Finike bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Finike Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık tarihi ve doğal güzellikleri ile Finike'de gezip görebileceğiniz pek çok yer, keşfedimeyi bekleyen gizemler sizi bekliyor...Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Finike Gezilecek Yerler

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Finike Tarihi Mekanlar

Binlerce yıllık tarihi ve doğal güzellikleri ile Finike'de gezip görebileceğiniz pek çok yer, keşfedimeyi bekleyen gizemler sizi bekliyor...
Antalya'nın batı yakasında, Teke Yarımadası'nda bulunan Finike, binlerce yıldır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Köklü tarihinin izleri günümüze kadar ulaşan Finike'de aynı zamanda birçok doğal güzellik de keşfedilmeyi bekliyor.

Finike'de gezilecek yerler neresi diye merak ediyorsanız aşağıdaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Arykanda Antik Kenti: Finike-Elmalı yolu üzerinde bulunan Arykanda Antik Kenti bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için eşsiz bir ören yeri. Bey Dağları'nın yamaçlarında bulunan antik kentte gezerken bir açık hava müzesinde dolanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

Apollonia Antik Kenti: Yalnızca Akropol bölümü günümüze ulaşan Apollonia Antik Kenti, Kaş-Finike yolu üzerinde bulunuyor. Her geçen yıl turistlerin daha çok ziyaret ettiği yerlerden olan bu antik kenti görmenizi tavsiye ediyoruz.

Suluin Mağarası: Finike, Asya kıtasının biline en derin mağarasına ev sahipliği yapıyor. Bu mağaranın ismi Suluin Mağarası. Sarkıt ve dikitleri göz kamaştıran mağarada dalış da yapılabiliyor; ancak yalnızca profesyonel dalışçılara izin var.

Gökliman Koyu: Finike'nin doğal güzellikleri arasında öne çıkan bu koy muhteşem bir denizi gözler önüne seriyor. Finike-Kaş yolunun 6. km'sinde bulunan bu koyu mutlaka gezin.

Gökbük Kanyonu: 300 metre derinliğe ve 4 km uzunluğa sahip olan Finike Gökbük Kanyonu, Finike'de mutlaka gezmeniz gereken yerlerden biri. Pek çok göletin, bitki ve yaban hayatı türünün bulunduğu kanyon tam bir doğal cennet. Eğer kanyondaki yürüyüş parkurunu geçmek isterseniz uygun ayakkabı ve yanınıza içecek su almayı unutmayın.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın