Bozburun Gezilecek Yerler

Kayalık, bakir ve kıvrımlı tepelerin arasına sıkışmış, müthiş güzellikte bir koya kurulmuş küçük bir balıkçı kasabası: BozburunKelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bozburun Gezilecek Yerler

Toplam 2 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

"Tam 4 saatimi yollarda geçirdim"

"Daha içerikli olabilir"

6.0

Misafir yorumu

2 yorum

Bozburun Tarihi Mekanlar

Kayalık, bakir ve kıvrımlı tepelerin arasına sıkışmış, müthiş güzellikte bir koya kurulmuş küçük bir balıkçı kasabası: Bozburun
Bozburun, son yıllarda tatilcilerin ismini daha sık duymaya başladığı, doğa harikası bir balıkçı kasabası. Büyük kentlerin kargaşasından ve teknolojiden uzak, hem insanlarıyla hem de doğasıyla gezmeye değer koylardan bir tanesi olan Bozburun'da keşfedecek pek çok şey var...

Bozburun Yarımadası'nın cennet köşelerinden biri olan Taşlıca Köyü, Bozburun geziniz sırasında mutlaka görmenizi önerdiğimiz yerler arasında. Eşsiz doğal güzelliklerin antik kalıntılar ile iç içe geçtiği Marmaris Taşlıca Köyü'ne hayran olacağınızdan emin olabilirsiniz. Özellikle dev harup ve incir ağaçlarının fotoğraflarını çekmeyi unutmayın.

Bozburun'da gezebileceğiniz ve keşfedebileceğiniz yerler arasında yarımadanın koyları, plajları, köy ve çevresi ile doğal güzellikleri bulunuyor. Dilerseniz arabanızla, dilerseniz yürüyerek ya da bisikletle yarımadayı gezebilirsiniz.

Muğla'da, arkeolojik dokusunu koruyabilmiş nadir yerlerden biridir Bozburun. 10 tarihi kent burada kurulmuş ve geriye izler bırakmıştır. Bybassos Antik Kenti, Datça'ya doğru giden yolda 20. km'de yer alır. Kentten geriye bir ortaçağ kalesi kalmıştır. Sağlık Tanrıçası adına kurulan Hygassos Antik Kenti'nin kalıntıları da iyi bir şekilde günümüze ulaşmıştır.

Marmaris Bozburun'un kendisi kadar etrafındaki ve yakınındaki bölgeler de görülmeye değer. Orhaniye, Selimiye, Turgut Köyü, Söğüt, Çiftlik ve Kızkumu gibi hepsi birbirinden güzel beldeleri gezebilir, yalnızca Bozburun'un değil, Marmaris'in diğer tarihi, kültürel ve doğal varlıklarını da keşfedebilirsiniz.

2 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
2
Bozburun Yarımadası
Bozburun Yarımadası
Marmaris / Muğla
Türkiye
Tam 4 saatimi yollarda geçirdim

-

Tam 4 saatimi yollarda geçirdim, Bozburun'a geldim. Karşılaştığım manzara şu; esnaf diyor ki, bir sahili var, 15 dakikada dolaşırsın, biter. Bir de denizin ortasında Osmanlı'dan kalma burç var dedi. Malum, resmi gösterdim. Adam diyor ki, 40 yıldır buradayım, ben böyle bir kumsal görmedim burada. Resme kanıp da gününüzü öldürmeyin.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Bozburun Yarımadası
Bozburun Yarımadası
Marmaris / Muğla
Türkiye
Daha içerikli olabilir

-

Çok bilgili, daha içerikli olabilir. Sevdim Muğla'yı.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)