz tatilinizi.

Kestel otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Sunshine Otel Alanya
Sunshine Otel Alanya

-

Bu yıl el değiştirmiş

08.11.2017 - Şu an bu otelden ayrılıyorum, bu yıl el değiştirmiş. O kadar iğrenç bir otelde işletmecisinden personeline herkes kaba, hizmet sıfır, asla tavsiye etmiyorum, paranızı çöpe atmakla eşdeğer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Michell Hotel
Michell Hotel

-

Her şeyiyle kalite

Hayatımda geçirdiğim en güzel bir haftayı burada geçirdim. Her şeyiyle kalite. Çok teşekkür ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Michell Hotel
Michell Hotel

-

Garsonlar ilgisiz

Yemekleri çok kötü, garsonlar ilgisiz, servis çok kötü, 7 gün bu otelde kaldım kesinlikle gitmeyin pişman olursunuz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Michell Hotel
Michell Hotel

-

Havuzu çok küçük

Yemekler çok kötü, sabah kahvaltısında bayat poğaça, öğle yemeğinde bayat ekmekleri tekrar tekrar servis yapacak kadar kötü bir personeli var. Hotel resimleri sizi aldatmasın, havuzu çok küçük, denize de uzak sayılır. Hayatımda gittiğim en kötü otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
My Hill Resort
My Hill Resort

-

Otel hiç temiz değil

Bu otele gidecek arkadaşlar inanın pişman olursunuz. Bu kadar pis, bakımsız, yiyecekleri kötü bir otel özellikle arasanız bulamazsınız. Personel ilgisiz ya dört yıldızlı otel diye insanları kandırıyorlar. Su bardakları bile adi, plastik bardaklarda veriyorlar. Odalar pislik içinde, inanın banyolarına bile pis kokudan girilmiyor verdiğim parya değmedi. Tatilbudur.com'dan ayarlamıştım, onlar da seni otelle baş başa bırakıyor, onlar da ilgilenmiyorlar ve parayı hak etmiyorlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sunshine Otel Alanya
Sunshine Otel Alanya

-

Tek kelimeyle harika

Ben de o otelde kaldım, personeller hakkını veriyor, ya o kahvaltı, anlatılamaz çok güzeldi, herkesin ellerine sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
My Hill Resort
My Hill Resort

-

Yemekleri yemek imkansız

.... Tur ile rezervasyon yaptık, özellikle belirtmemize rağmen bizi 5 yıldızlı otelin 800 metre arkasındaki apartman şeklindeki köhne virane odaya attılar. Sabah zar zor ana otele geçtik, haydi derken yemekleri yemek imkansız rezalet burada 1 ay kalsam 90 kilodan 40 kiloya inerdim. :)) Çalışanlar, lobi ve yemekhane iyi ancak; ana bina havuz görevlisi sarışın erkek personel hayatından bezgin kafasını yukarı kaldırmadan kendinden 3-5 yaş büyüklerine "bunu döküyorum dayı" diye seslenen söylemesi ayıp tam bir kalastı... Havuz sümük ve kir dolu, çalışmayan klima için ikinci kez gelen teknik personel nerdeyse dövecekti bizi hemen rezervasyonu iptal edip soluğu başka yerde aldık. Olumlu yorumlara aldanıp benim gibi atlarsanız tatil yerine cehennem azabı yaşarsınız!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sunset Beach Hotel
Sunset Beach Hotel

-

Muhteşem rezalet

Kaydırağı olup ama bozuk denilen, lavaboları tıkalı, denizinde kocaman taşları olan, su bardağı istediğinizde banyodaki diş fırçası bardaklığını gösterdikleri, yenecek doğru dürüst yemekler olmaması bir tarafa yemek saatlerini kendi keyiflerine göre geç başlatıp yemek bitti diye bitiren, bazı alkollü içecekleri ucuza mal etmek için kendileri üreten, çalışan personelin parasını vermeyip hizmeti sürekli aksatan, bazı özel yetkili personelinin müşterileriyle (fazlaca) ilgili olduğu bir yere siz ne dersiniz bilemem ama ben rezalet derim. Kendini kalitesiz hisseden herkese ısrarla tavsiye ederim!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
My Hill Resort
My Hill Resort

-

Berbat ve kötü

Bu tesis hakkında düşündüğüm; son derece berbat ve rezalet. Temizlik desen yok, hijiyen desen yok, yiyecek desen son derece berbat ve iyi değil. Giden gören binbir pişman.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
My Hill Resort
My Hill Resort

-

Harika bir tatildi bizim için

Otel personelleri ve oteli işletenler tek kelimeyle süper. Temizlik var, ilgi alaka, saygı, hürmet var. Yemekler güzel, animasyon ekibi süper. Yani her şey çok güzel. Gitmenizi tavsiye ederim. Uygun fiyat, harika bir tatil.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Sunset Beach Hotel
Sunset Beach Hotel

-

Cennet köşede bir otel

Alanya otelleri içinde Sunset Beach Hotel'in ayrı bir yeri vardır bende. Plajı, havuzu, çiçek kokulu bahçesi, güler yüzlü çalışanları ve konumu nedeniyle sık sık tercih ettiğim ve konakladığım bir oteldir.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (1)