Anamur bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Anamur Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Uzun yaz sezonunun keyfini Anamur'da çıkaran tatilcileri hepsi birbirinden güzel doğal ve tarihi hazineler bekliyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Anamur Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 7 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Köşekbükü Mağarası

"Mağara görülmeye değer"

"Mutlaka görmelisiniz"

8.7

Misafir yorumu

6 yorum

Anamur Tarihi Mekanlar

Uzun yaz sezonunun keyfini Anamur'da çıkaran tatilcileri hepsi birbirinden güzel doğal ve tarihi hazineler bekliyor...
Mersin'in turizm noktalarından biri Anamur her yıl pek çok tatilciyi ağırlıyor. Masmavi ve tertemiz denizi, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve uzun yaz sezonu ile Anamur Akdeniz'in vazgeçilmez tatil noktalarından biri.

Mamure Kalesi: Anamur'un simgesi olan Mamure Kalesi, Roma döneminden kalma büyüleyici bir yapı. Bozdoğan köyünde, deniz kenarında kurulu olan kale günümüze kadar ulaşmış tarihi kaleler arasında en iyi korunmuş olanlardan. Mamure Kalesi'ni gezmeden, muhteşem manzaranın tadını çıkarmadan Anamur'dan ayrılmayın. Konaklama seçenekleri için uygun Anamur otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Doğal Güzellikler: Mersin Anamur, Akdeniz'in hemen her köşesi gibi saklı doğa güzelliklerine sahip. Siz de bir doğaseverseniz Çukurpınar Düdeni'ni, Köşekbükü Mağarası'nı, Çukurpınar Mağarası'nı, Bicikli Mağarası'nı, Dede Mağarası'nı ve Anamur Çayı'nı keşif listenize mutlaka alın ve bu doğa güzelliklerine şahit olun.

Örenyerleri Eğer siz bir tarihseverseniz ve tatilde örenyeri gezmek istiyorsanız Anemurium Antik Kenti'ni görmenizi öneriyoruz. Anamur'a yalnızca 6 km uzaklıkta bulunan antik kentte hamamlar, gösteri salonu, binaların tabanındaki mozaikler ve pek çok kalıntı görebilirsiniz. Eğer Anamur ve bölge hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz de Anamur Müzesi'ni gezmenizi öneriyoruz.

Plajlar: Akdeniz'in en temiz sahil şeritlerinden biri Anamur'da. Masmavi deniz her daim berrak ve tertemiz. Uzun yaz sezonunun keyfini Anamur'da çıkaran tatilciler özellikle kale çevresindeki plajları tercih ediyorlar. Aynı zamanda Pullu Plajı da sığ denizi ile çocuklu ailelerin tercih ettiği Anamur plajlarından.

6 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
6
Mağara görülmeye değer
10

-

Mağara Anamur'a yaklaşık 10 km uzaklıkta.. Yolu oldukça güzel... Araba parkı ve mağaranın yanında bir adet cafe mevcut... Mağara görülmeye değer içinde yaklaşık 1 saat geçirdik ama öyle çok büyük bir mağara değil. Kaliteli bir fotoğraf makinesi ile güzel pozlar yakalamak mümkün...

6
Mutlaka görmelisiniz
10

-

Harika bir yer. Mutlaka görmelisiniz. Yolu çok güzel ve mağaranın içi aydınlatılmış, mağaranın yan tarafında da bir kafe açmışlar. Anamur merkeze 9 km uzaklıkta.

6
Şu an halka açık konumda
10

-

Köşekbükü Mağarası, Anamur Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar neticesinde gezilebilecek konuma gelmiştir. Mağaranın dışına kafeterya yapılarak insanların burada gezdikten sonra dinlenebilecekleri bir mekan haline dönüştürülmüştür.2017 yılında tamamlanan çalışmalar neticesinde şu an halka açık konumdadır.

6
Kaybedilmemesi gereken bir yer
2

-

Mağaranın tarihine diyecek bir şey yok ama tavsiye etmem, korkudan giremedim. Pislik, karanlık. Yol berbat. Levha yok. Bakımsız, buradaki yerel yönetimin ihmalkarlığı, saygılar. İnşallah sahip çıkılır, içi çok güzel. Kaybedilmemesi gereken bir yer bence.

6
Büşra tarafından...
10

-

Astım mağaramız çok güzeldi ama eskiden. Şimdi bakımsızlıktan bir tarihi eserimizi kaybetmek üzereyiz. Artık hiç ziyaretçisi kalmadı.

6
Köşekbükü Mağarası
10

-

evet güzel