Kemer bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kemer Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Her yaşa, her türlü tatil ve eğlence anlayışına hitap eden Kemer'de gezilecek pek çok tarihi ve doğa harikası yer var...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Kemer Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 18 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Çıralı Yanartaş

"Mutlaka gidilmeli"

"Zaman kaybı"

5.8

Misafir yorumu

5 yorum

Phaselis Plajı

"Deniz ekstra güzel ve temiz"

"Ormanın ve tarihin arasında"

9.4

Misafir yorumu

5 yorum

Göynük Kanyonu

"Mükemmel bir doğa"

"Tek kelimeyle mükemmel yer"

10

Misafir yorumu

4 yorum

Phaselis Antik Kenti

"Yiyecek ve içeceğinizi yanınızda götürün"

"Selma Töre tarafından..."

10

Misafir yorumu

2 yorum

Beldibi Mağarası

"Beldibi Mağarası"

"Beldibi Mağarası"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Idyros Antik Kenti

"özgür ipek tarafından..."

"Idyros Antik Kenti"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Molla Deliği Mağarası

"Çok etkileyici bir mağara"

"Molla Deliği Mağarası"

10

Misafir yorumu

2 yorum

Beydağları Milli Parkı

"Beydağları Milli Parkı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Üçoluk Yaylası

"Üçoluk Yaylası"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Paris Batığı

"Paris Batığı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Kemer Tarihi Mekanlar

Her yaşa, her türlü tatil ve eğlence anlayışına hitap eden Kemer'de gezilecek pek çok tarihi ve doğa harikası yer var...
Ülkemizin tatil başkenti Antalya'nın en önemli turizm bölgelerinden biri olan Kemer, uzun tatil sezonu, her yaşa, her türlü tatil ve eğlence anlayışına hitap eden ortamı ile yaz tatillerinin vazgeçilmez adreslerinden biri.

Pek çok doğa ve tarihi güzelliğe sahip olan Kemer'de gezip keşfedebileceğiniz pek çok yer var. İşte bunlar arasından sizin için seçtiklerimiz... Konaklama seçenekleri için uygun Kemer otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

M.Ö. 2. yüzyılda inşa edilmiş ve bölgenin en ünlü antik şehirlerinden olan Phaselis Antik Kenti Kemer'de mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerlerden. Sadece deniz yoluyla ulaşılabilen bu kent, Rodoslular'ın kolonisi olarak kurulmuş. Antik kentte birçok yapı hala ayakta durmaya devam ediyor. Helenistik mimarinin özelliklerini taşıyan antik tiyatro, 2000 kişi kapasiteli ve muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Phaselis Antik Kenti'nden çıkarılan en eski eser ise su altından çıkartılan ve 6. yüzyıla ait olduğu düşünülen koku şişesi.

Idyros Antik Kenti ise Phaselis'in kuzeyinde bulunuyor. Bizans dönemine ait kalıntıların yer aldığı bu antik kent de bölgenin tarihine tanıklık etmiş önemli alanlardan biri.

Kemer'de mutlaka görmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri de Beydağları Milli Parkı. SİT alanı olarak koruma altına alınan milli park orman ile denizin muhteşem birleşiminin bir örneği...

Antalya Kemer'de gezilebilecek bir diğer yer ise muhteşem güzellikteki Göynük Kanyonu. Farklı doğa aktiviteleri yapabileceğiniz kanyon gezi rotanızda mutlaka olmalı.

Bölgedeki en önemli kamp ve trekking rotası olan Üçoluk Yaylası da Kemer'de gezip keşfedebileceğiniz doğa harikalarından biri.

Kemer'in Beldibi bölgesinde bulunan Beldibi Mağarası gezebileceğiniz yerler arasında. Her yıl pek çok ziyaretçiyi ağırlayan bu doğa harikası oluşumu görmeden tatilinizi sonlandırmayın. Kemer'de gezebileceğiniz bir diğer mağara ise Sırtlanini Mağarası. Bu mağara da Yukarı Çamarası ve Narlıgedik köyleri arasında bulunuyor.

Eğer ilgi alanlarınız arasında dalış varsa dünyaca ünlü Paris Batığı'nı keşfetmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz.

Kemer girişindeki ormanın içinde bulunan Selçuklu Av Köşkü, 1230 - 1248 arası döneme tarihlenmekte. Yapı, bilinen üç Selçuklu av köşkünden biri olmakla birlikte bölgedeki tek Selçuklu yapısı olması açısından da önemli.

Kemer'de hakkında yazılacak ve söylenecek çok şey var, bu nedenle en iyisi bu beldeye gitmek ve bir an önce gezmeye başlamak…

25 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
25
Mutlaka gidilmeli
10

-

Uzun saatler geçirebileceğiniz bir ortam yok ama mutlaka gidilip başında birkaç kare fotoğraf çekilmesi gereken bir mekan. :) Yukarı çıkarken rahat spor bir ayakkabı tercih edilmesi gerekiyor. Biraz dik ve yorucu merdivenler.

25
Deniz ekstra güzel ve temiz
7

-

Doğa olarak muhteşem. Deniz ekstra güzel ve temiz. Antik Kent Ören yeri mutlaka görülmeli fakat giriş ücreti 30 TL kişi başı anormal yüksek. İçerideki kafede bir küçük su 3 TL kısacası. Daha makul fiyatlar, ekonomik olarak sıkıntılı yurttaşlarımız için olumlu olur düşüncesindeyiz.

25
Yiyecek ve içeceğinizi yanınızda götürün
10

-

Harika bir antik kent ve plaja sahip. Fakat kesinlikle ve kesinlikle kim gidecekse yiyecek ve içeceğini yanına alsın, yoksa bizim gibi saçma sapan bir tosta 10 lira, suya 4 lira vermiş olursunuz. Müzenin kahvesi diye kıytırık bir büfe var, oradaki tek büfe olduğu için ve şehir merkezine uzak olduğu için tam bir fırsatçılık örneği sergiliyorlar. Küçücük bir hazır dondurmaya 8 lira dediler, gerisini siz düşünün. Yiyec.. Devamını Göster

25
Zaman kaybı
1

-

Zaman kaybından başka bir şey değil. Öncelikle daha girişte deli dumrul gibi kişi başı 6 TL alan abimiz var. Orman bakanlığına bağlı özel bir işletme gibi çalışıyor. Yani benim için tam bir felaketti. 3-4 yerde yanan küçücük ateşleri öyle bir anlatıyor ki devasa boyutlarda bir ateş beklentisine giriyor insanlar. Yaklaşık 1 km gayet dik bir yokuş çıkıldıktan sonra çok büyük hayal kırıklığı. Aman aman bir manzara kesi.. Devamını Göster

25
Günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim
6

-

Çıralı Yanartaş'a günbatımında çıkmanızı tavsiye ederim. Hem çıkışınız kolay olur hem de manzarayı görmüş olursunuz. Güneşin batışını izleyip, ateşin tadını çıkarıp inmeniz en güzeli. Giriş ücreti (Eylül 2016) kişi başı 6 TL... Ne için bu ücreti aldıklarını anlamak mümkün değil tabi, doğaya kattıkları bir şey yok, size de yardımcı olmuyorlar... Giderken yanınızda su ve güçlü bir fener götürmeyi unutmayın... Bir de s.. Devamını Göster

25
Mükemmel bir doğa
10

-

Mükemmel bir doğa, gezilmesi ve görülmesi gereken bir yer. Şiddetle tavsiye ederim.

25
Ormanın ve tarihin arasında
10

-

Ormanın ve tarihin arasına saklanmış mükemmel denizi olan saklı cennet. Ağacından antik kentin kalıntılarından denizinden huzur dağılıyor ruhunuza. Sıcağı hissetmiyorsunuz. Denizi kum ve birden derinleşmiyor kıyı tam çocukların girebileceği kadar sığ ve çok temiz. Mükemmel ötesi.

25
Tek kelimeyle mükemmel yer
10

-

Tek kelimeyle mükemmel yer fakat her yerde olduğu gibi ücretli ama uygun. Giriş 6 TL kanyona, sudan giriş var, o da kişi başı 35 TL, bilginize.

25
Antalya'da ilk 3'e girer
10

-

Cidden bir Antalyalı olarak gidebileceğiniz en güzel plajlardan ilk 3'e girer. Bir tarafınızda ağaçlar, bir tarafta kumsal, bir tarafta ise antik yerler. Resmen saklı cennet.

25
Burada yüzmediyseniz denize girdim demeyin
10

-

Eğer burada yüzmediyseniz denize girdim demeyin.

25
Çok etkileyici bir mağara
10

-

Çok etkileyici bir mağara. İlk girdiğimde bir odun parçası ile girmiştim, daha sonra ekipmanlarla beraber girdim, 12 saat kadar içinde kaldım. Yalnız ip olmadan giren çıkamayabilir içinde. Tam bir labirent çünkü. Birçok giriş ve çıkışlar var. Göl görmedim ama olduğuna inanıyorum, bir su yolu gördük ama içine giremedik, soğuk ve karanlıktı ve ileri doğru gidiyor kıvrıla kıvrıla. Fırsat bulunca tekrar gitmek istiyorum.. Devamını Göster

25
Gittiğiniz yol uzun
2

-

Çıralı Yanartaş tarihi yeri görmeye gittim Eskişehir'den. Bir de neyle karşılaştık, kapıda bekleyen biri tezgah kurmuş, gümrük memuru gibi para kesiyor. Turizm Bakanlığı'ndan onayı olmayan biri. Sanırım mirasçısıydı, para alıyor. Gitmeyin Çıralı'ya. Gittiğiniz yol uzun, değmez. Benden size dost tavsiyesi.

25
özgür ipek tarafından...
10

-

Tam yerini belirtebilir misiniz Ece Hanım?

25
Selma Töre tarafından...
10

-

İyi ki gelmişim diyeceğiniz muazzam bir yer... Denizin, yeşilin ve tarihin iç içe geçtiği enteresan bir atmosferi var. Kentin içinde yürürken kendinizi Yunan tanrıçası ya da tanrısı gibi hayal etmeniz çok olası. :)

25
Göynük Kanyonu
10

-

2011'de gittim. 2 gün sonra (29 Ağustos 2013) yine gideceğim, sabırsızlanıyorum.

25
Beldibi Mağarası
10

-

Tatilinizi Kemer'de planlamış ve Kemer otellerinden birinde konaklıyorsanız buraya mutlaka gidin.

25
Phaselis Plajı
10

-

Kemer otellerinde konaklama fırsatınız olursa bu eşsiz bölgeyi muhakkak ziyaret edin. Üstelik Kemer otel fiyatları oldukça uygun seçenekler sunuyor.

25
Üçoluk Yaylası
10

-

Kemer otellerinden birinde konaklayarak bu yolculuğa başlayabilirsiniz.

25
Idyros Antik Kenti
10

-

Kemer otellerinden birinde konaklamanız halinde bu bölgeyi ziyaret etmenizi mutlaka öneririm.

25
Molla Deliği Mağarası
10

-

Eğer bu yaz tatilinizde Kemer otellerinin birinde konaklamayı planlıyorsanız ve Kemer'de gezeceğiniz yerler için bir liste hazırlığı içerisindeyseniz Molla Deliği Mağarası'nı listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Molla Deliği Mağarası, Kemer otel fiyatlarını internet üzerinden inceleyip, rezervasyonunuzu yaptırdıktan sonra başlayacağınız tatilinize değişik ve eğlenceli saatler ekleyecek. Kesinlikle gizemli bir yolcul.. Devamını Göster

25
Beydağları Milli Parkı
10

-

Kilidi açmak için çok beklemeden Kemer otellerinden birinde konaklayarak burada tatilin keyfini yaşayın. Üstelik Kemer otel fiyatları oldukça uygun seçenekler sunuyor.

25
Göynük Kanyonu
10

-

Kemer otellerinden birinde kalarak bu bölgeyi kolaylıkla ziyaret edebilirsiniz. Üstelik Kemer otel fiyatları oldukça uygun seçenekler sunuyor.

25
Beldibi Mağarası
10

-

Uygun seçenekleriyle Kemer otel fiyatları, Kemer tatilinizi kolaylıkla yaşamınızı sağlıyor.

25
Paris Batığı
10

-

Türkiye'nin en güzel batıklarından biri. Ancak Kemer liman açıklarında olduğu için zaman zaman su bulanık ve görüş az olabiliyor. Dalış için doğru zamanı seçmek gerek.

25
Çıralı Yanartaş
10

-

Çıralı bungalow tarzı butik otelleri ve yine bungalow pansiyonları ile ünlüdür. Olimpos ile sahilleri de çok yakın. Ben çok güzel bir tatil geçirdim. Umarım sizin için de öyle olur.