Adana bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Adana Gezilecek Yerler

Son yıllarda ülkemizin en popüler destinasyonları arasında yer alan Adana’da gezilip görülmesi gereken çok sayıda yer bulunuyor…Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Adana Gezilecek Yerler

Toplam 36 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Anavarza Antik Kenti

"Adana’da yapmadan dönme"

"Anavarza Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Varda Köprüsü

"Güzel"

"Güzel"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Adana Büyük Saat Kulesi

"Bu şehirden kopulmuyor"

"Teşekkür ediyorum"

9.5

Misafir yorumu

2 yorum

Adana Optimum AVM

"Servis olmaması kötü"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Adana Atatürk Evi Müzesi

"Oldukça güzel bir yer"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Adana Etnografya Müzesi

"Tarihi yer"

9.0

Misafir yorumu

1 yorum

Akçatekir Yaylası

"nida muldan tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

Ceyhan Nehri

"Ceyhan Nehri'nin eski adı"

1.0

Misafir yorumu

1 yorum

Tuz Hanı

"Ramazan tarafından..."

10

Misafir yorumu

1 yorum

TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi

"Konumu ve ulaşım olanakları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Adana Tarihi Mekanlar

Son yıllarda ülkemizin en popüler destinasyonları arasında yer alan Adana'da gezilip görülmesi gereken çok sayıda yer bulunuyor…
Adana, Akdeniz Bölgesi'nin en gelişmiş ve görülmeye değer şehirlerinden biri. Aynı zamanda ülkemizin en kalkınmış kentleri arasında da bulunan Adana, oldukça keyifli gezi rotalarına ev sahipliği yapıyor. Özellikle son zamanlarda bir hayli popüler olan Adana'ya bir seyahat planlıyorsanız eğer, sizler için hazırladığımız Adana gezilecek yerler listemize göz atmadan yola çıkmayın deriz. İşte tüm incelikleriyle Adana'da gezilecek ve görülecek yerler! Enfes konaklama seçenekleri için Adana otel fiyatları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Antik Kentler: Bir yerin geçmişi binlerce yıl geriye gidiyorsa eğer, orada çok sayıda antik kent var demektir. Bir yeri keşfetmeden önce, o yerin tarihine bir bakmak ve anlamak gerekiyor. Bu nedenle de Adana'nın antik kentleri, şehrin gezilip görülmesi gereken mekanları arasında bulunuyor. Tarih sahnesinde çok sayıda medeniyete beşiklik etmiş olan Adana'da gezilmesi gereken başlıca antik kentler ise; Kozan ilçesindeki Anavarza Antik Kenti, Tufanbeyli ilçesindeki Şar Antik Kenti, Ceyhan Nehri kıyısında yer alan Misis Antik Kenti ve Yumurtalık ilçesindeki Ayaş Antik Kenti olarak öne çıkıyor.

Müzeler: Antik kentlerden sonra Adana'nın tarihini yansıtan diğer mekanlar da müzeler elbette. Birbirinden etkileyici müzelere ev sahipliği yapan Adana'da ziyaret etmeniz gereken başlıca müzeleri şu şekilde sıralayabiliriz; Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Atatürk Evi, Adana Etnografya Müzesi ve Misis Mozaik Müzesi.

Tarihi Yapılar: Adana keşfine tarihi yapılardan devam ediyoruz. Adana'yı keşfedeceğiniz en keyifli durakların bu kategoride yer aldığını söyleyebiliriz. Şehirde gezip görmeniz gereken tarihi yapıların ve eserlerin sayısı oldukça fazla. Seyahat için ayırdığınız süreye göre planınızı oluşturabilirsiniz. Ancak sıralayacağımız bu tarihi yapıları mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz. Adana'da gezilmesi gereken başlıca tarihi yapılar; Adana Kalesi, Anavarza Kalesi, Yılanlı Kale, Feke Kalesi, Adana Taş Köprü, Varda Köprüsü, Adana Ulu Camii, Hasan Ağa Camii, Ağca Mescit, Gön Hanı, Tuz Hanı, Çarşı Hamamı ve Irmak Hamamı.

Yaylalar: Adana, tarihi yapıları ve mekanları kadar, doğal güzellikleri ile de fazlasıyla ünlü bir şehir. Özellikle yolunuz yaz aylarında Adana'ya düştüğünde, sıcaklardan kaçabileceğiniz en iyi alternatifin Adana yaylaları olduğunu söyleyebiliriz. Adana'da gezilip görülmesi gereken başlıca yaylalar; Beledemik Yaylası, Akçatekir Yaylası, Pozantı Yaylası, Menrun Yaylası ve Horzum Yaylası.

Mesire Yerleri: Çok sayıda doğal güzelliğe ev sahipliği yapan Adana, içinizi huzurla dolduracak mekanlarıyla da göz dolduruyor. Adana gezilecek yerler listenize Seyhan Barajı'nı, Kapız'ı Çakıt Suyu'nu ve Karatepe Aslantaş Milli Parkı'nı mutlaka dahil etmenizi tavsiye ediyoruz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

17 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
17
Bu şehirden kopulmuyor
10

-

Adana'da doğmadım. Adana'da büyümedim. Üniversite eğitimim için geldim. İlk 3 ayın sonunda minibüste dinlemek zorunda kaldığım ağır arabeks şarkıdan sonra Adana hakkında yorumumu yaptım: “'İnsanı bunalıma sokan bunalım şehri!”' diye. Aradan üç ay daha geçti. Adana'ya alıştım dedim. Yine üç ay geçti. Adana'yı seviyorum dedim. Bir yılı doldurduğum zaman artık Adana'da yaşamaya karar vermiştim. Aradan 11 yı.. Devamını Göster

17
Adana’da yapmadan dönme
10

-

Adana'da yapmadan dönme diyeceğim 8 şey: Ortadoğu'nun ve ülkemizin 3. Büyüğü olan Sabancı Camii'yi görmelisin. Adana kebabı yemek için Kebapçı Mesu'u denemelisin. Kazım Büfe'nin muzlu sütüyle tostunu yemelisin. Ciğerci Bedo'da ciğer yemelisin. Şalgamcı Doktorum'a ya da Ali Göde'ye uğramalısın. Adana'nın portakal lokumu ve kolonyasını almalısın. Adana'da kalmayı düşünüyorsanız Saydam Otel'i ya da Şirin Park'ı bulmalı.. Devamını Göster

17
Teşekkür ediyorum
9

-

Gerçekten çok işime yaradı. Teşekkür ediyorum. Ellerinize, emeklerinize sağlık.

17
Tarihi yer
9

-

Çok güzel, tarihi yer.

17
Ceyhan Nehri'nin eski adı
1

-

Ceyhan Nehri'nin eski adı nedir diye soruyorum. Bana fi tarihini anlatan yazılar okuyorum. Tek kelimeyle neden cevabı çıkmıyor?

17
Konumu ve ulaşım olanakları
10

-

Şehre konumu ve ulaşım olanakları güzel. Çevresinde ve içerisinde iyi imkanlar sağlıyor.

17
Ziyaret saatleri biraz az
10

-

Harika ama ziyaret saatleri biraz az. :l

17
Oldukça güzel bir yer
10

-

Oldukça güzel bir yer Adana Atatürk Evi Müzesi. Ben ailemle gittim ve gitmeyen varsa öneririm.

17
Pansiyon tarzında evler
10

-

Yazın orada konaklamak istiyorum kız arkadaşımla. Güzel bir otel tarzında, pansiyon tarzında evler kiralamanızı tavsiye ederim.

17
Güzel
10

-

Çok güzel.

17
Güzel
10

-

Çok güzel.

17
Ramazan tarafından...
10

-

Çok iyi olmuş, çok beğendim...

17
nida muldan tarafından...
10

-

Adana'da yaylanın daha ilerisinde Bürücek Yaylası'na uğramayı unutmayınız. Yazın geçirmeniz gereken yer asıl burasıdır. Orada sabah erkenden çam ağaçlarının kokuları ile birlikte yürürseniz ciğerleriniz bayram eder.

17
Servis olmaması kötü
2

-

Adana'da birçok yere servisiniz var ama Balcalı Toki'ye yok. Olsa çok seviniriz, komşularda çok şikayetçi bu durumdan. Keşke servis olsa.

17
Şar Antik Kenti
10

-

Harika.

17
Anavarza Antik Kenti
10

-

Very good.

17
Anavarza Antik Kenti
10

-

Süperr...