Kleopatra Plajı

  • Antalya / Alanya / Kleopatra

Kleopatra Plajı

Akdeniz'in en güzel koylarına ve plajlarına ev sahipliği yapan Antalya'ya bağlı Alanya'nın sahip olduğu harika bir plajdır, Kleopatra Plajı. Adını M.Ö.69- M.Ö. 30 yılları arasında yaşamış olan antik Mısır'ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra'dan alan plaj özellikle deniz sezonun açıldığı yaz aylarında yüz binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Plajın ismiyle ilgili bir diğer rivayette Mısır kraliçesi Kleopatra'nın Alanya'daki bu plaja uğrayıp yüzdüğü söylenir ve o yüzden de buraya Kleopatra ismi verilmiştir. Hatta derler ki Kleopatra'nın plaja inmek için bir tüneli varmış.

2 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan ünlü Kleopatra Plajı, Alanya'nın tarihi yarım adası olarak bilinen yerin batısındaki Damlataş Plajı'nın sonundan başlar. Kleopatra Plajı, altın renkli kumlara sahip olmasının yanı sıra, denizinin güzelliği ve sahilinin çekiciliği olması buranın özel bir plaj olmasında etkilidir. Denizi 8-10 metreye kadar sığdır ve bu plaj Mavi Bayraklı plajlardan sadece bir tanesidir. Sığ bir denize sahip olmasından dolayı özellikle küçük çocuklar için oldukça güvenlidir. Tatilin tadını doyasıya alacağınız bu plajda kendinizi krallar ve kraliçeler gibi hissetmenizi sağlayacak. Damlataş Plajı ile yan yana olan bu özel ve güzel plajı tercih ettiğinizde kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Çevresinde konaklama içinde tercih edebileceğiniz birçok tesis hizmet vermektedir. Kleopatra Plajı halka açık bir sahil olduğundan dolayı plaja girişler ücretsizdir. Plajda gün boyunca faydalanabileceğiniz güneş şemsiyesi ve şezlonglar yer alır. Ancak şezlong ve plaj şemsiyesi gibi malzemeler ücretlidir. Ayrıca sahil boyunca her 50 metrede bir büfeler sıralanmıştır. Bu büfelerde fastfood tarzında yiyeceklerle içecekler satılmaktadır. Bunların yanı sıra kıyı boyunca ekstra ücrete tabi tekne, paraşüt, jet ski, deniz bisikleti gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

Alanya için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Alanya otelleri adresini ve Alanya gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
İrina varban tarafından...
10

-

Muhteşem bir plaj, herkese tavsiye ederim.

2
Kleopatra Plajı
10

-

Muhteşem bir tatil için Alanya'yı mutlaka tercih etmelisiniz. Alanya otel fiyatlarıçeşitliliğinden dolayı oldukça uygun. Alanya otellerinden birinde konaklama niyetiniz varsa eğer gezi listenize bu bölgeyi eklemeyi unutmayın.