Akdeniz'in En Şirin Sahil Kasabaları

4 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Akdeniz'in En Şirin Sahil Kasabaları
Yaz ve bahar aylarının hiç bitmediği, kışın sadece şöyle bir selam verip geçtiği yerdir Akdeniz sahilleri. Bakir doğası, tertemiz denizi, havası, sakin ve huzurlu hayatları, ılıman iklimi ile özellikle büyükşehirlerden gelenleri hemen tavlamakta. Bu Akdeniz sahil kasabalarından birine ilk gidişinde aşık olursun, ikinci gidişinde orada yaşamaya karar verirsin, üçüncü gidişinde ise artık kimse seni geri döndüremez. Aklında olsun diye söylüyorum. İşte keşfetmekte geç kalmak istemeyeceğin Akdeniz'in en şirin 12 sahil kasabası.

1 - Üçağız

üçağızÜçağız, Türkiye'nin tatil ve turizm cennetlerinden biri olan Antalya'ya bağlı Demre'de yer almaktadır. Geçmişinin çok eskilere dayandığı Üçağız; tarihin, yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği bir yer. En uygun Antalya otelini bulabilmek için Antalya otel fiyatları arasında karşılaştırma yapmayı unutmayın.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

2 - Side

sideManavgat'a bağlı Side, antik bir şehrin içinde 21. yüzyılı yaşamanın nasıl bir şey olduğunu hissettirecek sana. Bu his de seni bu topraklara daha çok aşık edecek. Buna emin olabilirsin. Geçtiğin ve baktığın her yerde tarihin izlerini kovalamaya başlayacaksın. Ve eminim ki bu deneyimi yaşadıktan sonra hayata bakış açın çok değişecek.

3 - Arsuz

arsuzArsuz, Hatay'ın doğası bozulmamış, sakin sahil kasabalarından sadece biri. Her şeyin en doğalını yiyebileceğin, stresten arınmış bir hayata tanıklık edebileceğin bir kasaba Arsuz.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1655 TL

En Uygun Fiyata Git

4 - Kleopatra

kleopatraAntalya'nın Alanya ilçesinde yer alan Kleopatra, kumlarının efsanevi hikayesini doğrular nitelikte bir güzelliğe sahip. Tertemiz denizi, altın sarısı incecik kumları ve harika doğası ile ziyaretine gelen yerli turistler kadar yabancı turistleri de kendine hayran etmekte.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1200 TL

En Uygun Fiyata Git

5 - Tekirova

tekirovaAntalya'nın Kemer ilçesinde mavi ve yeşili ile gelenlerini karşılar Tekirova. Birçok extrem sporunu da yapabileceğin Tekirova'da, aslında doğanın bir parçası olduğunu daha çok hissedeceksin.

6 - Finike

finikePortakalın ana vatanı desem yeridir Antalya'da yer alan Finike için. Sokaklarında portakal ağaçlarının etrafa yaydığı mis gibi kokuya tarih eşlik eder burada. Üç tarafı dağlarla koruma altına alınmış bir yer olan Finike, Akdeniz ikliminin hakim olduğu kıyı kasabalarımızdan.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

687 TL

En Uygun Fiyata Git

7 - Anamur

anamurMersin'e bağlı Anamur'a geldiğin anda kendini tropikal bir şehre gelmiş gibi hissedeceksin. Her yerde muz ağaçlarının egzotik görüntüsü ve tarihin izleri peşini burada da bırakmayacak. Tertemiz, masmavi denizin kenarında oturup yemyeşil Torosları izlerken ruhunun nasıl da dinlendiğine hayret edeceksin.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

900 TL

En Uygun Fiyata Git

8 - Yumurtalık

yumurtalıkAdana'nın sakin olduğu kadar hareketli bir balıkçı kasabasıdır Yumurtalık. Ortaçağa uzanan tarihi kalıntıları ile etrafı sarılı Yumurtalık; deniz, güneş ve kumun eşsiz uyumunu tarihle birleştirerek gözler önüne sunmaya devam ediyor.

9 - Tisan

tisanAphrodisias Antik Kenti olarak bilinen Tisan, hem bir yarımada hem de bir adadan oluşmakta. Yarımadaya bağlanan yerde sırt sırta vermiş incecik kumlu iki koy, koyun hemen birinin önünde duran ada ile muhteşem bir manzaraya sahip burası. İnsanın hiç yaşlanmayacağı yerler arasında Silifke'ye bağlı Tisan'ın listenin üst sıralarında yer aldığını söylemekte fayda var.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1030 TL

En Uygun Fiyata Git

10 - Taşucu

taşucuHolmi şehrinden Silifke'nin başkentliğini yaptığı Selevkos İmparatorluğu'na oradan da Osmanlı'ya ve Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan bir serüvene şahit olan Taşucu, yılın 300 gününü güneşli geçmekte. Taşucu aynı zamanda yavru vatanın Türkiye'ye açılan kapısı niteliği de taşımaktadır. Ayrıca Taşucu'nda bulunan dalyan bölgesi caretta carettaların ve mavi yengeçlerin de üreme alanı olarak koruma altında.

Tesis Fiyatı

27 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

1400 TL

En Uygun Fiyata Git

11 - Karataş

karataşSahip olduğu cennet kumsalı Türkiye'nin en uzun plajları arasında kendine göstermektedir. Deniz ve tarihin iç içe yaşandığı Adana Karataş aynı zamanda küçük bir balıkçı kasabasıdır ve ev sahipliği yaptığı 3 dalyan bölgesinde balık üretim çiftliklerinde levrek, çupra ve kefalin yanı sıra havyar ve jumbo karidesin en lezzetlisi bu bölgede üretilmekte. Ve buralara kadar gitmişken de tadına bakmadan sakın dönme derim bu lezzetlerin.

12 - Samandağ

samandağ - çevlikHatay'da yer alan Samandağ bir zamanlar ilin gelir düzeyi yüksek kişilerinin yazlıklarının bulunduğu bir yer iken günümüzde biraz daha sakin kalmış bir sayfiye bölgesi. Buraya kadar gelmişkenÇevlik bölgesini ve Deniz bölgesini de keşfetmenizde fayda var.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
4 Kullanıcı Yorumu
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
4
/

-

Çoğunluğu çocukluk ve iş yaşamımın geçtiği illerde yer alan Doğu Akdeniz'deki bu yöreler tarif edildiği kadar güzeldir. İnsanları da eskiden çok güzeldi, 3-4 gün önce mezarını ziyaret ettiğimiz Özgecan Aslan'ın olayına benzer çirkinlikler yoktu, umalım da insanlar tekrar bu güzelliklere benzer davranış içinde olsunlar.

  • Faydalı buldum (2)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Gerçekten güney sahillerimizin 12 harika yerini belirtmişsiniz ancak buna birkaç yer daha ilave etmek gerekir diye düşünüyorum. Akdeniz bölgesinin başlangıcı sayılan Dalaman'dan başlayacak olursak Göcek, Fethiye, Kalkan, Kaş, Adrasan, Olimpos ve Kemer'i de unutmayalım lütfen. Ne mutlu ki bize bunlar sadece Akdeniz'dekiler, bunun Ege'si, Marmara'sı, Karadeniz'i var. Güzel ülkemize sahip çıkalım ve bu güzellikleri bizden sonraki nesillerimiz de görsünler ve yaşasınlar, teşekkürler.

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim, bu bölgelerin bir çoğunu ilk kez duydum ve uygun zamanda hepsini görmek isterim, iyi çalışmalar

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
4
/

-

Emekli olunca böyle bir yerde 5 dönüm arazim olsun istiyorum bahçe işiyle uğraşmak ve organik ürünler yetiştirmek istiyorum tabi memur emeklisiyle varmı deniz manzaralı bana göre hiç umudum yok ? ? ? ?

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)