Bördübet Gezilecek Yerler

Mis gibi kokan ve uçsuz bucaksız uzanan çam ormanları arasında yeşil ve mavinin bütünleştiği, şirinlikte sınır tanımayan, trafikten, karmaşadan, egzoz dumanından ve yüksek binalardan arınmış Bördübet, bitki, kuş ve hayvan çeşitliliğiyle küçük bir ‘Amazon’u andırıyor adeta.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bördübet Gezilecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bördübet Koyu

"Kamp fiyatı"

"Bördübet Koyu"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Bördübet Tarihi Mekanlar

Mis gibi kokan ve uçsuz bucaksız uzanan çam ormanları arasında yeşil ve mavinin bütünleştiği, şirinlikte sınır tanımayan, trafikten, karmaşadan, egzoz dumanından ve yüksek binalardan arınmış Bördübet, bitki, kuş ve hayvan çeşitliliğiyle küçük bir ‘Amazon'u andırıyor adeta.
Hisörönü Köyü'ne bağlı olan ve Tabiat Ana'nın her köşesini özenerek yarattığı Bördübet, Marmaris – Reşadiye Yarımadası'nda yer alır. Mis gibi kokan ve uçsuz bucaksız uzanan çam ormanları arasında yeşil ve mavinin bütünleştiği, şirinlikte sınır tanımayan, trafikten, karmaşadan, egzoz dumanından ve yüksek binalardan arınmış Bördübet, bitki, kuş ve hayvan çeşitliliğiyle küçük bir ‘Amazon'u andırıyor adeta. Orman ve denizin iç içe geçerek ilginç bir koy oluşturduğu, kalabalıktan, gürültüden arınmış Bördübet, Gökova Körfezi'ne bakan manzarasıyla da göz kamaştırmaktadır.

Bördübet Koyu: Buraya adım attığınız anda dünya telaşından, karmaşadan, stresten uzaklaştığınızı hissedeceksiniz. Öyle ki çam ormanlarının arasında bir yolculuk yaparken karşınıza Bördübet Koyu çıktığında, bir masalın içinde gezindiğinizi hissedeceksiniz. Yöre halkına göre geçmişte bu koya saklanan İngiliz askerleri bu bölgenin kuşlarının fazlalığını ve çeşitli güzellikleri karşısında bird the bed ismini vermişlerdir. Sessizliğin anavatanı gibidir Bördübet Koyu. Bakir kalmış bu koyda tatil yapmak, stresten, gürültüden sıyrılıp sadece dinlemek istiyorsanız biçilmiş bir kaftandır adeta burası.

Hisarönü Koyu: Begonvillerle süslenmiş, Japon güllerinin güzelliğine katkıda bulunduğu bir koydur Hisarönü Koyu. Burada zaman geçirirken arkanızda göz alabildiğine uzanan çam ormanlarını hissederken, önünüzdeki kumsallar masmavi denize götürme çabasındadır. Hisarönü Koyu'ndaki 700-800 metrelik kumsalın kızıllığı pek rastlanılır türden değil. Üstelik bu tatil bölgesi, temiz ve nemsiz havaya sahip olduğu için astım rahatsızlığı olanlara iyi geldiğine inanılıyor. Sürekli bir esinti vardır bu koyda ve yazın bunaltan sıcaklarını hissetmezsiniz bile.

Marmaris: Çam ormanları ve birbirinden güzel koyları ile ününü duyuran Marmaris, birçok mavi bayraklı plajı ile de yoğun ilgi görür. Türkiye turizminin önemli merkezlerinden biridir ve uzun sahil şeridi, bakir koyları, antik kentleri, aktivite seçenekleri ve muhteşem manzaralı tepeleri ile önemli bir sahil ve liman kentidir. Deniz, güneş, çam ormanları aşkla, tutkuyla dans eder sanki burada ve tüm bu güzellikler içinde kaybolup, her şeyden uzaklaşmanın huzurunu yaşarsınız.

Reşadiye: Bölgedeki en dikkat çeken, en güzel yerlerden biridir Reşadiye. Çam ağaçlarıyla çevrili masmavi denizi, sadece kuş cıvıltılarının sakinliği bozduğu huzur kokan atmosferi ve tertemiz havası ile gönlünüzü fethedecek bir yerdir burası. Buraya geldiğinizde, treking, sörf ve yelken gibi su sporları yapabileceğiniz gibi, Knidos antik şehrini de gezebilir ya da tarihin gölgesindeki evleri gezerek eski ihtişamını hayal edebilirsiniz.

Çarşı ve Pazarlar: Marmaris, Bördübet ve Hisarönü civarındaki köy pazarlarını ve çarşıları ziyaret etmeden gezinizi noktalamayın. Yöre halkının tezgah açtığı pazarlardan dalından kopup, tezgahlarda yerini almış doğal ürünlerden ve yöresel tatlardan satın alabilirsiniz. Çarşıda ise hediyelik eşya, kıyafet ve takı vb. alışverişi yapabileceğiniz birçok dükkan yer alır. Geziniz sırasında yöre halkı ile sohbet etmenin, bölgeyi birde onlardan dinlemenin keyfini çıkarın.

2 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
2
10
Bördübet Koyu
Bördübet Koyu
Marmaris / Muğla
Türkiye
Kamp fiyatı

-

2015 kamp fiyatı lütfen.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Bördübet Koyu
Bördübet Koyu
Marmaris / Muğla
Türkiye
Bördübet Koyu

-

Marmaris tatilinizde karşılaşacağınız bu koya hayran kalacaksınız ve zamanınızı çoğunu burada geçirmek isteyeceksiniz. Bördübet'te fazla otel seçeneği bulunmuyor. Bu nedenle Marmaris otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Üstelik Marmaris otel fiyatlarıoldukça uygun.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)