Söğüt bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Söğüt Aktiviteleri

Ege ve Akdeniz sularının birleşme noktasında yer alan Marmaris Söğüt Köyü, iki bölgenin de tüm güzelliklerini taşır bünyesinde. Taptaze ürünlerle kahvaltı yapmak, masmavi denizde yılın yorgunluğunu atmak ve zeytin ağaçlarının gölgesinde öğle uykusuna dalmak istiyorsanız Söğüt Köyü tam da aradığınız adres.Söğüt Görülecek Yerler - Söğüt En İyi 10 Yapılacak Şey

Ege ve Akdeniz sularının birleşme noktasında yer alan Marmaris Söğüt Köyü, iki bölgenin de tüm güzelliklerini taşır bünyesinde. Taptaze ürünlerle kahvaltı yapmak, masmavi denizde yılın yorgunluğunu atmak ve zeytin ağaçlarının gölgesinde öğle uykusuna dalmak istiyorsanız Söğüt Köyü tam da aradığınız adres.
Ege'nin doğa harikası koylarına, en güzel ilçelerine, beldelerine ev sahipliği yapan Muğla'nın en büyük köyüdür şirinlikte sınır tanımayan Söğüt Köyü. Çevresinde zeytin ve badem ağaçlarının yer aldığı, masmavi, berrak denizinde renkli balıkların zıpladığı, mis gibi kokan kır çiçeklerinin her yeri kapladığı bu sevimli köyde bir masalın içinde bulursunuz kendinizi. Ege ve Akdeniz sularının birleşme noktasında yer alan Marmaris Söğüt Köyü, iki bölgenin de tüm güzelliklerini taşır bünyesinde. Taptaze ürünlerle kahvaltı yapmak, masmavi denizde yılın yorgunluğunu atmak ve zeytin ağaçlarının gölgesinde öğle uykusuna dalmak istiyorsanız Söğüt Köyü tam da aradığınız adres.

Doğa Yürüyüşü: Söğüt'te yürüyüşünüz boyunca size keçiler eşlik edebilir. Kalabalık avlular, bahçelerde taş ocakları görebilirsiniz. Muhteşem kokuyu takip ederseniz köy ekmeği ve peksimet yapan utangaç kadınlara rastlarsınız. Sokaklarda top koşturan, taptaze köy ekmeğinin arasında keçi peyniri yiyen neşeli çocuklarla sohbet edebilirsiniz. Keçiboynuzu, badem ve incir ağaçlarının rastgele dizildiği bahçelerden geçebilirsiniz. Hayatınızda yaptığınız en keyifli, en renkli yürüyüşlerden biri olacağına emin olabilirsiniz. Ayrıca yürüyüşünüz sırasında bölgeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Köy Çarşısında Alışveriş: Denizden biraz içeride kalan küçük ve sevimli köy çarşısında yöreye özgü birbirinden leziz tatlardan satın alabilirsiniz. Zeytin, badem, zeytinyağı, incir, keçi peyniri, ev yapımı köy ekmeği ve peksimet yörede en çok tüketilen ve turistlerin en ilgi gösterdiği ürünler arasında gelir.

Köy Kahvesinde Kahve Molası: Doğanın en güzel, en çarpıcı renklerine ev sahipliği yapan Söğüt Köyü'nün tarihini halkından dinlemek isterseniz köy kahvesinde bir mola verin ve tadına doyum olmaz sohbet eşliğinde kahvenizi yudumlayın. Köyün merkezinde bulunan ağaçların gölgelediği köy kahvesinde ya da yol kenarındaki kahvelerde mutlaka bir mola verin. Kahvenizi yudumlarken koyu bir sohbetin tam ortasında bulacaksınız kendinizi ve bu arada halkın ne kadar sıcakkanlı ve misafirperver olduğuna şahit olacaksınız.

Jeep Safari Turu: Tatiliniz boyunca sadece olduğunuz bölgedeki aktivitelerle yetinmeyip, bölgedeki diğer aktivitelere de katılmak istiyorsanız Marmaris birçok seçenek sunuyor sizlere. Biraz eğlence, biraz da adrenalin yaşamak istiyorsanız jeep safari turuna katılabilirsiniz. Patika, taşlı ve çamurlu dağ yollarında ve bölgenin nefes kesen doğal güzellikleri arasında çevre köyleri de içine alan parkurlarda yapılan jeep safari turu, eğlence dolu saatler geçirtir sizlere.

Fotoğraf Turu: Mavinin, yeşilin, rengarenk kır çiçeklerinin en güzel tonlarını sunar size Marmaris Söğüt Köyü. Hem doğa ile iç içe vakit geçirmek, hem tertemiz havayı tüm hücrelerinizde solumak, hem de birbirinden güzel fotoğraflar çekmek istiyorsanız kartpostal kadar güzel olan Söğüt en doğru adreslerden biridir.

Dalış: Marmaris dalış açısından bir cennet adeta. Bölgede 50'den fazla dalış noktası bulunur ve dalış meraklıları için güzel seçenekler sunar. İnce Burnu Feneri, Aksu Koyu, Kadırga Burnu, Baca Mağarası, Keçi Adası Feneri ve Kutuk Burnu en popüler olanları arasında gelir. Sualtının büyülü dünyasını keşfe çıkmak ve geriye kalan her şeyi unutmak istiyorsanız dalış yapmadan gezinizi noktalamayın.

Sualtı Fotoğrafçılığı: Marmaris'te yer alan Baca Mağarası en popüler dalış noktası olmakla birlikte özellikle sualtı fotoğrafçılığı için de uygun bir ortama sahiptir. Fotoğraf çekerken aynı zamanda Marmaris'in berrak sularında ve muhteşem deniz altı ortamında büyülenmemek elde değil.

Tekne Turları: Özellikle İçmeler ve Marmaris Merkez'de günübirlik tekne turları düzenleyen birçok tekne vardır. Sabahtan akşama kadar süren tekne turu sırasında maviden turkuaza dönen koylarda yüzme molası verip, bol bol güneşlenebilirsiniz.

Günbatımında Şarap: Söğüt yakınındaki; Bozukkale, Serçe Limanı, Kızılkayalar gibi mevkiler ve Yunanistan'ın Simmi Adası'nın siluetine karşı şarabınızı yudumlayıp, birbirinden güzel mezelerden, salatalardan tadabilirsiniz. Maviden kızıla dönen gökyüzünün altında, böyle eşsiz bir manzaraya karşı şarabınızı yudumlarken, dalga sesleri eşlik edecek size.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın