Selimiye Gezilecek Yerler

Son yıllarda turizmin parlayan yıldızı olan Selimiye, yaz aylarında binlerce tatilciyi ağırlasa da sakinliğini ve doğallığını korumayı başarıyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Selimiye Gezilecek Yerler

Toplam 3 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Dişlice Adası

"dislice adasi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Selimiye Tarihi Mekanlar

Son yıllarda turizmin parlayan yıldızı olan Selimiye, yaz aylarında binlerce tatilciyi ağırlasa da sakinliğini ve doğallığını korumayı başarıyor...

Antik Çağ'da anılan ismiyle Hydas, şimdiki Selimiye, Türkiye'nin dokunulmamış beldelerinden biri... 10 yıl öncesine kadar geçimini balıkçılıkla sağlayan Selimiye, son yıllarda turizmin parlayan yıldızı. Pek çok otelin açıldığı Selimiye aynı zamanda doğallığını ve sakinliğini de korumayı başarıyor. Cazibesinin bir sırrı da burada yatıyor.

Selimiye gezilecek yerler denince elbette köyün kendisi de ilk akla gelenlerden. Sahili, ara sokakları, kahvesi, restoranları, cafeleri ve koylarını keşfetmeden Selimiye'den ayrılmamalısınız.

Marmaris Selimiye'nin en yüksek tepesi Aşarkaya ve Sarıkaya'da antik çağlardan kalma kale kalıntıları bulunuyor. Helenistik döneme ait sur kalıntıları, gözetleme burcu, deniz feneri, manastır ve antik tiyatro ile tarihi bakımdan oldukça zengin. Ancak henüz yeterli düzeyde bir çalışma yapılmamış, bu nedenle sizin gidip, yeşillikler arasında bu eserleri çözmeye çalışmanız gerekiyor.

Çiftlik ve Bayır köyleri Marmaris Selimiye'nin diğer doğal harikaları. Karada aracınıza atlayıp köy köy gezmelisiniz, sonra da bir gününüzü tekne ile koy koy gezmeye ayırmalısınız. Kamelya Adası ve Dişlice Adası keyifl bir keşif için sizleri bekliyor.

Selimiye'nin yakınlarında görülecek yerler var ki bunlardan biri de Turgut Köyü. Eğer yolunuz Selimiye'ye düştüyse, Turgut Köyü'ne de yürüyün ve şelalesinde biraz serinleyin, meydanındaki pazardan alışveriş yapın.

Selimiye'nin yakınında bulunan Bozburun, Söğüt ve Kızkumu da Selimiye'ye gelenlerin gezmesini tavsiye ettiğimiz, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer alıyor.

1 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
Dişlice Adası
Dişlice Adası
Marmaris / Muğla
Türkiye
dislice adasi

-

Bende Marmarisliyim ama bu kadar da güzel olduğunu bilmiyordum doğrusu.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)