Alanya bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Alanya Aktiviteleri

Gezisinden eğlencesine, denizinden kumuna ve güneşine harika bir tatil sunan Alanya, bu sezon da tüm güzelliğini ziyaretçileriyle paylaşıyor.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Alanya Yapılacak Şeyler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Alanya Görülecek Yerler - Alanya En İyi 10 Yapılacak Şey

Gezisinden eğlencesine, denizinden kumuna ve güneşine harika bir tatil sunan Alanya, bu sezon da tüm güzelliğini ziyaretçileriyle paylaşıyor.

Alanya'da neler yapılması gerektiğini, Alanya'nın görülecek yerlerini merak ediyorsanız sayfamıza bir göz atabilirsiniz. Konaklama seçenekleri için uygun Alanya otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Alanya'nın birbirinden güzel koyları ve plajlarında yüzmek, tatilinizi anlamlı hale getiren aktivitelerin başında gelir. Bölgenin birçok plajı Mavi Bayrak ödüllüdür. Kleopatra Plajı, Alanya Doğu Plajı, Damlataş Plajı ve Ulaş Plajı keyifli saatlerinizde bol bol yüzüp dinlenebileceğiniz yerlerdir.

Alanya'da yapılacak şeyler listenize bölgenin gece hayatını mutlaka dahil etmelisiniz. Dilediğiniz zaman Alanya Gece Hayatını dahil olabilir, hareketli ve eğlenceli saatler geçirebilirsiniz.

Alanya'nın denizi kadar yeşil alanları da ön plandadır. Birçok turistin yoğun ilgi gösterdiği yaylaları yapılacak şeyler listenize dahil edebilirsiniz. Bölgenin sıcaklığından bir an olsun uzaklaşıp yeni yerler keşfederek tatilinizi daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Gökbel Yaylası, Dereköy Yaylası ve Gevedet Yaylası keşif noktalarınız arasında olabilir.

Alanya'nın her noktasını tanımanıza yardım edecek tarihi yeri ve doğal güzellikleri görmeyi sakın ihmal etmeyin. Eski yerleşim alanları arasındaki Syedra Antik Kenti, Selinus Antik Kenti ve Hamaksia Antik Kenti görülecek yerler listenizde yerini alabilir.

Diğer taraftan kale ve kuleleriyle de ünlüdür bu güzel tatil bölgesi. Mutlaka görülmesi gereken kaleler arasında; Sinek Kalesi'ni, Kızıl Kule'yi, Alanya Kalesi'ni ve Alara Kalesi'ni görmenizi önerebiliriz.

Yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli ziyaret edilen Damlataş Mağarası sizleri büyülü bir dünyaya sürükleyecek noktalar arasındadır. Damlataş Mağarası da görülecek yerler listenizde yerini almalı. Alanya'da neler yapılmalı sorusunun bir diğer cevabı ise; Alanyum Alışveriş Merkezi'nde ve bölgenin mağazalarında dilediğiniz kadar alışveriş yapmak olacak. Alışverişin ardından deniz kenarında sıralanan restoranların birinde yöresel yemekleri tadabilirsiniz. Alanya'nın görülecek yerleri ve yapılacak aktiviteleri saymakla bitmez. Eğer doğayla baş başa kalıp tatil yapmayı planlıyorsanız, bölgenin kamp alanlarında kamp yapabilirsiniz. Dim Çayı'nda rafting keyfini de yaşamayı unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın