Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Üçağız Otelleri

Üçağız için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Üçağız Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Üçağız, dokusunda barındırdığı tarihi eserleri ve yıpranmamış doğal güzellikleri ile turizme hizmet vermekte olan şirin bir Antalya köyüdür.

Üçağız, tarihle masmavi denizin aynı atmosferde buluştuğu harika bir Antalya beldesidir.

Demre Üçağız'da iken bir gün içinde çok farklı tarihi zamanlara ait kalıntıları görmeniz mümkün. Bir yanınızda deniz ve rüzgarın verdiği huzur duygusu, diğer yanınızda ise tarihi pek çok kalıntı olacak buradaki tatiliniz boyunca Pagon dinlerinden İslam'a kadar pek çok din ve döneme ait kalıntı bir aradadır bu beldemizde.

Üçağız, Akdeniz mutfağı ve Anadolu misafirperverliğiyle tanışmak için adeta biçilmiş kaftan diyebiliriz. Demre Üçağız otellerinde konaklamanız boyunca enfes Akdeniz mutfağının tadına mutlaka bakmanızı öneririz.

Tüm bu güzellikleri bir arada hissedebilmek istiyorsanız bir Demre Üçağız otelinden yerinizi şimdiden ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Demre Üçağız'da geçireceğiniz tatiliniz için şimdiden keyifli günler geçirmenizi dileriz.

Üçağız'da lüks ve yıldızlı otel bulmanıza imkan yok. Buradaki tüm oteller birkaç odalı, butik hizmet veren aile işletmeleri.

Üçağız, ülkemizin en bakir, en bozulmamış köşelerinden biri. Binlerce yıllık bir tarihin eşsiz bir doğa ile iç içe geçtiği Üçağız'da konaklama yapmak istiyorsanız oldukça az fakat hepsi birbirinden keyifli seçenekleriniz var.

Üçağız otellerinin hemen hepsi küçük aile pansiyonları şeklinde çalışan konaklama mekanları. Üçağız'da lüks ve yıldızlı otel bulmanıza imkan yok. Buradaki tüm oteller birkaç odalı, butik hizmet veren mekanlar.

Konaklama seçeneklerinin az olması Üçağız otel fiyatlarını etkileyen en önemli faktör. Burada az sayıda otel olması nedeniyle Üçağız otel fiyatları arasında fazla fark yok. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında Üçağız otel fiyatları yükseliyor fakat Üçağız'daki konaklama mekanlarının çoğu pansiyon tipi işletme olduğu için fiyatlar da hemen herkesin bütçesine uygun seviyede.

2017 yılı Üçağız otel fiyatları geçtiğimiz yıllara göre göze çarpan bir değişiklik göstermiyor. Tesisler Üçağız otel fiyatlarını bahar aylarında güncelleyecek ve tatilcilere yine en uygun fiyatlarla konaklama seçenekleri sunacaklar.

Yaz aylarında Üçağız otellerinde uygun fiyatlarla konaklama yapmak isityorsanız erken rezervasyonunuzu oluşturmanızı öneriyoruz. Hemen Üçağız otelleri sayfamızı inceleyerek dilediğiniz otelde yerinizi şimdiden ayırtabilir, keyifli bir konaklamanın kapısını aralayabilirsiniz.

Üçağız Hakkında

Üç mevsim bahar, bir mevsim yazın yaşandığı Üçağız'da doğal bütün güzellikleri bir arada bulabileceksiniz.

Üçağız, Antalya'nın batısında, Demre'ye bağlı bir beldemizdir. Kas ve Demre Çayağzı'ndan kalkan günübirlik tekneler ile buraya ulaşım oldukça kolaydır.

Üçağız, Antalya'ya 110 km, Kaş'a 35 km ve Dalaman'a ise 100 km uzaklıkta bulunur.

Üçağız mevkisi, bünyesinde pek çok tarihi kalıntı ve doğal güzellik barındırır. Beldeye tek ulaşım yolunun ise çevre kasabalardan deniz yolu ile olması bu doğallığın korunmasını sağlamıştır.

Demre Üçağız'da uzun seneler boyunca balıkçılık ve kuru tarımla geçimini sağlayan halk, günümüzde turizme daha büyük yatırımlar yaparak geçimlerini bu yönde sağlamaktadır. Genellikle pek çok küçük pansiyon bulunan bölgede pansiyon sahipleri de yerli halktan oluşmaktadır.

Üçağız, tekneler için de iyi bir barınaktır. Üçağız Koyu adeta doğal bir liman özelliği gösterir. Üç tarafı teknelerle çevrili olan bu koyun denizi ise berrak mavidir.

Üçağız köyünde pek çok tarihi kalıntı bulunur. Bunlar Theimussa antik kentine aittir. Tarihi hakkında pek bir bilgiye ulaşılamayan köyün geçmişinin M.Ö. 4. Yüzyıla uzandığı varsayılmaktadır.

Köyden günümüze mezar kalıntıları ve söveler kalmıştır. Ayrıca bir kapı ile alçak bir kayalık tepe üzerine kurulmuş kule kalıntısı da görülebilir.

Doğuda ve deniz kenarında biraz yukarıda birbiri üzerine binmiş hissini yandıran pek çok lahit vardır. Bu mezarların büyük çoğunluğu Hellenistik ve Roma dönemine aittir. Mezarların üzerindeki ise yazıtlar bulunur ve bu yazıtlarda Kyaenai ve Myra vatandaşı diye yazılıdır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın