Aperlai Antik Kenti

+ 5 Fotoğraf
5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Aperlai Antik Kenti Hakkında

Antalya’nın en güzel bölgelerinden biri olan Kaş’ın tarihi yapılarından biri olan Aperlai Antik Kenti, Sıçak iskelesinin güzelliğine güzellik katan bir şehirdir. Buraya ulaşabilmek için, Üçağız’dan kayıkla veya Kaş’tan tekneyle gitmek mümkündür. Bir Likya kenti olan Aperlai M.Ö. 5. yüzyılda yapılmıştır. İsindi, Apololnia ve İsindi antik kentlerini de içinde bulundurmakla birlikte Likya Birliğinin en önemli kenti konumundaydı. Aperlai Antik Kenti’nin rıhtımı sular altında kalmıştır; fakat doğusundaki lahitler günümüze kadar gelmiştir. Kaş’ta denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarırken bu antik kenti ziyaret edip değişik vakitler geçirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

5/5
Mükemmel
2 değerlendirme
Aperlai Antik Kenti
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
06.08.2013
Misafir
Aperlai Antik Kenti
Aperlai'ye yolunuz düşerse -ki ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir, Aperlai Restaurant'a mutlaka uğrayın. Deniz üstünde kurulu çardakta akşam yemeği muhteşemdir.
5/5 Mükemmel
06.08.2013
Deniz Kalu
Aperlai Antik Kenti
Aperlai\'ye yolunuz düşerse -ki ölmeden önce görülmesi gereken yerlerden biridir, Aperlai Restaurant\'a mutlaka uğrayın. Deniz üstünde kurulu çardakta akşam yemeği muhteşemdir.