Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Turistik Yerler
Müzeler

Side Gezilecek Yerler

Side civarında görülmesi gereken 5 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Side Apollon Tapınağı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Antalya
Side Antik Tiyatrosu
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Antalya
Men Tapınağı
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Antalya
Side Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(1 yorum)
Antalya
Side Müzesi

Side Müzesi

Ücretsiz
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(2 yorum)
Antalya

5 mekandan 5 tanesi gösteriliyor

Side Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Side Antik Kenti: Tarihi M. Ö. 7. yy'a dayanan Side Antik Kenti, ülkemizdeki en önemli antik kent alanlarından biridir. Farklı medeniyetlerden izleri günümüze taşıyan ve eşsiz bir işçiliğe sahip olan antik kenti gezmeden eve dönmeyin.

Apollon Tapınağı: Yunan mitolojisinin ışık tanrısı Apollon'dan ismini alan Side Apollon Tapınağı, yalnızca Side'nin değil tüm Antalya bölgesinin en önemli antik yapılarından biridir. Dikdörtgen şekilli sıra dışı bir mimariye sahip olan yapıyı mutlaka görün.

Antik Tiyatro: Binlerce yıllık bir tarihin üzerine kurulu olan Side'de gezmenizi önerdiğimiz bir diğer yer de Side Antik Tiyatrosu. Antik kentin en önemli yapılarından biri olan Side Antik Tiyatrosu, 17 bin kişilik kapasiteye sahiptir ve aynı zamanda yapı ve planı ile de Anadolu'daki tek örnektir.

Side Müzesi: Antik kent içinde yer alan Side Müzesi'nde antik kent kazılarından çıkarılan buluntular sergilenmektedir. Müze, Roma döneminden kalma bir hamam binasındadır.

Aspendos Köprüsü: Side'de görmenizi önerdiğimiz bir diğer tarihi yapı da Aspendos Köprüsü. Günümüze sağlam şekilde ulaşmış ve orjinal halini korumayı başarmış olan köprüyü Side'de gezilecek yerler listenize ekleyin.

Köprülü Kanyon: Antalya'da doğa sporları, özellikle de rafting denince akla ilk gelen yerlerden biridir Köprülü Kanyon. İster rafting yapmak için, ister doğa ile iç içe keyifli vakit geçirmek için Köprülü Kanyon'u gezebilirsiniz.

Plajlar: Side, tertemiz plajları ve masmavi denizi ile de turistleri kendine hayran bırakıyor. Kumluk plajları sevenler için Antalya Side oldukça ideal bir yer. Side plajlarını gezip, güneşin ve denizin tadını çıkarmak tatilinizin en güzel anlarını oluşturacak. Özellikle Sorgun Plajı'nı, Titreyengöl plajlarını ve Kumköy plajını görmenizi öneriyoruz.

Side Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Side için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Side için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Side Antik Kenti, Side Antik Tiyatrosu, Men Tapınağı, Side konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Side için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Side için gezilecek ücretsiz yerler : Side Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Müzesi, Side konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Side için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Side için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Side Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Müzesi, Side konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Side için gezilecek yerler nelerdir?
Side için gezilecek yerler : Side Antik Kenti, Side Apollon Tapınağı, Side Müzesi, Side konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.